Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12358 12358

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Fáňa856
09.11.2020

Nejprve jsem si přečetla Harry Potter a kámen mudrců. Nijak mě to nebavilo, ale bylo to tím, že jsem předtím už viděla film. Asi po dvou letech jsem se rozhodla, že bych si mohla přečíst Harry Potter a tajemná komnata, protože moje kamarádka a paní učitelka si o Harry Potterovi často povídali a tak jsem si řekla, že si to přečtu, a když mě to nebude bavit, tak pak nebudu už číst další díly. Jenže mě to tak chytlo, že jsem všech šest zbylých knížek přečetla asi za čtyři měsíce. A Harry Potterem žiju každý den. Všem strašně doporučuju si to přečíst! Nejlepší knížka, jakou jsem zatím četla! A určitě někdy přečtu znovu!

Agatha84
08.11.2020 4 z 5

I přes další nezapomenutelný čtenářský zážitek se nemohu ubránit jistému pocitu neuspokojení a nevyváženosti. Minimálně v tom, jak se první polovina knihy "táhla" cestovatelskými zážitky, aby pak následovala řada "AHA momentů" krátce za sebou a já si je tak nemohla řádně vychutnat. Každopádně i s přihlédnutím ke svému značně pokročilému věku vůči dětské četbě, jsem se všemi hrdiny strávila množství času, kterého rozhodně nelituji a slibuji, že se určitě uvidíme znovu!

Renda698
08.11.2020 5 z 5

napínavé až do konce

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

-markéta-
07.11.2020 5 z 5

(SPOILER) A to nejlepší na konec!
Snažila jsem se svou cestu v knihách Harryho prodlužovat co nejvíce a četla mezi nimi několik dalších knih, ale jednou to přijít muselo.
Všechny díly byly samozřejmě unikátní a skvělé, ale tento je za mě TOP STROP. Nejvíce dojemná scénka samozřejmě, když umřel Dobby a Severus. Za mě velmi dojemné i pojmenování Harryho a Ginny dětí.
Skvělé ukončení celé série.
Obdivuji autorku a děkuji jí, že měla takovou fantazii a stvořila něco, co milují všechny věkové kategorie po celém světě. Pochybuji, že ještě někdy vznikne něco tak dokonalého!
DĚKUJI A MILUJI.

Caradyn
02.11.2020 5 z 5

Prostě kouzelný svět HP, co nikdy neomrzí(Relikvie smrti mám nejraději ;) Sice mi trvalo šest let, než jsem se k sérii dokopala a konečně se do ní začetla, ale jsem moc ráda, že jsem to s Harrym nevzdala, svět J.K.Rowlingové mě pohltil, když jsem to čekala nejméně.

TeoK7
31.10.2020 5 z 5

Můj nejolíbenější díl celé série

Sariega
29.10.2020 3 z 5

Lepší než minullý díl ale na ten čtvrtý nemá.

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější knihy vůbec. Miluju a hltám každé slovo které Rowlingová napsala..

Abako
18.10.2020 4 z 5

Líbila se mi část, kdy Harry, Ron a Hermiona pobývali v Siriusově domě a teprve chystali plán jak hledat viteály. Škoda, že ve filmu byla ošizená. Ale chápu, že všechno se tam nevejde.

ashburton
03.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vyplouvají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si celou ságu nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a složitá zápletka celé ságy vlastně není nikdy úplně vysvětlena.

Relikvie smrti: Důstojné a strhující zakončení celého příběhu. Ale na můj vkus až příliš dlouhé a zbytečně natahované. Na konci do sebe sice všechno krásně zapadlo, ale bohužel tam autorka nechala spoustu věcí úplné náhodě. Poslední patetická kapitola byla úplně zbytečná a to nemluvím o jejím filmovém zpracování, to byl úplný propadák. Ostatně nápad natáhnout tuto knihu na dva filmy mohl mít jenom jeden důvod a to komerční. Co se mi ovšem ve filmovém zpracování líbilo, byl animovaný Příběh tří bratří - pecka!, vždy si ho pustím ještě jednou navíc :-) V knize nebylo vysvětleno, co se stalo s Dursleyovými, ani jak to dopadlo s rodiči Hermiony. Nelogické bylo hladovění trojky H+H+R při jejich putování za hledáním viteálů - o pár stran dále si jiná skupina přivolávala z řeky lososy, jak prosté :-) Na konci kapitoly Život a lži Albuse Brumbála poruší Hermiona tabu (vysloví Voldemortovo jméno), ale nic se nestane...
Hodnocení: 95 %

MIA-chan
20.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Harryho první věta o Severusi Snapeovi byla: "Kdo je ten muž?"
Harryho poslední věta o Severusi Snapeovi byla: " Byl to ten nejstatečnější člověk, jakého jsem poznal."
Vždy mě to zahřeje u srdce.

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Tento díl Harryho je můj hodně oblíbený. Jo a já znám relikvie smrti ne dary smrti dejte like komu příde lepší relikvie smrti.

lencin
01.09.2020 5 z 5

Oproti 5. a 6.dílu je tenhle velmi dobře napsán, je uvěřitelný a strhující. Na můj vkus je tam příliš mrtvých. Scéna po 19 letech mě opravdu dojala.
(2008)

KnihomolkaAnna
20.08.2020

I když je celá série čtena potřetí, pokaždé se najde něco, co jsem do té doby vůbec nevěděla, něco, co jsem nevnímala nebo ani vnímat nechtěla. Každý odstavec, každá věta a každé slovo má nějaké kouzlo. Zvlášť, když je píše jedna z nejúspěšnějších autorů a autorek světa. Svět, který vymyslela se nedá s ničím srovnávat, není vůbec obyčejný, ani takový, že by se jeho schopnostem a vlastnostem nedalo věřit. Je prostě fascinující! Jednou bych chtěla být jako Joanne. Je nejlepší ♥️♥️♥️

brzda.
20.08.2020 5 z 5

Skvělé zakončení série.

tittanie
15.08.2020

Ukončení série mého dětství. Četla se mi skvěle, hltala jsem každé slovo až jsem se dostala na poslední stránku. U některých pasáží jsem brečela. Nevím, co dál dodat.

tomm.ik
01.08.2020 5 z 5

Navždycky.

AlbionFoxyFox
28.07.2020 5 z 5

Tak, během 4 týdnů jsem jako každé léto ságu přečetla, jako každé léto došlo v závěru na slzy a jako každé léto se mi opět nechce čekat celý rok na to, až opět sáhnu po 1. dílu. Prostě láska na celý život.

Tess23
15.07.2020 5 z 5

Od mých šesti let je HP mou láskou, hltala jsem jak knihy, tak filmy, i když k filmům mám určité výhrady.
Kniha je skvěle napsaná, stejně jako předchozí díly. Klaním se před propracovaností vedlejších linek a návazností vedlejších postav v jednotlivých dílech.