Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Posli
02.02.2013 2 z 5

Nápad s mimozemšťany se mi velmi líbí, ale v mém případě příběh zkazilo to, že jsem si nenašla oblíbenou postavu, Obě dvě hlavní hrdinky (host a hostitelka) mi byly od začátku nesympatické. Vůbec netuším proč, ale nezměnilo se to ani postupem knihy. Neoblíbila jsem si ani Iana, ten mi přišel tak starostlivý, že bych ho v některých částech knihy někam poslala. Nejradši jsem asi měla Jeba, ale ani toho jsem si nějak zvlášť neoblíbila. Nejzajímavější mi přišel prolog a první kapitola a pak až prostředek knihy. k hlavním hrdinkám knihy jsem si vypěstovala skoro až nenávist a musím se přiznat, že mi bylo líto, že nezemřely. Vůbec netuším, kde se to ve mně vzalo. Zapomněla jsem na nudné popisy Meyerové, takže to mě odradilo ještě víc. Ne, že by se to nedalo číst, ale kniha neměla žádný spád. určitě je to zajímavý nápad - dvě dívky a jedno tělo. Společně s mimozemšťany mi to přišel jako nejzajímavější nápad z celé knihy. Mnoho recenzí píše, že kniha je velmi hezká a čtivá, ale já nemůžu souhlasit. K této knize jsem nenašla žádné velké sympatie, ale zase se nedá říci, že bych se u knihy vyloženě nudila tak, že bych jí musela odložit. Byla jsem přesvědčená, že ji musím dočíst. Kniha mě tedy zklamala.

ciniminisek
02.02.2013 4 z 5

Přiznám se, že jsem od této knihy očekávala víc. Více emocí, více vcítění do postav(y). Musím uznat, že nápad to je geniální, úplně něco jiného,než doposud vše publikované. Bohužel bylo vše zbytečně protahováno, vše do detailu vysvětleno, ale někdy to bylo zbytečné. Ubrat knize 100-150 stran a jsem spokojená. Bavit mě začalo až posledních 100 stran. Hvězdičku přidávám za dobrou tečku na konci. Dnes je vzácnost mít konec dle svých představ. Co mohu říct je, že se velmi se těším na film, zajímá mě jeho zpracování.

martousek
31.01.2013 5 z 5

Ikdyž se nejedná o můj žánr knih, nechala jsem se od sestry přesvědčit a Hostitele začala číst. Všechno hrálo proti knížce, její větší formát, množství stránek, obsah děje...po týdnu mám přečteno a nemohu říct, že by byť jen kousíček byl nezajímavý, i začátek má podle mého spád. Možná mi prvních pár stránek trvalo, než jsem se v ději zorientovala, ale jinak má ode mě kniha jen to nejlepší hodnocení a všem mohu jenom doporučit.

adajka
29.01.2013 4 z 5

Podobně jako asi ostatním mi ze začátku dělalo problém dostat se do děje a začít chápat, o co jde. Zbytek knížky už jsem potom vzala "jedním dechem" (nebýt toho, že občas musím dělat taky něco jiného než číst ;-) )

Bet
28.01.2013 4 z 5

Začátek je méně čtivý, ale pak jsem se začetla a nemohla knihu odložit.Super

Verík
24.01.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, patří mezi mé oblíbené. Od děje jsem se nemohla odtrhnou a přečtenou jsem jí měla velice rychle. Je pravda, že prvních 90 stránek bylo méně čtivých, ale překousat se to dalo;).

Kelíns
20.01.2013 4 z 5

Podle mého názoru moc krásná knížka. Úžasný nápad a hezky zpracované. To co mě, ale opravdu překvapilo byla její velikost. Jasně, že jsem nečekala nějakou tenounkou knížečku, ale něco co je velikostí jako Stmívání. Člověk by řekl, že u tak tlusté knihy se začne postupem nudit, ale opak je pravdou. Prvními části jsem se musela prokousat, protože ačkoli byli zajímavé, tak i nudné. Čekala jsem na nějakou pořádnou akci- a dobře, že jsem počkala, protože jsem se jí dočkala. Celkově k tomu nemám co vytknout, jenom ty napínavé chvíle, které se střídali s nudnými. A taky se mi moc nelíbilo, jak tam byla uvedena hlavní láska. Nebo snad dvě hlavní lásky. Jeden pro Mel a druhý pro Poutnici. Hezky by to sedělo, jenom mám radši, když od začátku vím, kdo je tou láskou. V tomto případu jsem se tam dost ztrácela. Ovšem to je věc názoru.

kasulka
15.01.2013 4 z 5

No... než jsem se dokousala do poloviny knihy, myslela jsem, že ji odložím a ani nedočtu, protože mi připadala nudná. Ale... když jsem se přehoupla přes polovinu, konečně se začalo něco dít a už jsem ji nechtěla odložit! Opravdu pěkný a zajímavý příběh, který nakonec opravdu nenudí. Knihu si přečtu znovu až shlédnu film (na který jsem mimochodem zvědavá). Dopadlo to podle mě moc pěkně a doufám, že se dočkám pokračování. Moc by mě totiž zajímalo, jak budou duše žít dál s lidmi :)

rm
14.01.2013 5 z 5

Zajímavé, přečíst si komentáře.
Mno, pro mě byla naprosto fantastická - nemá chybu, ani není zdlouhavá! Úžasné pocity, které jsou popsány, zkrátka skvělý!
Po shlédnutí filmu jsem také spokojený. Na pár vyjímek je to vcelku věrné.

rm
07.01.2013 5 z 5

Zajímavé, přečíst si komentáře.

