Hostitel

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2866 2866

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Musím uznat, že tento román je mnohem lepší než sága Stmívání. I když nemusím žánr Sci-fi, někdy se po něm vyplatí sáhnout. Hlavní hrdinka Melanie mi byla vcelku sympatická a takto vytvořený svět se mi opravdu líbil. Hostitel určitě stojí za přečtení :)

Martinka 135
06.02.2014 3 z 5

Po Stmívání docela milé překvapení. Asi autorčina zatím nejlepší kniha. Jednoduchá, na dlouhé zimní večery, při nichž se vám nechce moc přemýšlet. 3 hvězdičky za snahu alespoň o částečně přínosné dílo, po takovém braku, jakým bylo Stmívání.

Tanja00
02.02.2014 5 z 5

Skvělá.

janulle1997
02.02.2014 5 z 5

Kamarádky mi knížku (spíš tlustou bichli) doporučili. I když nečtu takové scifi žánry, velmi se mi kniha líbila. Ze začátku jsem nemohla pochopit děj, ale poté jsem se do ní pořádně začetla. A nakonec jsem zjistila, že ta tlustá knížka mohla být ještě trošku tlustší :).

karolinos
01.02.2014 5 z 5

Potvrdilo se mi, že S. Meyer je výborná spisovatelka. Hostitel je kniha, kterou byste si určitě měli přečíst, doporučuji ;)

Markett
31.01.2014 5 z 5

Bombastická knížka! Jsem strašně moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Musím se tedy přiznat, že ze začátku jsem si řekla, že mě to nějak nebaví. Začátek mi přišel takový nic moc a chtěla jsem knihu zavřít a přestat číst, ale něco mi říkalo, ať čtu dál. A ten vnitřní hlásek jsem poslechla! Pak to začalo být tak napínavý a zajímavý, že jsem to četla jedním dechem. Byla jsem strašně zvědavá na konec a když jsem to dočetla, napadlo mě, že to je vážně všechno? Knížku určitě můžu doporučit a věřím, že se k ní budu ráda vracet. :)

zpevSusannah
31.01.2014 4 z 5

Krásný příběh :-) o to víc nechápu, jak se mohla Meyer pustit do stupidní ságy o upírech ...

Moniisek
26.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha! Velice zajímavý námět a povedl se!

Siraelxy
20.01.2014 4 z 5

Nejsem pŕíznivkyně Twiling ságy, moc nemusím sci-fi, ani nevím proč jsem po této knize sáhla.......ale jsem moc ráda. Zajímavá myšlenka, poutavě psáno a i láska jako trám :-) Jen nevím, jestli si mám dojem kazit filmem?

katerinad
18.01.2014 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, který jak si pamatuju mě zase tak moc nenadchnul, ted vím, že to byla chyba, kniha je skvělá a upřímně mě mrzelo, že jsem něco věděla už dopředu a nenechala se překvapit. Přesto kniha je moc dobře napsaná, děj je zajímavý a kniha je i vtipná, nepřátelství, které tam panuje a postupně se mění je úžasné. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

lenka608
18.01.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem shlédla až po filmu, ale o to více se mi líbila. Je spíše pro mladší generaci, avšak zaujala mě natolik, že jsem si ji koupila :)

tori69
14.01.2014 5 z 5

Sci-fi není zrovna můj oblíbený žánr,ale tato kniha mě překvapila.Je opravdu dost dobrá.Určitě stojí za přečtení.

Allka
13.01.2014 5 z 5

Já jsem tedy hodně překvapená. Nejenom z knihy, ale i sama ze sebe, jak moc se mi líbila :) Začátek sice trochu skřípal - v tu chvíli jsem si říkala, že s Hostitelem asi kamarádi nebudem. Ale od nějaké devadesáté stránky jsem se zakousla a už nepustila :)
Podle mě je to nenáročné, ale dobře promyšlené sci-fi, které není vůbec v první řadě o lásce, ale spíš o tom, co vlastně znamená být člověkem.
Někdo tvrdí, že kniha je jedna velká vykrádačka. Já se v žánru sci-fi neorientuju, takže originalitu posoudit nemůžu :)
Kdo váhá s přečtením kvůli tomu, že je Hostitel od autorky Stmívání, tomu radím: zahoďte předsudky a směle do toho :) (a jo, Stmívání byla dle mýho srajda :D)

hrubik
11.01.2014 3 z 5

Dočteno. A mé dojmy jsou rozporuplné. Rozhodně to nebyla knížka, která by mě tak moc zaujala, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Ale celková myšlenka byla zajímavá. V knize byla místa, která mě zas tak moc nebrala, a pak tam byly části, které byly hodně dobré. Konec mi přišel takový trošku moc "twilightovský", ale budiž. Takže celkově hodnotím docela dobře, ale dvakrát bych knihu asi číst nechtěla.

