Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2865 2865

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Babouš
15.11.2013 2 z 5

Kniha je rozhodně lepší než film, ale pořád to není žádná sláva. Nic, co bychom neviděli zpracované už dřív. A líp.

Michaela B
15.11.2013 5 z 5

Knížka mě nadchla, ani jsem to nečekala, mám ráda sci-fi.. určitě si jí přečtu znovu někdy.

EffyMerillis
08.11.2013 5 z 5

Oproti Stmívání je tahle kniha zázrakem autorky! Kniha mě zaujala a nápad byl také úžasný! Nedávno jsem dokonce viděla i film v angličtině, nebylo tam vše tak, jak jsem si představovala, ale zaujalo mě obojí, knihu bych si klidně přečetla znova, když bych jí měla doma!

kota
07.11.2013 3 z 5

Oddechové čtení, všechny překážky překonány, všechny vztahy urovnány, kniha má předvidatelný konec. Je to méně naivní než Twillight saga, trochu jsem měla předsudky, že knihu číst nebudu, nakonec mě zlákalo sci-fi a dystopické téma.. je to čtení více méně pro náctileté a pro lidi (zejména ženy) s ještě stále náctiletou duší :-)

VitDLa
02.11.2013 4 z 5

Přečteno během jednoho dne. Není co dodat.

RosMeggie
02.11.2013 5 z 5

Perfektní, úžasná a boží knížka... Nejlepší knížka od Stephenie... Patří mezi mé nejoblíbenější knížky... No, už nevím co dodat, asi jen to že si ji prostě musíte přečíst... :)

matinka
01.11.2013

Jednoznačně nejlepší knížka,nejen od Stephenie Meyer. Tahle knížka dokáže čtenáře strhnout do děje a nepustit ho,dokud nejste na poslední stránce. Dokonale propracovaný děj. Osud Melanie a Poutnice mě uchvátil a posledních 100 stran,jsem četla jedním dechem. Osud těchto dvou hodinek mi vehnal slzy do očí.
Kniha Hostitel je bezkonkurenčně nejlepší ze všech knih od Stephenie Meyer!

Azizi
28.10.2013 5 z 5

Ešte sa mi nesalo, že by som v priebehu čítania nejakej knihy tak radikálne zmenila názor na ňu. Prvých asi 100 strán som bola zúfalá, absolútne ma to nebavilo, neverila som, že knihu dočítam a ak ju aj dočítam, že ju ohodnotím viac ako jednou až dvoma hviezdičkami. Postupne si ma však absolúne získala. Hlavne pretože má niečo, čo mám ja osobne v literatúre veľmi rada. A to nejednoznačné vzťahy (nie partnerské, myslené všeobecne) - nedôvera, strach, nenávisť, postupné krehké budovanie dôvery a získavanie náklonnosti...

zipporah
27.10.2013 1 z 5

šokoval ma názor, kde je štítok: najlepšie, čo som kedy čítala", nuž, aj o tom je demokracia, z knihy som inak totálne mešuge mala na začiatku... dočítala som to, je to brak s dobrým obsahom na jednu stranu, ktorý by iný spisovateľ vedel celkom hutne spracovať, ale nápad patrí tejto autorke a ako napísala, tak napísala.. znovu ako pri twilighte som sem-tam chcela vykríknuť a zahryznúť do drievka... amerika je nedozretá, ak púšťa do svojej komerčnej literatúry autorov, čo píšu ako štrnásťroční, mnohé pasáže mi takto prišli podobné Ohnivej duše (autorka mala možno 13 rokov a volala sa Michaela)... toto mi vadí, ak ide o šesto strán, keby malo tristo, dala by som tri hviezdičky, krátky príbeh napísaný plytko neuškodí, ale šesto strán je dobrá zdržiavačka pred takým čítaním takého autora ako je Umberto Eco... alebo nech sa prestane tváriť, že píše pre dospelých

Shardlake
27.10.2013 2 z 5

Zpočátku mně trvalo, než jsem se do knihy začetla, taky mně vadilo, že nebylo zpočátku knihy poznat, zda mluví Poutnice - duše, nebo postava Melanie. Asi kolem 50. strany jsem se rozhodovala, zda knihu neodložím úplně. Teď mám dočteno a jsem ráda, že jsem knihu neodložila, ale přesto sci-fi není úplně můj šálek kávy, proto jen 2 hvězdičky.

dcvstwilight
25.10.2013 5 z 5

Knihu jsem označila šítkem "Nejlepší, co jsem kdy četla". Opravdu, přijde mi to dokonale propracované, kam se na to hrabou knihy Stmívání. Stephanie do této knihy vložila něco, co mě nutí si zaškatulkovat jako nejlepší. :) Opravdu, palec nahoru, protože mi to přijde napínavé od začátku až do konce. Někde jsem dokonce četla, že nás čeká snad i pokračování. Ani nevím, jestli o něj stojím, protože mám strach, že se to tím akorát zkazí, ale pokud bude, určitě si ho přečtu, protože příběh Wandy a Iana mě opravdu zajímá. ;)

aja2605
22.10.2013 5 z 5

prostě úžasná kniha...

