Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12378 12378

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Listopad
01.06.2020 3 z 5

Jo, ještě vlastně. Moje hodnocení se zakládá na úmrtích mnoha oblíbených postav.

terka6559
30.05.2020 4 z 5

Přiznám se, že ačkoliv se mi celá sága velice líbila, tak poslední díl mě tolik neoslovil. První půlka byla velmi zdlouhavá a trvalo asi 150 stran, než mě čtení opravdu začalo bavit.
Druhá půlka knihy mě jako u předchozích dílů zcela pohltila.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Poslední díly série nebývá jednoduché napsat tak, aby fanoušky uspokojily. Přece jen každý už si nějaký konec vysnil a když se autor v něčem odchyluje, fanoušci mu to nezapomenou. Ale pro mě bylo finále parádní. Všechno krásně zapadlo do sebe, mělo to ohromný spád, bylo to napínavé a došlo k nečekaným zvratům. Vzpomínky Severuse považuji za jednu z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší kapitolu celé série.

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

Za mě moc dobrá knížka. Čtěte!!!!!

sedw
21.05.2020 5 z 5

Harry Potter a jeden komentář za všechny díly. Jde o knihu, se kterou jsem vyrůstal a všechny díly mě zastihly v tom správném věku. První jsem četl v 11 letech a pak plynule pokračoval až do mé plnoletosti. A Harry stárnul se mnou, takže na mě žádný díl nebyl "moc pro děti" ani moc děsivý. A nevím, jestli je to nostalgie, ale i když jsem si celou sérii přečetl znovu, když mi bylo 30, bavila mě opět od začátku až do konce. Za mě jedna z nejlepších literárních sérií.

Maki7
18.05.2020 5 z 5

Člověk má pocit, že sotva co se do příběhu začetl, tak už je konec. Když jsem opět otočila poslední stránku celého příběhu a spatřila poslední seznam kapitol v posledním díle série byla jsem opět tak... dovolím si říct smutná a pociťovala jsem až ztrátu... Nechtělo se mi loučit s úžasným příběhem a s postavami, ale už prostě nebylo v čem pokračovat :-)
Tahle série bude mít v mé knihovně prostě vždy své místo...

TajemnýSmrad
03.05.2020 4 z 5

Závěr... Byl takový předvídatelný. Pamatuji si, že jsem čerstvě plnoletý těsně před tím než kniha vyšla, zašel do Fortuny a vsadil si na to, jak kniha dopadne.
Trefil jsem všechno.
Ale s úctou k celé sérii a k tomu, že mě Harry prostě bavil dávám čtyři hvězdy.

Petraadeen
03.05.2020 5 z 5

Citala som prvyh dielov pred 15 rokmi ale k tomuto poslednemu som sa nedostala, myslela som, ze mi postaci film. No ani z daleka!! prave som sa dostala k vsetkym dielom, tak som si ich precitala od zaciatku. ked som mala 14 mala som z toho uplne idy dojem ako teraz ked mam 32 :D

midone
01.05.2020 5 z 5

Cože? To už to skončilo? A tak rychle?

PanTydlitát
30.04.2020 5 z 5

Chlapec, který zustal nazivu - který zustal nazivu hned dvakrát, pokazde rukou toho, jenz zabil jeho rodiče... Ted uz je definitivní konec. Byl to konec, který jsem si predstavovala - (ač zemrelo hodne lidí, lidí, u kterých me jejich smrt dohanela k bezhlavému vzteku na Voldemorta,lidí, které jsem obdivovala, ačkoli nejsou skuteční...)zprošteni viny Severuse Snapea. I kdyz jsem ho v minulém díle chtela minimalne zmrzačit, ve skrytu duše jsem doufala, ze v tom neco bylo, neco proti Voldemortovi...
Celá série mládí Harryho Pottera nemohla být zakoncena lepším dílem.

Terrez93
28.04.2020 5 z 5

Nejoblibenejsi dil :) krasne popsane co kde kdy proc ne jako ve filmu.. i slza vzdycky ukapne, Snape proste TOP postava a jeho smrt je horsi, jak Brumbalova (pro me). Krasne zakonceni ! (Y)

Mája777
12.04.2020 5 z 5

(SPOILER) A to je konec? Děkuji, děkuji, že je karanténa. Měla jsem spoustu času na čtení a tak jsem doslova zhltla všechny díly z měsíc. Moc se mi to líbilo. Už, už jsem se nemohla dočkat, jak to dopadne a zároveň jsem se toho rozloučení bála...
PS: Snapeovi odpuštěno :)
ČV 20: Kniha, ve které se odehrává svatba nebo pohřeb

Knihomolka2812
11.04.2020 5 z 5

Konec byl napínavý. Bylo mi líto, že celá série skončila. Díky tomu, že mě celá série strašně bavila a napínala, tak jsem ji přečetla za 3 měsíce. Pomohlo rychlému čtení taky to, že jsem první díl začala číst na začátku července, takže jsem měla spoustu volného času.

panda2
07.04.2020 5 z 5

Ano, kniha je plná do očí bijících náhod. Ano, závěrečná "chodím do kruhu a mluvím" scéna je trochu křečovitá. A ano, epilog je přeslazený. Přesto to pro mě nic nemění na tom, že je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Kniha, která pokaždé něčím překavapí, která skrze všechny, i ty záporné postavy vyzdvihuje přátelství, odvahu a Brumbálův všelék- lásku. Ačkoli jsem ji četla potřetí, zasmála jsem se, byla napnutá a poprvé v životě si taky pobrečela, i když ani ne tak smutkém, jako sílou okamžiku (když Ignotiův dědic použil více než bývalý viteál :)). Čas u téhle knihy jsem si opravdu užila a jediné, co mě trápilo, byl její nezadržitelně se blížící konec. Ale co, není přeci všemu čtení HP konec.

