Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

faoleha
14.11.2012 5 z 5

Skvělá kniha, moc se mi líbila - jenom, kdo proboha živého dělal korektury?! Tomu člověku bych urazila ruce...

Barbiti
11.11.2012 3 z 5

Jedna věc mě zarazila jako první. Na náš svět přiletí mimozemšťané a jsou jakýsimi vetřelci, co ovládnou mozek člověka nebo tak nějak a tělo se stane HOSTITELEM. Trochu mi to připomíná seriál Stargate, kde vlastně také mimozemšťané ovládali člověka jako vetřelci a ten se stal jejich hostitelem. Byl tam ten stejný pojem a tudíž se mi nelíbí že knížka není zcela originální. Pak už stačí přidat nějakou tu romantiku, které není nikdy dost a třeba i nějakou tu akci, kde se zachraňuje nebo bojuje. A nakonec samozřejmě americký happyend. No prostě je t opro mně klišé! Netrvdím, že způsob, jakým příběh paní Meyerová napsala není zajímavý a myslím, že její styl psaní je ojedinělý, přesto pokud mám hodnotit příběh samotný, nápad, tak by asi nějaká ta hvězdička šla dolů. Hodnotila bych 3,5*

ian.malcolm
08.11.2012 4 z 5

Hezká kniha se zajímavou myšlenkou. Abych dal 5*, muselo by být méňe těch "sladkých" pasáží a více těch napínavých. Jinak vřele doporučuji.

Douglas
03.11.2012 5 z 5

ctiva kniha. prostredni pasaz krapet pomala, ale konec dostava rychly a nepredvidatelny raz. rada se k ni zase vratim a tesim se na dalsi pokracovani :))

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moc zajímavá kniha,místy zdlouhavá,ale líbila se mi!

SaDiablo
21.10.2012 5 z 5

Pokud byla kniha vydaná před posledním HP, tak to byla první kniha vůbec, u které jsem brečela. Vtrhla mě, pohltila a také jsem ocenila, že to bylo naprosto o něčem jiném, než je Twilight.
Co mě ale mrzí - Steph říkala, že by měla The Soul napsat v roce 2012 a není vidu ani slechu... Počítám, že si Hostitele před Duší budu muset přečíst znovu, protože už jsem na polovinu důležitých věcí a různých jejich pravidel zapomněla - pokud se tedy vůbec pokračování dočkáme.

Lenies93
21.10.2012 5 z 5

Kniha mě i mou mamku velmi nadchla. Myslela jsem, že sága Stmívání je od Meyerové nejlepší, ale po přečtení Hostitele, vede. Skvělé počteníčko, četla bych ji od rána do včera..

Evus
13.10.2012 4 z 5

Po přečtení série Stmívání jsem se náhodou dostala k této knize a musím říct, že mnohem lepší. Začátek sice trochu nedával smysl, ale kniha mě úplně pohltila. Ač jinak na tento žánr příliš nejsem, rozhodně nelituji času nad ní stráveném

Scarletty
27.09.2012 5 z 5

Na začátku kniha byla trochu zdlouhavá a nezáživná, v některých pasážích už to bylo trochu přehnané, jak se Wanda snažila spáchat sebevraždu, nebo když pořád naříkala, že ji zabijí.
Ale celou tu knížku jsem přečetla jedním dechem, sice mi moc nevoní tak velká romantika, kterou některé části knihy přetékali, ale daly se přežít.
A zbytek? Zamilovala jsem si tu fantasy část, ve které všechny duše byly milé a laskavé, ale přesto kradli lidem životy.
A všechny výpravy byly napínavé. Na konec se to trochu pokazilo tím, jak to autorka torchu zbytečně prodloužila, aby Wanda v novém těle ještě potkala duši z jiné skupiny, sama bych byla radši, kdyby kniha končila větou "A tak začal můj desátý život." Ale bylo to super.
U mě 4,5 hvězdičky, ale za úžasný námět dávám 5 :)

http://www.youtube.com/watch?v=oQ-_hOeZnXI&list=UUUJBCDgmwXx3XTJ67L4JUhg&index=1&feature=plcp Trailer na film, jsem zvědavá, jak ten dopadne :)

nelcisko
25.09.2012 5 z 5

Asi prvními sto stranami jsem se musela nějak prokousat, ale pak přišlo to nejlepší. Nemohla jsem se od knihy hnout, jak byla napínavá a provázená různými emocemi. Moc se mi líbila.

paloma
21.09.2012 5 z 5

Dávám 10 hvězdiček.

