Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Habalova02
12.07.2013

Tak a je to tady,včera mi dorazila poštou.Jednou sem jí sice četla už jako e-knihu,ale koho by baví sedět u počítače a čučet u čtení do bedny,tak sem si jí objednala:)Takže si jí můžu přelouskat znova a kdekoliv,už se těším,příběh člověka úplně vtáhne,fandím hlavně Tulačce a Ienovi:)Božskej příběh,žeru ho:p

Mrs.Winchester
30.06.2013 2 z 5

Kniha mě bavila, než došlo na jeskyni, kde jsem některé scény ani nepochopila. V jeskyni autorka popisovala vše až moc do detailu, odradilo mě to dočíst to. Raději jsem se potom koukla na film, i když tam některé důležité věci vynechali, tak se mi film líbil. Kniha by mě bavila více, ale podle mě se to v té jeskyni až moc prodlužuje a moc detailů okolo všech kamenů a bůhví čeho, co tam bylo. Jinak ale kdo má detaily ráda a nezadrží ho to ve čtení, tak doporučuji. :)

Folleta
29.06.2013 5 z 5

Kniha mi byla předána se slovy ,, Je to perfektní kniha jen prvních 40 stran je nuda´´ a je nemůžu jinak než souhlasit. Opravdu autorka se od Ságy pohnula hodně dopředu. Tahle kniha nemá chybu až na prvních 40 stran kdy se vlastně nic moc neděje. Knihu jsem četla již několikrát a pokaždé mám slzy v očích když se Poutnice loučí s přáteli smířená s tím ,že zemře. Rozohdně doporučuji přečíst a doufám, že se autorka nevrátí ke své předchozí tvorbě, protože tohle je lepší než upíři.

LuDo
28.06.2013

Při výběru této knihy nečekejte žádné upíry či vlkodlaky, zde se odpojíme a přesuneme se do budoucnosti, kde nás budou transformovat v ukázněné občany bez chutí dělat násilí a páchat zlo. Kniha předčila moje očekávání, absolutně odlišné od ságy stmívání, teprve zde ukázala autorka svůj výjimečný styl psaní a schopnost vtáhnout čtenáře do děje, kdy nevíte o světě a jen se unášíte na příběhu na stránkách. Čekala jsem něco jiného a jsem zatraceně ráda za to, že JE to něco jiného, protože, kdo by si nezamiloval a nesoucítil s hlavní hrdinkou a neprožíval její "milostná" zklamání a krutost ze strany společnosti, která si uvědomí, že i odlišnost může být dobrá a k užitku a někdy dokonce lepší, než vy jako člověk? Ačkoliv sci-fi nevyhledávám, zde jsem si jej zamilovala a znovu objevila chuť k tomuhle žánru, navíc ve chvíli, kdy jste u konce příběhu a vy ten konec už musíte přečíst, si uvědomíte, že by jste se nejraději vrátily zpátky a absolvovaly tento zážitek znovu a znovu. Kniha je výborně čtivá, napínavá, vtipná, akční, má skvělé dialogy o charakteristice postav a ději nemluvě a se skvělým otevřeným koncem. Vřele doporučuji.

Patt
27.06.2013 5 z 5

Přečtení mi trvalo dva dny, román má v sobě vše co potřebuje čtenář dobrodružných knih, napětí, humor a akci, ovšem na akci si musí počkat,což je v pořádku. Příběh je sám o sobě nosný, není přehnaný, v popisu Invaze "dušemi" je autorka velice jemná, povaha a plány "duší" mi připomíná PLANETU INTERTERRA od Robina Cooka. Jelikož neznám další autorčina díla nemohu porovnávat způsob vyjadřování a plynutí příběhu. Každopádně, ten kdo dočte do konce bude jako já překvapen zajímavým otevřeným koncem.

Skye Isis
27.06.2013 5 z 5

Autorce asi nikdo neodpáře nálepku "Ta, co napsala Stmívání", ale tohle bylo mnohem, mnohem lepší než Stmívání . Jsem ráda, že Meyerová není jen spisovatelkou průměrných romantických story, ale dokáže napsat i kvalitní sci-fi. Díky Hostitelovi jí mám ráda.

Moňule13
26.06.2013 5 z 5

Nádherný příběh, který mě naprosto pohltil, donutil k slzám, pobavil a přiměl zamyslet se. Je to něco úplně jiného než Stmívání a myslím, že odteď budu mít Stephenii Meyerovou mezi oblíbenými spisovateli právě kvůli Hostiteli a ne kvůli upírům.

bbara155
26.06.2013 1 z 5

Knížky o upírech mě nebaví. Nalákalo mě to, že tahle o upírech není a má nadšené komentáře a výborné hodnocení, ale stejně jsem ji nedokázala číst. Nebavilo mě to, není to můj šálek kávy.