Elka252
03.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Celá série je nádherná. Konec byl dojemný, byla jsem šťastná že vyhráli, zoufalá kolik umřelo postav, smutná že se s Harrym loučím. Celkově jsem fandila BRUMBÁLOVI, LUPINOVI, POŠUKOVI MOODYMU, SIRIUSOVI, TONKSOVÉ a celému Fénixovu řádu. Měla jsem ráda HARRYHOa HERMIONUa jejich schopnost dokončovat za sebe věty. Nikdo neměl na RONA na a to ani ve filmovém provedení. SEVERUS SNAPE je můj hrdina!

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Poslední díl.
Končně se rozhodne jestli zvítězí dobro či zlo. Konečný boj se blíží a nikdo si nemůže být jistý komu věřit. Harry se vydal na cestu kterou započal s Brumbálem a bere sebou své kamarády. podáří se mu vyhrát? Některých postav je mi strašně líto a přála bych si aby se jim to nestalo a bylo to jinak.

Daxania
29.03.2020 4 z 5

Tak a je to. Trvalo mi to "jen" dva roky, nebo tak nějak, abych přečetla celou sérii. Byl to boj a někdy jsem se do toho fakt příšerně, ale příšerně nutila (zvlášť v 5. dílu), ale v konečném důsledku jsem ráda, že jsem vytrvala a dočetla to.
Vždycky jsem byla docela otrávená z toho, že poslední díl Pottera dostal 2 filmy, zatímco Pán prstenů po jednom, ale potom přišel Hobbit, kdy z dvousetstránkové knihy udělali 3 filmy a hned jsem trošku klidnější. :D

Ne, teď vážně. Je pravda, že filmy jsou udělané dost dobře, i když je tak nějak můj všeobecný problém, že se neumím pořádně soustředit na děj a spousta detailů mi unikne. Proto jsem při čtení knížek byla docela překvapená a několikrát se u mě dostavil "Ahaaaaa" efekt, přičemž když jsem potom nadšeně psala kamarádce: "Víš o tom, že *****", tak mi odepsala jenom "jo, však to bylo ve filmu, přece." :D A přesně z toho důvodu si netroufám tvrdit, kolik informací navíc obsahuje kniha, oproti filmu, ale řekla bych, že méně, než je vhodné. :D

Co mě osobně mrzí, je Kráturův příběh - že nebyl ve filmu aspoň malinko nastíněn, protože já si ho v knížce docela dost oblíbila, což čistě filmoví fanoušci těžko.
Zcela objektivně musím říct, že jako celek, jako fantasy svět - dost dobré, propracované, i když jsem během čtení našla spoustu, ale fakt spoustu chyb a totálně nelogických hloupostí, a stále si stojím za tím, že Rowling vybrala ostatní autory, inspirovala se trošku tady a tam, někde se nejen inspirovala, ale přímo kopírovala. :D Stejně jako si stojím za tím, že když potřebuje nahonit trochu peněz a slávy, vypustí nějakou extra šokující informaci na twitteru ohledně Pottera a ty penízky se zase hrnou. :D
Rozhodovala jsem se, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy.. Když hodnotím čistě poslední díl, dala bych 4, ale kdybych hodnotila celou serii, byly by to ty čisté 3 hvězdičky.
Jsem měkkota a nechávám 4* (ačkoliv nevím, jestli je v průběhu někdy nezměním.)

BlankaHill
28.03.2020 5 z 5

Krásné zakončení celého příběhu, od kterého jsem se nemohla celou dobu odtrhnout. Knížka vzbudila tolik emocí - zoufalství, smutek, radost, lásku,... Brilantně napsané (*˘︶˘*).。*♡ tak promyšlené w(°o°)w GENIÁLNÍ (◍•ᴗ•◍)❤

Booklice
28.03.2020 5 z 5

Tento díl jsem si užila asi úplně nejvíce, ale je těžké rozhodnout, který ze všech sedmi dílů byl ten nejlepší. Postupně do sebe zapadly všechny dílky a poslední kapitoly jsem přečetla jedním dechem. Člověk najednou všechno pochopil a dávalo to smysl. Skláním se před Rowlingovou, jelikož napsat něco tak dlouhého a zároveň tak promyšleného, je opravdu mistrovské dílo. Během všech dílů se jednotlivé části tak prolínaly a detail z jedné knihy byl důležitou součástí třeba o tři díly později. Příběh jsem si moc užila, objevila jsem nový svět a když jsem knihu zavřela, bylo mi líto, že to byl konec.

jean_ralphio
24.03.2020 5 z 5

po ohnivem poharu nejlepsi dil. ten zaver.......... (i kdyz teda king's cross bylo zbytecne, stejne jako uplne posledni kapitola).
tohle byl zaver, ktery byl lepsi, nez v jakekoli jine serii star wars, pan prstenu etc. v porovnani s timto nic.

nikdy, do konce zivota nepochopim, jak dokazal yates tak tragicky zkazit zaverecny souboj harryho s voldym. pritom stacilo proste udelat to, co napsala jk.. ale tak who cares