Hudis
02.01.2013 3 z 5

Co mě bavilo na knihách Twilight, čtivost, se mi nějak nedostávalo v této knize. V podstatě se tam nic neděje. Takové dvě teenky v jednom těle, zamilované nejprve do jednoho muže. Po čase zjistíte, že každá miluje někoho jinýho a říkáte si, proč to vůbec čtu? A i přes to nucení se do četby, abych jí stihl včas vrátit do knihovny, jsem to nějak překousal a když to vezmu zpětně, byla to kniha, o které budu ještě chvíli přemýšlet, proč se mi nakonec zalíbila. Určitě nejlepší kniha obsahově od této autorky.

MelanieSt
01.01.2013 5 z 5

Ačkoliv jsem fanoušek Twilight ságy, jediná knížka z této tetralogie, která mě zaujala, byl Rozbřesk, kde už se jedná o trošku vyspělejší příběh. Proto jsem se do čtení Hostitele pouštěla s jistými předsudky. A nebýt doporučení kamarádky, asi bych si ji ani nepřečetla. Dnes už nedočkavě čekám na další díly a opravdu se těším na filmové zpracování, které příběhu, doufám, neubere. Jako u každé knížky trvá pár prvních stran, než se začtete, ale věřte, že na konci příběhu budete plní emocí a budete chtít, aby příběh pokračoval. Přiznávám, že hlavním hrdinou příběhu pro mě není Melanie, ale Ian, který mi v knížce připadá naprosto božský. Takže ode dneška žádné předsudky, Stephenie se stává mou hrdinkou, protože jsem si tuhle knížku opravdu zamilovala, jako snad žádnou jinou.

EmilyJJJ
01.01.2013 odpad!

Unudila mě k smrti! Opak "čtivosti" Twilight.

xxiixxi
30.12.2012 5 z 5

Z počátku mi trochu trvalo, než jsem se začetla, asi to bylo tím, že mě děsí představa, že by mohli existovat mimozemšťané, kteří nás tímto způsobem obsadí! Ale pak jsem se začetla, jen jsem se pokaždé BÁLA otevřít knihu, jedním důvodem bylo, že jsem se strachovala, že je hledači objeví, a pak jsem taky měla trochu klaustrofobické pocity ze života ve tmě v jeskyních. Ale to je známka toho, že mne příběh pohltil, protože u knížek se zas tak často o hlavní hrdiny nebojím. Konec pěkný, jsem ráda, že většina přežila. Nápad dobrý. Jen nevím, jestli bych chtěla pokračování, v nejlepším se má přestat. . .

papaya
26.12.2012 5 z 5

for fons:
no nevim nevim, trochu se mi nelíbí to obsazení, protože to sou fakt hodně mladý herci, čekala sem někoho vyzrálejšího, aspoň na Jareda a Iana

fons
12.12.2012 5 z 5

Kdo odsuzuje tuto knihu jen proto, že to napsala S. Meyer, tak je na pěst vhodný idiot! Podle mě touto knihou autorka ukázkově předvedla, že nenapíše jen fantasy romance, ale i vyspělý, vygradovaný sci-fi příběh, který se skvěle čte a má hlavu i patu. Já těch 500 stránek Hostitele zkousnul během víkendu a jen co si knihu pořídím domů, začtu se znova. A s napětím očekávám film, který doufám nepodělaj a stane se uznávaným sci-fi kouskem! :)

pikacka
27.11.2012 5 z 5

Kniha se velmi povedla . I když než jsem se z počátku do knihy začetla to trošku trvalo ,ale pak se nedalo otrhnout. Nápaditý příběh, napětí , láska vše co můžeme od této spisovatelky očekávat. Možná dobře ,že nenechala hlavní hrdiny zemřít , v budoucnu se možná dočkáme pokračování . Doporučuji k přečtení :-)

makke
26.11.2012 5 z 5

Zpočátku jsem váhala, sci-fi, mimozemšťané a podobné záležitosti mě nechávají zcela chladnou, a knihy s touto tématikou v knihkupectví míjím bez povšimnutí. Tentokrát jsem se nechala nalákat na spisovatelčino jméno a poměrně dobrý kredit za předešlou ságu. A nelituju, začátek byl sice pozvolnější, ale postupně kniha nabrala spád. Závěr mě dostal, opět jedna z mála, u kterých jsem ronila slzy. A to se považuji za otrlou čtenářku, kterou jen tak něco nedostane. Buď stárnu nebo jsou autoři stále lepší a lepší :O).

Jaru
25.11.2012 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Byla sice z těch odpočinkovějších, ale téma se mi líbilo - jiný přístup k obsazení planety vetřelci, vhled na člověka z pohledu někoho jiného. Za dobrý "americký happy end" jsem tentokrát velmi ráda. K této knize sedí.

DarkFireflies
21.11.2012 5 z 5

Skvělá knížka, chvílemi sice dosti "sladká" (což je ale pro tuto autorku typické) a také protahovaná, ale ani to mi nedokázala zkazit dojem z knihy.