Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12322 833

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Jara.v
09.03.2021 5 z 5

Skvělé završení příběhu. Temný a plný smrti, ale ne všechny příběhy musí skončit „Žili šťastně až navěky“. Velice emotivní a poučné. Škoda, že už to končí.

martin8593
01.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Za mě jedna z nejsilnějších knih z celé série. Přeci jen už je vidět, že nejde o pohádku. V knize se mi líbilo řada odkazů a napojení na předchozí díly, spolu s tím, že se se autorka nebála zabít řádu postav, což v tomto případě dle mého názoru dodává finále emoce i tíhu okamžiku.

Knihu jsem přečetl dokonce dvakrát.

Zojka
25.02.2021 5 z 5

super knížka akorát až moc strašidelná

nikorka
24.02.2021 5 z 5

A teraz tu tak sedím a dumám, čo ďalej. Dojatosť a emócie, kniha môjho detstva, s ktorou som aj dospievala. Po x-týkrát znova dočítaná... No mám pocit, že ma stále rovnako prekvapí a žasnem nad neuveriteľným svetom a príbehom, stále. Always.

tuommo
20.02.2021 5 z 5

Ty bláho...a je to. Konečně fantasy série, která má báječně vykreslený svět, bravurně vystavené charaktery, úžasné a logické zápletky bez výrazného využití deus ex machiny, wtf zvraty...a čte se to jednodechově, jednoduše... znáte lepší a kvalitnější fantasy série? Já už něco načetl, HP je jednoznačně top... Sedmičkou (magickým to číslem) se hlavní linka uzavírá a vše podstatné jest vysvětleno. Akční a výpravný děj má ve druhé půli zběsilé tempo a finále par excelance. Zas to někdy zopáknu.

Wyder
18.02.2021 5 z 5

Včera dočteno. Poslední díl jako vyvrcholení dlouhé série rozhodně nezklamal, vlastně ho řadím mezi top díly. Jsem rád, že do sebe spousta linek zapadla, že mi mé oblíbené postavy nakonec udělaly radost (SS) a že to byla jízda od začátku do konce.

Musím říct, že od poloviny knihy to bylo sice stále jedním dechem, ale už jsem trochu přemýšlel nad tím, že mě mrzí, že to brzy dočtu :(. Snad jednou ještě něco z univerza vznikne...

Celou sérii jsem četl poprvé až teď a navíc na Kindlu. Knihy nicméně objednám v nějaké hezké edici, půjdou do knihovny a jednou je dám přečíst dětem!!!

Všem doporučuji...

Maevie
15.02.2021 5 z 5

Relikvie smrti uzavírají příběh Harryho Pottera a Voldemorta se vší parádou. Neuvěřitelná gradace děje a postupné odkrývání jednotlivých dílků skládačky nenechávají čtenáře oddechnout. Není to ovšem finální střet Harryho s Pánem zla, který dělá knížku tak skvělou. Vždyť se taky tento závěr očekával od prvního dílu… Nebyla by to také Rowlingová, aby neukázala, jak perfektně si umí hrát s charaktery postav, a nepřidala několik překvapujících informací o postavách, o kterých jsme si mysleli, že je po šesti letech v Bradavicích dobře známe.

VercaV
11.02.2021 5 z 5

I poslední díl jsem přečetla jedním dechem. Dokonalé ukončení série. Oproti filmu je zde vše naprosto perfektně vysvětleno a vše do sebe zapadá. I když poslední díl mě trochu zklamal, film patří k mým nejoblíbenějším (spolu s 3. a 5. dílem) ale i tak je naprosto dokonalý. Hodně jsem si oblíbila Lupina+Tonksovou, až mě mrzí, že nedostali více prostoru. Poslední "rozhovor" Harryho s Voldemortem byl dech beroucí. Snad poprvé se mi stalo u knihy, že jsem měla "husí" kůži po celém tělem a slzy na krajíčku.
S posledním dílem mám nutkání zhodnotit celou sérii. Každým dílem jsem si sérii oblíbila víc a víc a uplně jsem ji propadla. Nejoblíbenějším dílem pro mě je třetí, pátý a šestý díl. Naprosto jsem knihám propadla a díky nim jsem to oblíbila ještě více. V knihách je vše vysvětleno a vše do sebe zapadá, což ve filmech některé detaily vysvětleny nejsou. Celou sérii hodnotím na maximum a rozhodně jsem to nečetla naposledy. Kdokoliv se rozmýšlí rozhodně doporučuju.

espesita
09.02.2021 5 z 5

Některé knížky prostě člověka neomrzí číst, i když vlastně ví, jak skončí...
Skvěle propracovaný děj, logické zakončení celého příběhu. Někdy mě fascinuje, jak do sebe všechno přesně zapadá, jako by to tak bylo v plánu od samého počátku.

RonnieSmithx
04.02.2021 5 z 5

Tak a jsme na konci. Krásné ukončení kouzelné knižní série o chlapci, který přežil. Harry Potter bude navždycky součástí dětství většiny z nás, ke které se rádi vrátíme, aby nám naše dětská léta zase připomněla. Číst si tuhle knižní sérii je příjemný zážitek plný magie, odvahy a lásky. Je tohle ale opravdu konec? Na to si myslím všichni dokážeme odpovědět sami podle svého.

