Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2862 543

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

Vendulik
02.01.2012 5 z 5

Bomba kniha. Přečetla jsem ji na jeden nádech. Určitě si jí přečtu ještě jednou a těším se na pokračování.

Prectiknihu
01.01.2012 5 z 5

Myslím,že ,,Tuffy" má naprostou pravdu.Hostitel se my opravdu líbí víc než T.S. a opakování slov je víc než zřetelné.Byli tam části,které jsem přeskakovala,protože byli zbytečné a naprosto nezajímavé a i přesto jsem si tuto knihu přečetla několikrát za sebou a první den jsem si ji přečetla rovnou dvakrát.Nápad byl skvělý a celé zpracování,aby každý hrdina dostal to co chce-brilantní.

Savo75
03.12.2011 5 z 5

Mnohem lepší než Stmívání, těším se na film.

Selekcaje
29.11.2011 5 z 5

Obdivuju styl psaní Stephenie Meyer. Obdivuju jí za to, že vydržela 552 stránek bez vybočení z příběhu. Obdivuju sílu a promyšlenost postav. Obdivuju její odvahu. A děkuju jí za to.

Luczie
21.11.2011 5 z 5

Nejsem velký fanoušek tohoto žánru, ale knížku jsem přečetla jedním dechem. Nemohu jinak, než doporučit :)

Tuffy
12.11.2011 3 z 5

Ohodnotit tuto knížku bude asi složité. Když to tak rozkouskuji: Meyerová mi zde nesedla ještě více, než při "Tvajlajt". Zatínala jsem zuby při jejím častém opakování slov (ale možná za to může překlad) a místy jsem měla chuť přeskočit stránky, když Meyer dlouhosáhle popisovala nepodstatné věci, které tam nemusely ani být. Tudíž kdyby nebyla Meyer taková detailistka, mohla být knížka kratší a třeba i čtivější. Co se týče příběhu, nápadu, tak lepší než její přeslazená Twilight sága. Myslím, že děj by nebyl špatný ke čtení, kdyby ho napsal někdo jiný.
A co mě dostalo na zadním obale knihy: "Fantastický, tvůrčí, podnětný a působivý román. ... Stephenie Meyerová vykresluje postavy a rozvíjí příběh jako zkušený mistr svého žánru - kříženec STEPHENA KINGA a ISAACA ASIMOVA."
Pardon, ale PŘIROVNÁVAT Meyer ke Kingovi?! Děláte si ze mě srandu?! Teď teda Kinga vážně lituju (a Asimova taky), protože být na jeho místě, to by mě urazilo.
A teď všichni do mě, že tu kritizuju naší skvělou Meyer. :D

Lexie321
08.11.2011 5 z 5

Myslela som si, že Meyerova neprekoná úspech zo súmraku ale hostiteľ bol oveľa lepší a dychvyrážajúcejší :)

lakme
01.11.2011 5 z 5

Do téhle knížky jsem se tak začetla, že jsem se nemohla odtrhnou. Příběh byl pro mě neuvěřitelně poutavý a nevšední. Dávám 5 hvězdiček protože mám chuť si to znovu přečíst.. :)

Evelin
30.09.2011 5 z 5

Z počátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale po pár kapitolách začal pěkný příběh, který mě vtáhl....a knížka se četla jedna radost :)

Honey0105
20.09.2011 4 z 5

Tak tohle tedy není kniha pro kluky. Ty by se z toho asi zbláznili (:D). Já musím říct, že když jsem četla přebal knihy, tak jsem si říkala, že to musí být naprostá blbost. Sága Stmívání také nebyla úplně nejlepší (pro mě), ale tahle knížka mě trochu lákala, tak jsem se dala do čtení. Nejdřív jsem musela pochopit děj a musím říct, že mi přišlo, že jde o naprostou volovinu! Pro mě vše začalo, až když Melanie začala myslet na svýho prince. Musím se přiznat, že to bylo pro mě dost dojemný a klidně přiznám, že jsem i plakala u několika stránek, protože mi přišli opravdu smutné. Chlap by tohle nepochopil a ani mnoho žen, ale já jsem docela emociálně založená a pláču u mnoha knih- tohle byla jedna z nich. Stále jsem Melanii fandila, ale stejně mě konec neuspokojil naplno.
Knížka se mi tedy nakonec líbila. Bláznivej nápad, ale podané to bylo velice dobře, úplně to vtáhlo do děje, ale také musím říct, že znovu bych to číst nechtěla- z jediného důvodu, bála bych se, že zase budu plakat a když ne, tak už by mě ta knížka znovu asi nebavila.

