Hodina děsu

Hodina děsu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5168/bmid_hodina-desu-uBx-5168.jpg 4 686 79

Žena hledající za volantem auta nejkratší a nejrychlejší místní spojení začne jezdit trasami, jež křižují jakýsi tajemný jiný svět; kolem prámu, na který připlavou dva studentské páry, krouží jezerní obluda; textový procesor se promění v kouzelnou mašinku na sny; lidé se v hororech mění nejen na vlky, ale i v krysy; kdo miluje své zesnulé předky, věří, že mrtví zpívají. Stephen King, americký šampión moderního hororu, jehož knihy jsou světovými bestsellery, v interview pro časopis Stern řekl: "Když postavíte na jedné straně realitu a na druhé fantazii, pak je mým úkolem tyto hranice smazat. Chci vám to maximálně ztížit, smazat rozdíl, když už nevíte, jestli jste zde, nebo jinde." To, že King tento úkol beze zbytku plní, potvrzuje i pětice povídek našeho výboru. Povídky: - Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd's Shortcut) - Prám (The Raft) - Textový procesor bohů (The Word Processor of the Gods) - Nona (Nona) - Úžina (The Reach) -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Odeon

Skeleton Crew , 1985

Anushka1
12.08.2020 5 z 5

Velmi úsporná kniha povídek, kde ale kvalita převažuje nad kvantitou. První 3 povídky jsou úžasné, hlavně Prám. Další dvě už sice pro mě nemají takový tah na branku, ale stále je řadím mezi to lepší, co King napsal.

kallisto
11.06.2020

Tematicky temer vyznani lasky Lovecraftianskym legendam..

n.ezn.amy
26.04.2020 5 z 5

Mě Kingovi povídky prostě baví. V této sbírce se mi nejvíc líbil Prám a pak Zkratka paní Toddové. King vždy přichází s naprosto originálními nápady. "Olejová" skvrna na jezeře, která požírá vše, čeho se dotkne anebo skvělý nápad se zkratkou do města, z které se nemusíte vůbec vrátit

Lenka.Vílka
08.01.2020 5 z 5

"Mlha 0,5"? Tento dovětek si kniha nezaslouží. Spíš Mlha by si zasloužila dovětek "Hodina děsu 2,5". Vzhledem k tomu, jak povídky postupně vznikaly, je Mlha vlastně taková deluxe reedice. Ale chápu, vzhledem k roku vydání Odeonu, asi má dost lidí Mlhu z roku 2007, a potom jim tahle kniha přijde zbytečná. Jasně, mohla jsem si přečíst Mlhu, ale stejně jako v případě knihy Mrtví se někdy vracejí (Noční směna, "Mrtví se někdy vracejí 2,5"), jsem neodolala této malé úzké knížečce, která je sice hubená, ale skrývá spoustu nádherných věcí. (Stejně jako jsem si raději přečetla Nadaného žáka, přestože jsou obě povídky z knihy jinde.)

Dobrá sbírka s vyváženými povídkami. Pokud vás zajímá, co si o povídkách myslím (žádnej tlak, ok?), tak musíte kliknout na jednotlivé povídky (hele, fakt žádnej, ok?), u knihy to vážně nenajdete. Tam, kde je komentář povídek najdete též jejich hodnocení.

(Protože seznam knih Kinga na začátku knihy je prostě roztomiloučký. Myslím ty typnuté překlady názvů knih, které u nás do té doby nevyšly, přestože ve světě to byly už dávno hity.)

Veronika33
10.10.2019 4 z 5

Klasický King. Niektoré poviedky super pútavé, niektoré menšie trápenie. Neurazí, nenadchne. Pre milovníkov Kinga odporúčam, pre náhodných čitateľov ani veľmi nie, má aj lepšie diela.

PANKY71
22.09.2019 5 z 5

Okleštěný výběr povídek, znovu vydané a doplněné z pěti na dvacet dva pod názvem Mlha.

Apache
15.07.2019 5 z 5

V podstatě to nejlepší ze Skeleton Crew. V roce 1992 učiněný poklad.

Ivan Kučera
18.06.2019 3 z 5

V roku 1992 došlo k dvom bizarným okamihom ohľadom vydávania Stephena Kinga v našich zemepisných končinách: české vydavateľstvo Odeon vydalo nielen útlu zbierka Mrtví se někdy vracejí, ale tiež (rovnako útlu) zbierku Hodina děsu. Obe knihy obsahujú voľný výber z Kingových zbierok Nočná zmena (Mrtví se někdy vracejí) a Mlha (Hodina děsu). Už Mrtví se někdy vracejí neboli žiadny zázrak, ale Hodina děsu je na tom ešte horšie. Konkrétne ma zaujala len fenomenálne úžasná (nebál by som sa povedať geniálna) Zkratka pani Toddové a fajnová jednohubka Prám. Všetky ostatné poviedky sú už o poznanie biednejšie a slabšie a pre mňa miestami až nečitateľné. S prižmúrenými očami 3*.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Zkratka paní Toddové jednoznačně nejlepší.