Karcoolka2210
18.06.2013 4 z 5

Fakt, ze to napisala osoba, ktora stvorila aj slavny neslavny Twilight ma neodradil, a som rada, ze som siahla po tejto knihe. Vela sci-fi knih za sebou nemam, ale The Host sa mi velmi pacila. Myslim, ze autorka vytvorila zopar podarenych postav. Zaujimave bolo sledovat "ludskost" ludi a nebezpecenstvo "hroznych" mimozemstanov. Mozno bol koniec trocha prisladky, ale bol to mily pokus o "alien-human love story", ktory sa velmi dobre cital :) AJ

Dith
17.06.2013 4 z 5

Tohle nemá se Stmíváním nic společného. Na celé knize je vidět,že se autorka rozepsala a dokáže napsat skvělou knihu. Protože se nestala mou oblíbenou spisovatelkou kvůli Stmívání, nýbrž kvůli Hostiteli.
Neskutečně vyobrazený dokonaý svět, výborné postavy, sklěle si pohrála s vnitřním bojem mezi Melanie a Wandou.
Jediné co by některé mohlo odradit je prvních 150 velmi do podrobna popisujících stránek, ale když se Wanda dostane do jeskyní, tak začíná teprve ta pravá jízda.
Takže tohle si nenechte ujít.

bubator
16.06.2013 3 z 5

Pěkná knížka, dobře čtivá, jen tak půlka knížky je nezajímavá bez děje, ale konec mě velice potěšil a vylepšil můj celkový dojem.

Aneneta
15.06.2013 5 z 5

Skvělá kniha. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Podle mě originální příběh, který mě držel v napětí až do konce.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček za super čtivý příběh. Pokud bych však hodnotila český překlad, tak by to bylo minimálně o hvězdu dolů, a to za neustálé používání slova "brouknout". Jak kdyby redaktoři neznali jiná slova jako pošeptat, říct potichu, hlesnout atd... Chvílemi to vypadalo, jako kdyby tam všichni jen broukali...

Kateriska
07.06.2013 5 z 5

Co se týče autorky této knihy, mám dojem, že je kvůli sáze Stmívání zbytečně zatracována, propírána a tak dále a tak dále. Do kin v této době přišlo plno filmů, kterým byla předlohou nějaká kniha (např. Lincoln, Argo). Chtěla jsem si přečíst nějakou knihu která byla zrovna zfilmována.
Hostitel už zas tak nový příběh není, mockrát na mě koukal v knihkupectví, ale když jsem si přečetla anotaci, tak mě to nevím... vždycky nějak odradilo. Ten příběh je zamotaný a je nutné u něho přemýšlet a věci si dávat do souvislostí. Rozhodně se nejedná o oddychovou knihu.
Styl Stephenie Meyer je, stejně jako u Stmívání, čtivý a barvitý. Hodně naráží na lidské pocity a to je také možná ten problém, proč sága Stmívání doslova u mnohých vybouchla na filmovém plátně. Zatímco Bella v knize usilovně přemýšlí a hlavou se jí honí poměrně hodně zásadních věcí, na plátně to vyzní jen tak, že má pootevřenou pusu a takzvaně kouká do blba.
Ale zpět k Hostiteli. Když jsem knihu otevřela a přečetla si prvních pár úvodních kapitol, říkala jsem si: "Pane Bože." Přišlo mi to takové zvláštní, divné, jiné. Jenže jakmile se Melanie a Poutnice vydaly do pouště, začetla jsem se do toho a nemohla se odtrhnout. Zamilovala jsem si hlavně Iana, který má podle mě všechny nejdůležitější vlastnosti, která by lidskost měla mít. Fandila jsem Wandě a Ianovi až do posledních okamžiků a ta představa, jak Wanda uvidí Melanii... Málem jsem se ve škole při čtení rozbrečela.
Kniha graduje až do posledního konce. Trošku jsem ten konec devátého života Poutnice předvídala, ale pořád jsem si vymýšlela další scénáře, jak tohle může dopadnout.
On to není jen obyčejný sci-fi příběh s romantickou zápletkou. Jaksi se zde zezačátku rozvíjí i milostný čtverec, který v životě nemůže fungovat. A ti lidé, co zde vystupují, vyjadřují už tu zmiňovanou lidskost.

lenča30
06.06.2013 5 z 5

Doporučuji přečíst,mě se moc líbila..Super nápad..

Nathanielka
02.06.2013 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla, jsem naprosto nadšená, skvělý příběh, užasné téma. Hrozně mě to chytilo a nechtěla jsem přestat číst. Všem vřele doporučuji!!!

Sablu
01.06.2013 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem, i když jsem si myslela, že mě nezaujme tolik jako její předešlé knihy. Ale jsem nadšená a musím říct, že stojí za to tuto knihu číst až do konce. Je v ní napětí, je v ní láska, je v ní smrt a znovuzrození....

Barbra06
24.05.2013 5 z 5

Knížku jsem přečetla několikrát a pokaždé se k ní ráda vrátím. Meyerová si mě tímhle příběhem získala a podle mě je absolutně geniální. Nejen způsob, jakým píše, ale to, co dává postávám v knize, je něco úžasnýho. Už za samotné Stmívání měla zasloužený respekt, ale o to víc obdivuju, že dokázala napsat mnohem silnější a poutavější příběh. Srovnávat to ale se Stmíváním nechci, protože je to přece jenom něco trochu jiného. I když jsem si oblíbila víc Poutnici, než Bellu. Určitě je to věc vkusu, ale lidi, který tvrdí, že to nestojí za nic a je to naprostý nesmysl, nechápu. Rozhodně souhlasím, že jediná chyba na kráse této knihy je, že mohla být klidně o několik stránek delší. A koho kniha hned po pár stránkách nenadchne, nevzdávejte to! Protože dočíst jí do konce za to opravdu stojí! Neskutečná kniha!!!

Reva
23.05.2013 5 z 5

Moc krásná kniha, povedenější než Stmívání.

Chris13
22.05.2013 4 z 5

Právě jsem přečetla asi čtrnáctou kapitolu a knížku už se mi nechce odložit ;)