Hostitel

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2867 2867

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

tigrislinda
30.05.2014

Jedna z mých nejoblíbenějších fantasy, stejně skvělá jako autorčina upírská sága. Nemohla jsem se odtrhnout . Čte se sama jedním dechem . Pokud máte rádi tento žánr - vřele ji doporučuji, nebudete zklamáni!!!! Pět hvězdiček!!!

Gallaxy
24.05.2014 4 z 5

Zajímavý námět ke zpracování. Bohužel místy mi přišly popisy velmi zdlouhvé. byla jsem natěšena na vyústění celého příběhu, a hle ono se vážně povedlo :)

NeznámáL
22.05.2014 5 z 5

Pěkně zpracovaný příběh. Podle mého názoru je Hostitel mnohem zajímavější Meyerové knížka, než celá Twilight Sága dohromady. U knížky jsem se nenudila, a že jsem celkem náročný čtenář. :) Určitě doporučuji. :)

Blaník8
12.05.2014 3 z 5

Už jsem dlouho nečetla nějakou vědeck.fantastiku, sáhla jsem na doporučení po knize téhle autorky.Srovnání spisovatelky se S.Kingem a I.Asimovem mi připadá trošku nadnesené, postavy S.Kinga mi obvykle,,vrazí,,obě ruce do hrudníku, popadnou mi do nich srdce a sevření nepustí do konce příběhu...když milují..bolí mě srdce s nimi...když se trápí, trpím taky..:-) proto asi všichni čteme..:-)..v tomhle příběhu jsem stála trochu opodál:-(..ale děj a nápad je čtivý,stránky mi utíkaly pod rukama..možná to jen úplně není můj šálek kávy, možná jsem fanynka něčeho/někoho/ jiného ale nelituju !!...:-)

kristynakris
11.05.2014

Knížce jsem ze začátku vůbec nemohla přijít na chut. Nemohla jsem se začíst a čtení jsem neustále odkládala.
ALE ve finále jsem se do ní začetla takovým způsobem že jsem jí dočetla během dvou dnů a byla jsem nadšená =)
Strhující a neuvěřitelný příběh.

wiix
11.05.2014 5 z 5

Na rozdiel od iných diel tejto autorky bolo toto dychberúce a zamysleniahodné. Scifi príbehy o mimozemšťanoch ma ani trochu neberú, ale toto bola výnimka potvrdzujúca pravdilo a som rada, že som na ňu natrafila. Veľmi pekne popísaná psychologická hodnota človeka a jeho duše spolu s vymysleným svetom so svojou hierarchiou, veľmi dobré!

clever.potheat
09.05.2014 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem četl více než jednou.

Kituna
21.04.2014 4 z 5

opravdu velice zajimave .. naprosto necekany konec .. mozná si to nekdy prectu znova!

Hann110
21.04.2014 5 z 5

Popravdě jsem předpokládala knihu na styl Stmívání, byla jsem příjemně překvapená. Kniha má sice tentýž romantický nádech ale děj je mnohem propracovanější a i přes to že na Stmívání nedám dopustit, musím uznat že Hostitel je úplně jiná úroveň. Skvělá kniha s celkem originální zápletkou, vřele všem doporučuji. :)

blueberrypink
17.04.2014

Velice dobrá kniha, překvapila mne a rozhodně jsem ji nečetla naposledy!

martina321
15.04.2014 5 z 5

Tak skvělou knihu jsem už dlouho nečetla! :) Jen mě mrzí, že jsem ji přelouskala za necelé dva dny a více si ji "nevychutnala", ale skutečně jsem se od ní nemohla odtrhnout! :DD

Doménika
26.03.2014 5 z 5

Jedn z nejlepších knih co jsem četla. :D Zatim jsem nenašla knihu co by ji překonala :D

Pearka
18.03.2014 5 z 5

Pro mě jedna z těch nejlepších knih!

juliekrocova
17.03.2014 5 z 5

Stephenie Meyerová příjemně překvapila.. Propracovaný příběh, hlavní zápletka, otevřený konec.. Kniha se mi moc líbila a přečtu si ji znovu.

Shinju
15.03.2014 1 z 5

Film byl lepší :)

Erica
08.03.2014 4 z 5

Na sci-fi moc nejsem, ale tohle se mi líbilo. Bude to i tím, že mám moc ráda ich-formu.

BáraLišková
08.03.2014 3 z 5

Jedním slovem nejlepší

Beruška80
05.03.2014 5 z 5

Super kniha. - Film jsem také viděla - je pěkný ale kniha je mnohem lepší!!! Spoustu krásných a důležitých věcí ve filmu chybí.! kNIHU JSEM ČETLA JIŽ DVAKRÁT A BRZY SI JI ZASE PŘEČTU! - Mohu doporučit, určitě si ji přečtěte.

Relativion
27.02.2014

Super knížka, škoda že jsem viděl prvně film ale i tak to bylo skvělé čtení uřčitě to přečtu znovu později.

Nicol González
26.02.2014 5 z 5

Jedna z mála knih co jsem přečetla doslova jedním dechem. Určitě doporučuju přečíst, ale malé upozornění: Když začnete číst, tak nepřestanete ;)