VerčaP
15.10.2013 3 z 5

Knížka mě zaujala. Śkoda, že je autorka zaškatulkovaná pouze u Stmívaní a spol.

Komls
14.10.2013 3 z 5

Tak jsem tuto knihu konecne ukoristil a dost se na ni po vsech tech petihvezdovych komentarich tesil. Prvni tretinu jsem se utesoval, ze se to jako rozjede (bo 550 stran slibovalo prostor), druhou tretinu stale cekal a uz se pomerne dost nudil a nakonec misto nirvany prisla upominka z knihovny, takze jsem precetl poslednich 10 stran a jdu ji s klidem v dusi vratit.

Na knize mi vadi obsirne popisovani veci a deju, ktere jsou pro pribeh temer nedulezite (obyc zivot v jeskyni, omilani kecu ty pu Ja sem nepatrim, vy jste tu doma a delejte se mnou co chcete, tady spat budu tady spat odmitam), zato temata samotneho hostitelstvi a vubec sveta po prichodu mimozemstanu naprosto chybi. Nekoho to muze bavit, ale cloveka odkojeneho StarGate a StarTrek jaksi "chobotnicka" v hlave neohromi. Trochu mi prijde, ze sama autorka vlastne moc nevi, co chce pribehem rici, balancuje na hrane mezi psychosondou do hlubin parazitni duse a zpocatku zajimave rozvijejicim se svetem po prichodu jine rasy, ktery skonci ve chvili vstupu do jeskyne. Jakekoliv historky z ostatnich svetu vypravenych zbytku lidstva pak pusobi spise jako vata, aby byly stranky, nez jako strhujici vypraveni...

A jelikoz jsem nedavno docetl 1. dil 50 odstinu, shledaval jsem ve stylu autorek dosti podobneho...Zbytecny popis nicim nezajimavych veci, absence vetsiho konfliku, najivita hlanvi hrdinky, nerealny dej odehravajici se v nerealnem svete. Hostitele od braku zachranuje hlavne scifi zanr, kvuli ketremu musime hodne slevit z naroku...Takovy pribeh ve stylu televizni Ulice. Stale se neco deje, ale pokud preskocite ve cteni 50 stran, v podstate o nic neprijdete...Jedine, co je na obou knihach dobre je, ze se to cte samo...Osobne vsak nedoporucuji!

Karolkoh
12.10.2013 5 z 5

Ze začátku jsem vůbec netušila o co jde, pak taky bylo těžké vžít se do nějaké ,,chobotničky", která ,,obydluje" lidi, a když jsem se do ní vžila, tak zase bylo těžké překousnout, že Jared stále miluje Melanii a nepřestane... :) bylo to moc povedené, a mnohem vydařenější, než Twilight sága. Příběh je originální a dobře se čte. Konečně tu nebyl ten typický idol... :)

Rita177
10.10.2013 3 z 5

Knižka mě ze začatku příliš nenadchla a tak jsem se radši koukla na film. Bohužel ani ten nebyl přiliš zajimavy některe časti ano, některe ne. Nakonec jsem knižce dala druhou šanci a zaujala mě mnohem vic než předtim. Mužu řict, že knižka je přece jenom lepši než film.

AWKWARD.
08.10.2013 5 z 5

Stmívání mě sice moc nenadchlo, ale i tak jsem této autorce chtěla dát šanci ~ Navíc po tom co jsem shlédla film jsem knížku prostě musela ! :) A zklamaná jsem nebyla ~ Byla jsem unešená jako z filmu :3

Nicoletka
05.10.2013 5 z 5

Tohle se Meyerove ohromne povedlo. Dokonaly napad, neohrany. Cetlo se to skvele, ani nevim, jak jsem se pres tech 550 stranek dostala. Postavy jsou vetsinou velmi sympaticke, misto jejich ziti je tezko predstavitelne, a presto uzasne! Hostitel je moje oblibena kniha a film je taky vcelku povedeny. Doporucuji kazdemu. :)

Sahalea
02.10.2013 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. :)

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

stejně jako spousta lidí tady jsem se ke knize dostala náhodou v době, kdy se šílelo po stmívání (a knížky tak nebyly moc k mání), ale týhle si ještě nikdo nevšímal. Doslova jsem ji zhltla, během několika málo dní, posledních asi 100 stran jsem vypotřebovala krabici kapesníčků a pak se sklonila nad nápadem, jak z toho ven. Knihu jsem si hned obratem koupila, protože stojí za to, číst ji znovu.