Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12334 834

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

hambra1
19.01.2021 5 z 5

Tenhle díl miluju. Líbí se mi i ve filmové podobě, ale závěrečná bitva je v knížce milionkrát lepší než ve filmu. Brečela jsem jako želva :)

Rainbow_Owl
14.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Sériu HP som nečítala prvý ani posledný krát.
Posledný diel, v ktorom sa do čarodejníckej školy vrátime len v závere pri rozhodujúcom boji, je zároveň aj “najdospelejším”.
Všetko do seba zapadne a čitateľ si uvedomí, že nie každá postava bola taká aká sa zdala skrz celú sériu HP.
V poslednom diele príde o život mnoho postáv, či už škriatok Dobby, alebo obľúbená zvieracia kamoška Harryho- Hedviga, člen rodiny Weaslyovcov, .... Straty čitateľa zabolia, ale na druhú stranu, bez nich by boj vyzeral príliš ľahko a bolesť, najmä tá psychická poháňa Harryho ešte viac k naplneniu cieľov.
Rowling vytvorila nádherne univerzum, v ktorom je mnoho odkazov- boj dobra so zlom; rovnosť ľudí; sila priateľstva a lásky a najmä to, že súdiť ľudí bez toho aby sme poznali celý ich príbeh, nie je vôbec na mieste.
“Always.”

Márv1990
13.01.2021 5 z 5

Poslední a nejlépe napsaný díl zároveň se čtvrtým dílem. Vtáhnul mě do děje už zpočátku až do konce. Vřele doporučuji.

Janka23
12.01.2021 5 z 5

Nečekala jsem, že se mi natolik zalíbí tahle série, ale zalíbila, že si celou sérii pořídím domů.
Relikvie smrti se mi líbili asi nejvíce ze všech dílů. Přesto že jsem viděla všechny filmy, tak vůbec nelituj, že jsem se pustila i do knížek. Mnohem lépe teď chápu Harryho Pottra. Ve filmech plno věcí chybí a není tam toho moc vysvětleno. Na to že příběh Harryho znám, tak i přes to jsem byla napnutá a překvapená. Knížka se velmi rychle a dobře četla. Zakončení knihy bylo super.

tichoslapek_
06.01.2021 5 z 5

Závěrečný a prostě skvělý díl! Ve spoustě recenzích se dočítám o té "strašné" poslední kapitole, která k tomu "nepatří". Mě se toto zakončení velice líbilo. Vše je tak jak má být. Tak končí velkolepé příběhy!

RHorse
04.01.2021 5 z 5

Není moje nejoblíbenější, ale na sérii HP nedám nikdy dopustit. Prostě bomba!

Natyna3
27.12.2020 5 z 5

Miluji tento svět. Přečteno opakovaně, stále stejně kouzelné.

vojta888
18.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha, Rowlingová zase nezklamala, ale i ta závěrečná bitva byla v knize lépe popsaná.

Erutan
09.12.2020 5 z 5

Horlivě číst jsem začal až v pozdějším věku cca po 25-ti. Viděl jsem všechny filmy x-krat a strašně se mi líbily. Tento rok jsem si řekl, že postupně přečtu všechny díly a musím říct, že to bylo super rozhodnutí. Až mi chvílemi bylo líto že jsem filmy už viděl a vím jak knihy dopadnou. To ale vyvažovaly pasáže, které se do filmu nedostaly. Mám teď roční dceru a těším se, až ji bude cca 10-11, kdy chodí dopisy s pozvánkou do Bradavic a přečtu ji první knihu. Snad se mi podaří ji udržet od filmů aby zažila spíš tu knižní krásu Harryho než tu filmovou. Děkuji J.K.R.

georginaa
08.12.2020 5 z 5

Posledním dílem se nic neztratilo z toho napětí, kouzel a akčnosti. Přátelé jsou již starší, mají více zkušeností a jejich nelehký úkol je opět přenáší k velkému dobrodružství. Sláva že jsem to vše dala v co nejkratším čase a můžu změnit žánr dle svého vkusu.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, perfektní zakončení.

Adél784
01.12.2020 5 z 5

Poslední díl Harryho...Co k tomu říct. Bylo to stejně úžasné, jako předchozí díly.
Díky knize mi došlo mnoho věcí, které jsem ve filmu úplně nepochopila nebo tam nebyli dostatečně vysvětleny:)
U Harryho vím, že se k němu budu pravidelně vracet:) Je to srdcovka:)
Doporučuji všem 5/5

,,Nelituji mrtvé, Harry. Lituj živé a především lituj ty, kdo žijí bez lásky."