Kate.S
21.09.2012 5 z 5

Úžasná kniha! Mnohokrát lepší než Sága Stmívání. Opravdu se tahle kniha moc povedla:) Chytila mě hned na začátku a pustila až na konci. Hostitel má velice zajímavý námět. Duše, které ovládnou lidské tělo? Proč ne. Nejzajímavější mi v knize příjde, že se tu všichni obejdou bez peněz.

Livien
12.09.2012 5 z 5

Musím přiznat, že mě Hostitel opravdu velmi mile překvapil. Začínám si říkat, jestli si sérií Stmívání autorka neudělala pouze jméno a nyní už se konečně chystá pustit do literatury jí blízké. Hostitel je opravdu čtivý kousek místy až primitivní, přesto přichází s velmi zajímavou a neotřelou myšlenkou. Myslím, že další vývoj autorky budu se zájmem sledovat.

annie111
30.08.2012 5 z 5

Nemám slov,!!! Zhltla jsem to od začátku do konce...konec mě příjemně překvapil :-) Víc takových knih, prosím :-)

janaha
29.08.2012 5 z 5

úúžasná knížka !!!! nemohla jsem se od ní odtrhnout...ke konci jsem měla i slzy v očích(což se mi u knížky snad nikdy nestalo)...jsem ráda že stephenie m. nenechala poutnici umřít....jsem prostě na happyend :))) těším se na film.... :)

Lenois
08.08.2012 3 z 5

Jsem trochu zklamaná po velkém očekávání. Hostitel je kniha velmi dobře čtivá, ale Stephenie nezklamala svou až přehnanou detailností, která vede zbytečně k 552 stránkám. Méně někdy znamená více. Příběh pěkný, zvraty téměř žádné, prostředí dobře popsáno..... Nevím, co bych ještě dodala. Jednou se ke knize myslím vrátím, ale brzo to nebude.

Canney
26.07.2012 5 z 5

Hostitel se stal jednou z mých nejoblíbenějších knih a myslím, že je to nejlepší kniha kterou Meyerová zatím napsala. Těším se až si ji znovu přečtu :)

ValKing
22.07.2012 4 z 5

Velmi, velmi zajímavé a strhující. :) Nevěřila bych, že Twilight a Hostitele psala ta samá autorka, je to úplně něco jiného. Líbila se mi ta příměs brutality, smutku, napětí a nenávisti, kterou v Twilight halí růžová clona zamilovanosti a nedotknutelnosti.

Božnice
15.07.2012 5 z 5

Skvělá kniha.! Je vidět, že autorka má ohromnou fantazii a do knihy jsem se hned po prvních stránkách začetla a nepřestala dokud jsem neuznala za vhodné jít už spát. Poslední kapitoly jsem doslova hltala. Tato kniha mě dokázala rozplakat i rozesmát, ikdyž mi v poslední době do smíchu nebylo. Vážně super kniha, která se stala mou oblibenou! :)

TessDragon
14.07.2012 5 z 5

Fantastické! Ohromné! Úžasné! Hostitel je něco úplně jiného než Twilight. Na napsání takové knížky musíte mít spoustu fantazie a Stephenie ji rozhodně má. Hlavní hrdiny jsem si hned zamilovala obvzlášť Wandu, Iana, Doktora, Jamieho a Jeba. Nakonec jsem začala mít v lásce i Jareda, Kylea a Mel. Sice mi na začátku trochu trvalo se začíst, ale potom už jsem ji hltala stránku za stránkou. ;)