Vendy1993
03.02.2021 5 z 5

nemohla jsem uvěřit tomu když jsem konečně četla poslední díl...v ten čas jsem už byla skoro na střední a podle toho celý příběh vypadá....velmi temný, velmi silný. Zároveň jsou zde i dojemné pasáže....prostě správná tečka za celým dětstvím a dospíváním ;) Moje srdce má dvě části složené z Pána prstenů a Harryho Pottera....díky nim bylo dětství a dospívání o moc kouzelnější a fantastičtější....nikdy nezapomenu.....aneb jak by řekl Severus Snape....ALWAYS :*

kindlova42
03.02.2021 5 z 5

Poslední díl byl super. V porovnání s filmem bylo spoustu věcí lépe vysvětleno zejména v kontextu s Brumbálem, nechci kritizovat nijak filmy, které miluju a několik scén je v nich lepších než v knize. Kniha ale dává prostor pro větší detailnost a vysvětlení příběhu. Na co jsem se těšila nejvíce a co mě nezklamalo byla postava Severuse Snapa, která je skvěle napsaná a jeho background je v knize mnohem silnější. (Co mě naopak maličko zklamalo je, že některé vedlejší postavy nedostali více prostoru stejně jako ve filmu, mluvím zejména o Remusu Lupinovi a Tonksové). Celá série je skvěle napsaná a kouzelnický svět vtáhne čtenáře do děje :)

PanTydlitát
31.01.2021 5 z 5

(SPOILER) „Možná zmizel a možná nezmizel, faktem ale zůstává, že když chce, umí sebou hnout ještě rychleji, než kdybyste Severusi Snapeovi pohrozili šamponem.“

Kimo-chan
29.01.2021 5 z 5

Skvělé napsaná kniha a celá série. Strašně mě mrzí že to končí. Opravdu hodně jsem měla ráda tuhle dějovou linku. Jako malá jsem ty knihy nečetla a jsem i řada, protože jsem si je teď mohla pořádně vychutnat. První díly jsem měla ze stylu psaní smíšený pocity ale postupem času bylo vidět jak se autorka zlepšila. Těžko se mi po tomhle budou začínat jiný knihy...

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Posledných pár strán celej knihy som čítal strašne pomaly lebo som nechcel aby to skončilo. Nikdy.

Usire
26.01.2021 5 z 5

Skvělé zakončení celé série, mě vždy uvrhne do pocitu zmaru a deprese. Už je opravdu konec? To přeci nejde. Jediné východisko je začít zase pěkně od první knihy a užít si příběh opakovaně.

PeterBahn
24.01.2021 5 z 5

Poslední díl začíná veselkou, a to jsou i poslední oddechové řádky knihy. Autorce se povedlo „neutopit“ ve viteálech a přibrala si k nim i relikvie smrti, aby v příběhu bylo „více jasno“…:-).
Vše se nakonec srovnalo; „…všechno bylo, jak má být“ ale i v tomto konstatování jsem cítil jisté napětí, ale nový příběh už ne… ...ten, který jsem po sedm dílů četl, byl hodně povedený!

ropo
22.01.2021 5 z 5

Stejně jako všechny předchozí knihy i tato byla jedna velká jízda. člověk zkrátka musel číst dál, ikdyž se mu nechtělo a neměl klid, dokud knihy nedočetl.
Knihy ve srovnání s filmy jsou bezkonkurenční. Vše co bylo třeba, bylo vysvětleno, ostatní můžeme přenechat vlastní fantasii.
Jen je mi líto, že nemohu, jako u všech předchozích knih, napsat, už se těším na další díl.
V každém případě se však jedná o jednu z nejlepších knižních sérií, jakou jsem kdy četl a každý, kdo jednou začne Harryho Pottera číst, musí jej dočíst až dokonce, jinak mu spousta důležitých věcí unikne.

Taťka Hraboš
20.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Chvílemi jsem měl pocit, že tento jediný díl se mi zamlouval více v té filmové podobě – nic naplat, popsat pořádnou akci (a v tomhle díle akce střídá akci) slovy je – z hlediska síly účinku – o dost náročnější než ji, při současných technických možnostech, nafilmovat. Ovšem v závěru – především v pasážích, kde se vysvětlují Snapovy a koneckonců také Voldemortovy, Harryho a Brumbálovy osudové životní okamžiky – se znovu ukázaly přednosti knižního zpracování. Stejně by mě ale zajímalo (ale zkoumat to nebudu:-) ), nakolik pečlivá byla Rowlingová při aplikaci svého principu přechodu hůlek mezi kouzelníky (vždyť kolikrát jednotlivé postavy o své hůlky přišly při různých střetech – třeba i Harry v Chroptící chýši ve Vězni z Azkabanu nebo při trénincích Brumbálovy armády). Ale tyhle drobné pochybnosti nemohou zvrátit celkově výborný dojem z celé série. Jestli může něco přilákat současné děti ke čtení, tak je to právě Harry Potter. Škoda, že se Rowlingové nechce zpracovat knižně ještě Fantastická zvířata …

hambra1
19.01.2021 5 z 5

Tenhle díl miluju. Líbí se mi i ve filmové podobě, ale závěrečná bitva je v knížce milionkrát lepší než ve filmu. Brečela jsem jako želva :)