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

Adelaidee
27.11.2020

Nejdřív jsem si pustila film, až poté jsem poslední díly četla a musím říct, že v případě Pottera jsou knihy milionkrát lepší. Ne vždy ale tomu tak je. :-)

Acourtofbook
25.11.2020 5 z 5

Na poslední díl Harryho Pottera jsem se na jednu stranu hrozně moc těšila, ale na druhou jsem nechtěla, aby celá ta série už skončila. Každopádně závěrečný díl byl skvělý, ale asi za mě není úplně nejlepší z celé série, to u mě pořád pořád vede šestka. Překvapilo mě, že sedmička je pořádně nabitá akci, od první do poslední stránky se pořád něco děje, což není u Harryho úplně zvykem, protože v těch ostatních dílech přišla nějaká větší akce spíše až na konci. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly v souvislosti s něčím, co se stalo ostatních dílech, a na co bych málem úplně zapomněla. Ke konci přichází jeden zvrat za druhým a já jenom koukla na to, jak se celá zápletka vyřešila, a jak do sebe všechno zapadlo. A ta závěrečná kapitola se vážně povedla a byla taak dojemná. Jediné, co bych vytkla, je to, že tam na můj vkus umřelo až moc skvělých postav. Nicméně jsem ráda, že jsem si celou sérii přečetla, jsem zvědavá na filmy a jsem si jistá, že ke knihám se budu vždycky ráda vracet.

5⭐/5⭐ Krásné zakončení celé série. Pokud jste nečetli, určitě to honem napravte, protože přicházíte o hodně.

Kutcho
21.11.2020 5 z 5

Táto kniha bola trochu zvláštna a rozhodne najviac odlišná oproti iným dielom. Bola v podstate viac dobrodružná, ale zároveň mi prišlo, že sa v nej dialo menej ako by sa mohlo. Pár výborných chvíľ tam bolo, ale najmä čakanie v lese počas hľadania horcruxu mi prišlo ako prešľapovanie na mieste a bola to asi jediná pasáž, ktorá ma vyslovene nudila zo všetkých dielov. Oceňujem, že sa prostredie zmenilo, a nebol to iba Rokfort, ale na druhú stranu mi aj chýbal. Harry Potter prišiel v piatom diele do puberty a bol nehorázne otravný. V šiestom sa to s ním dalo vydržať a tu to bol taký mix. Každopádne to nie je moja najobľúbenejšia postava a určité chvíle som si prial, aby vyhral Voldemort. Séria Harry Potter má totiž veľa skvelých postáv, ktoré sú podľa môjho názoru lepšie a zaujímavejšie ako Harry Potter, no bohužiaľ nedostali v knihách toľko priestoru. Ku koncu sa to všetko vylepšilo a bolo to zaujímavé, ale autorka ešte aj z toho Voldemorta urobila hlupáka, nehovoriac o Brianovi Dumbledorovi, ktoré v mojich očiach úplne pochovala. Opäť ale kvitujem, že urobila tie postavy ľudskejšie, len neviem, či bol správny krok robiť to v poslednej časti, navyše v knihách pre deti a mládež. Možno sú ale moje pripomienky spôsobné skutočnosťou, že už nepatrím ani do jednej z týchto kategórií a ani sa mi knihy nespájajú s detstvom. Každopádne opäť výborná kniha a určite budem celú sériu čítať mojím deťom.

iLuciferie
19.11.2020 4 z 5

Děkuji, paní Rowlingová!
Škoda, že už je to poslední díl (Prokleté dítě nepočítám), vůbec bych se nezlobila, kdyby ještě nějaký časem přidala..

Luigi1
15.11.2020 5 z 5

Jsem zvědavý na kamarády jak se popasujou s nelehkým úkolem.

andrejci
11.11.2020 5 z 5

Tak poslední díl je za mnou a já jsem v pokušení si celou sérii přečíst hned znovu. Na poslední díl jsem se těšila a zároveň jsem nechtěla by to skončilo. Uteklo mi to hrozně rychle. Doufám, že se to trošku natáhne když je to rozdělené na 2 filmy. To se nestalo a za chvilku byl konec. Opět jsem si užívala scény, které nebyly ve filmu. Co musím říct tak mě mrzelo to, že scény se odehráli jinak a líp do filmu je nedali. Zároveň tam bylo vysvětleno plno věcí.

Fáňa856
09.11.2020

Nejprve jsem si přečetla Harry Potter a kámen mudrců. Nijak mě to nebavilo, ale bylo to tím, že jsem předtím už viděla film. Asi po dvou letech jsem se rozhodla, že bych si mohla přečíst Harry Potter a tajemná komnata, protože moje kamarádka a paní učitelka si o Harry Potterovi často povídali a tak jsem si řekla, že si to přečtu, a když mě to nebude bavit, tak pak nebudu už číst další díly. Jenže mě to tak chytlo, že jsem všech šest zbylých knížek přečetla asi za čtyři měsíce. A Harry Potterem žiju každý den. Všem strašně doporučuju si to přečíst! Nejlepší knížka, jakou jsem zatím četla! A určitě někdy přečtu znovu!