Lucinda566
31.12.2013 5 z 5

Twilight sága, která se mi moc nelíbila, málem zapříčinila to, že jsem si nepřečtla knížku která je jedna z nejlepších!
Hostitele jsem si okamžitě oblíbila. Byl to příběh, který měl hlavu i patu. Myslela jsem si že 552 stránek, které knížka má budou o ničem, ale nebyly! Nevadilo by mi kdyby měla víc. Je to příběh, který vás nějakým způsobem zasáhne. Příběh Wandy/Melanie je neuvěřitelný!
Opravdu jestli váháte z přečtením knížky kvůli Twilightu, tak neváhejte a tuhle knížku si přečtěte. Je úplně jiná než Twilight. Rozhodně doporučuju.

misar11
17.12.2013 2 z 5

mimozemské Stmívání, co je moc...to je moc. Láska mezi upírem a člověkem tu byla víceméně odpradávna. Mimozemšťan a člověk...asi nová doba a nová móda. Hodně špatné...

sumcicka
15.12.2013 4 z 5

Ani nevím, proč jsem knihu četla - sci-fi žánr nemám ráda, fanynkou Stmívání rozhodně nejsem a roky, kdy jsem četla zamilované dívčí románky mám už taky nějaký ten pátek za sebou. Nicméně jsem nakonec byla ráda. Knížka mě příjemně překvapila - sci-fi bylo spíše pozadím, na kterém se odehrával milostný troj/čtyřúhelník, který mě až na příliš happyendový konec bavil. Jenom upřesním, že jsem knížku četla v angličtině, takže nevím, jak moc sladkobolně to vyznělo v češtině, kde bych si toho asi spíš všimla. I přes to, že Hostitel byl spíš oddychovka na pár odpolední, doporučila bych jej mladší sestře mnohem radši než přeslazenou upíří ságu.

dexeded
14.12.2013 5 z 5

Jak jsem začala číst, tak jsem nemohla přestat. Velice napínavé a čtivé. ;)

Alee
09.12.2013 4 z 5

Přestože už je to nějaká doba, co jsem tuto knihu četla (hodně dlouhá doba, několik let před vznikem filmu, který je jen jakýmsi nastíněním příběhu) rozhodla jsem se napsat alespoň krátkou recenzičku. Přiznám se, že jsem ji četla dokonce dvakrát a považuji ji za dobrý kompromis mezi lehkým sci-fi a romantickou knížkou pro holky. Určitě zaujme lidi (ženy) každého věku, kteří normálně sci-fi neholdují a to pokládám za jakýsi první krůček do tohoto různorodého světa. Na rozdíl od Stmívání je to celkem dobře stravitelné a i když jsem musela občas přimhouřit očíčko, četlo se to skoro samo, hodně tomu prospělo to, že není pokračování a příběh je více méně uzavřený. Není to žádná héroická akčňárna, je to prostě o vztazích, opět, ničeho jiného se od Stephanie zřejmě nedočkáme. Nicméně to není tak mimo mísu jako u Stmívání, tady jde o pochopitelné vztahy jak milostnými, tak rodinnými, které jsou vyhrocené celou situací. Líbí se mi myšlenka, kterou knížka nese, a to je naděje a také to, že jakýsi mimozemský červík zavrtaný v mozku může být víc člověk než všichni potomci planety Země.
Příběh není složitý, je o napětí, odvržení, odpuštění, důvěře a obětování. Stepanie Meyerová nepřekonala svou dobráckou povahu, knížku to trochu poznamenalo, z celkového pohledu bych já osobně víc přitvrdila, ale nakonec mi to zas tak nevadilo. Jen ten happy end si mohla odpustit, ale chápu, že je těžké zabíjet své hlavní postavy. Přesto by to asi dost lidem zavřelo hubu :D

Není to bez chyby, vážně ne, má to své mouchy, přesto je to knížka, která stojí za přečtení, nejste-li zatvrzelý sci-fi kritik. Myslím, že kdyby se Stephanie Meyerová vydala touto cestou a trošku přiostřila (nebo se zbavila milostných několikaúhelníků, které by tam být nemusely), mohla by z ní být slušná spisovatelka. Má to nápad a smysl, jen ten film to trochu kazí.

Michaluška
06.12.2013 5 z 5

Opravdu nádherný příběh.Četlo se to krásně, nemohla jsem se odtrhnout!Určitě jednou budu číst znovu.