Charley
17.09.2011 4 z 5

Jelikož mi byla tato kniha doporučená jako úplně neodolatelná, nezbylo mi než si ji také přečíst. Kniha má velice zajímavý námět a alespoň trochu hloubku. Nepůsobila sice na mě tak, že jsem ji nemohla přestat číst dokud ji nepřečtu, ale i tak se mi velice líbila a její čtení mě bavilo. I přes její vysoký počet stran nemohu říci, že v ní byly pasáže při kterých se člověk nudí. Děj plynule běžel což je u širších knížek většinou problém.

black.susi
09.09.2011 4 z 5

Tady se Meyerová teda předvedla, je to opravdu úplně na jiné úrovni než Stmívání. Není to zdaleka tak sladké, tupě naivní a šíleně předvídatelné jako celá Twilight sága, troše romantiky se sice nevyhneme, ale to tady vůbec nevadí ( a to rozhodně nejsem vyznavač romantických knih). Má to konstruktivní děj, má to zápletku, dobře se to čte, i když mě zpočátku docela rušilo, že je to psané ich-formou z pohledu Poutnice (osobně preferuju er-formu), ale i na to jsem si časem zvykla. Konec sice je poněkud naivnější, ve stylu hlavně ať všechno dobře dopadne, ale přiznám se, že ve chvíli, kdy jsem to dočítala, jsem taky nechtěla, aby Poutnice zemřela. Pokud bude Meyerová takhle pokračovat i dál, tak už se těším na další knihy.

Megii
27.08.2011 5 z 5

Také musím říct, že začátek je trochu nudný, ale bez něj bychom nevěděli nic. Ale potom, co se Poutnice s Melanií vydávají na cestu, mě kniha naprosto strhla a přečetla jsem ji jedním dechem. Všem vřele doporučuji.

BellC
24.08.2011 5 z 5

Perfektní důkaz toho, že autorka "holčičích" ság umí napsat i něco, co si přečte leckerý dospělý. Už jen ta vidina dokonalého komunismu mě uchvátila. Škoda že tenhle styl žití zvládnou jen breberky, co lezou lidem do hlav... U nás se to zvrhne v krutovládu jednoho, co se tváří tak sociálně...

Katie*
11.08.2011 5 z 5

Ze začátku je knížka nudná,ale pak....no prostě jedna velká dokonalost.Řekla bych,a určitě se mnou bude hodně lidí souhlasit,že tohle je daleko lepší knížka od Steph než sága Stmívání - sice tuhle ságu miluju,ale Hostitel je zase originální ;)

Jara 56
31.07.2011 5 z 5

Dle mého názoru velice slušné sci-fi, Twiling ságu jsem přečetl (neurazila mne), docela mě překvapilo jak dobře je napsaná tato kniha z naprosto jiného soudku. Každopádně s klidným svědomím mohu doporučit milovníkům Sci-fi.

emihorsen
21.07.2011 3 z 5

Twilight ságu nemusím, ale Hostitel byl o kapku lepší. Oceňuji hlavně ten nápad.

alfa
17.07.2011 5 z 5

Navzdory trochu matoucímu začátku je kniha opravdu skvělá a originální. Jediné, co se mi nelíbilo, je ten konec. Problémem Stephenie je to, že je příliš "hodná" a nedokáže nechat zemřít hlavní postavu. Mně osobně by se to víc líbilo, kdyby Poutnice zemřela, protože takhle je příběh neuzavřený a není jasné, jestli je konec dobrý nebo špatný, když ty nejdůležitější postavy sice přežily, ale zemi stejně pořád ovládají nepřátelé... Každopádně kniha určitě stojí za přečtení. :)

denuska
15.07.2011 5 z 5

Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale cca po 3 kapitolách jsem se naopak nemohla odtrhnout a četla a četla každý večer. Určitě doporučuji k přečtení.

katka101
28.06.2011 5 z 5

Hostitel je velmi zajímavá knížka. Nápad,prostředí,lidé versus Duše.Po né moc skvělém začátku (troška nudy) jsem se začetla do poutavého příběhu plným úvah, vzpomínek a v neposlední řadě trocha romantiky...Jsem moc ráda,že jsem si ji koupila dřív než ságu Stmívání,jinak bych si ji určitě nekoupila :) Někdy přemýšlím jestli to tak není i v obyčejném životě,jak se lidé mění...