Lili
10.05.2019 4 z 5

Útlá malá knížka, která mě ale ohromně bavila! Nejvíc se do mě zakousl Prám, ale i další tři. Úžina mi přišla nejslabší, ne ovšem špatná. Všechno tak sugestivně vylíčené jak to King dokáže.

freestyla
27.11.2018 2 z 5

Nejslabší King co jsem kdy četl.

Metla
20.09.2018 5 z 5

Tenoučká knížka plná skvělých povídek mistra horroru.
Úvodní "Zkratka paní Toddové" mě znudila v mých 15 letech, ale o to víc jsem si ji užila jako dospělá: fascinující příběh o ženě posedlé hledáním zkratek. Tato posedlost ji nakonec zavede do míst... a víte co, žádné spoilery, přečtěte si to sami.
Povídka "Prám" patřila v pubertě k mým nejoblíbenějším a čas jí na kvalitě ani děsivosti nic neubral. Taková (ne)tradiční teenage vyvražďovačka, která vás přiměje k panice, pokud se k vám při koupání v přírodě (a možná i ve vaně) přiblíží nějaký podezřelý flek.
"Textový procesor bohů" není horor, spíše pouhá hříčka s realitou. Kdo z nás by nechtěl několikerým ťuknutím do klávesnice pozměnit svůj život, splnit si přání? V případě hlavního hrdiny jde o změnu radikální.
"Nona" je atmosférický příspěvek k upíří tématice, aneb koho můžeme potkat při nočním cestování.
Poslední "Úžina" opět není horor a pubertální Metličku vůbec neoslovila, pokročilejší Metla ji však o x let později docenila. Stará paní bilancuje svůj život a chystá se na smrt... velmi citlivá, melancholická povídka, svědčící o Kingově mistrovské schopnosti vžít se do myšlení člověka libovolného věku či pohlaví a zprostředkovat čtenáři autentický zážitek.
Jednoduše výborná sbírka, mušky by se našly, přesto nemohu jít pod plný počet hvězdiček.

DickBach
30.08.2018 5 z 5

Není co dodat. King vás opět vezme za ruku a protáhne myší dírou do krysího brlohu, kde vás semele do morku kostí.... Ani mně už na přírodní koupaliště za soumraku nikdo nedostane.... :o) Díky.

Janniska
13.08.2018 5 z 5

super strašidelné čtení.Jak málo stačí k tomu vyděsit čtenáře , nepotřebuješ sekery a bláznivý týpky s nevyřešenou sexuální minulostí , stačí Ti prostě jet se s partou kámošů vykoupat k jezeru a ...Miluju to jak umí vykouzlit z běžných situácí horor s velkým H.Chtěla sem se jet zítra koupat na lom,ale....

Metcheque
21.07.2018 4 z 5

Další z paperbacků, jimiž jsme si na chatě za temných deštivých nocí naháněli hrůzu. Tato sbírka to točí trochu do scifíčka, ale to vůbec nevadí. Napětí je v ní dokonalé.

nik077
02.03.2018 5 z 5

Kinga miluji....takže za mě super

Andynka
11.02.2018 3 z 5

Trochu slabší povídky, ale přesto se mi kniha líbila.

Martin_Eli
27.08.2017 1 z 5

Nuda, nuda nuda...kdyby to nenapsal King, nedočetl bych do konce. Jediná povídka, co mě zaujala, byla Nona (ta mi přišla skvělá), obstojný je ten Prám a Zkratka paní Toddové. Rozhodně se ale nejedná o knihu, kterou bych znovu zvedl do ruky a v zásadě předpokládám, že na její obsah do měsíce zapomenu. Na Kinga ostudně málo!

A22Los
03.07.2017 5 z 5

Nemuzu jinak nez plny pocet. Tato knizka je prvni co jsem cetl a co me dovedla ke Kingovi. Obsahuje vubec prvni vec co jsem v zivote precetl do konce a ta vec nese jmeno Pram (bylo mi asi 8) NEZAPOMENUTELNE!!!

Pajan28
02.07.2017 4 z 5

Asi nejsem povídková... Ale moc se mi líbil Prám a Textový procesor, zbytek byl pro mě takový nijaký...