Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12199 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Zlá-Ňufie
21.03.2013 5 z 5

Ach.. Nejlepší díl:3 Opravdu mnoho vtipných situacích a hlášek..

kacimilek
19.03.2013 5 z 5

Šestý díl Harryho Potter je můj druhý nejoblíbenější (hned po Ohnivém poháru). Pro obyčejného fanouška potterovského fenoménu je tak šokující, že nemůže dospat vydání posledního objasňujícího dílu, kde doufá ze zvrat, který by všechny nepříznivé události změnil. Ale určitě nikdo nečekal, že to bude pořád jako v pohádce - přituhuje.

Wichita
19.03.2013 5 z 5

Velmi emotivní díl.

kattyV
08.03.2013 5 z 5

Asi nejdrsnější díl. Už opravdu přituhuje, zlo je silné a začíná vyhrávat. A svým způsobem je to taková příprava na poslední díl. Mnohé se vyjasní, ale zdaleka ne vše se vyřeší.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další pokračování , smutný , dobrá knížka

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Díl plný velkých emocí, přiznám se, že jsem se na něj tolik těšila, že jsem si dokonce tiskla z internetu neoficiální překlady ještě předtím než vyšel oficiální :) Ale konec mě natolik rozlobil, že jsem celého Harryho Pottera zavrhla a odmítala číst poslední díl... Naštěstí mi tuhle myšlenku přátelé vymluvili :)

b7a7r7u7s7k7a
25.02.2013

Tato kniha se mi líbila ze všech nejméně - jednak kvůli té smrti, a kvůli tomu, že to byl vlastně díl plný příprav na velké finále...

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Skvělé... až na tu smrt...

Blekí
04.02.2013 5 z 5

Z celé HP série byla dle mě tahle kniha nejlepší, uvidíme jestli ji poslední díl trumfne :)
Neskutečně mě bavilo sledovat život lorda Voldemorta a dozvědět se více o jeho minulosti. V dílu se taky konečně pořádně zahýbalo s dějem, ne že by to doteď byla nuda, ale hlavně konec knihy byl nářez. Velké plus u mě má díl taky proto, že tam přece jen bylo trochu víc Severuse, což je má oblíbená postava.

Jediná věc, která mě neskutečně mrzí je to, že přestože na to mám věk, na knižní HP sérii jsem nevyrůstala, přetože čtu hodně od mala. Prostě jsem se ke knihám nějak nedostala, nebo spíš se ony nedostaly ke mě. Všechny filmy jsem viděla dřív než jsem přečetla knihy, což je taky velké mínus. Mrzí mě, že nikdy nezažiju ten pocit překvapení, když se třeba v knize zjistí, kdo je Princ dvojí krve a mrzí mě, když mě nijak nepřekvapí děj ani zápletky. Škoda, ale na kvalitě knih to rozhodně neubírá.

Byxy123
31.01.2013 5 z 5

Tato kniha a Fénixův řád se mi nejvíce líbily z celé ságy. Každá byla dobrá, ale tyhle dvě mají něco do sebe. :)

Bet
29.01.2013 5 z 5

Tato kniha je nejčtenější knihou ve světě a určitě dlouho zůstane.

Phoenix16.cz
03.01.2013 5 z 5

V tomto díle mi trochu vadilo, jak autorka všechny vodila za nos. Celý dlouhý příběh se točil kolem odhalení identity Prince dvojí krve, které přišlo až v závěru. Pro mě by bylo asi zajímavější, kdyby jeho identita byla odhalena dřív a pak sledovat, jak s tím dotyčná dvojice naloží. To ale jen na okraj. Jinak opět se jednalo o vysoce kvalitní příběh, který navazoval na předchozí díly a samozřejmě mnoho poskytl do dalšího.
Z filmu si na nic zajímavého nevzpomínám, protože to bylo, jednoduše řečeno, shrnutí knižního děje, které si každý může přečíst na wiki.

Dep8
15.12.2012 5 z 5

Hm..... tenhle díl je pro mě asi ten nejzvláštnější a nejtajemnější. Odhalujeme Voldemortovu minulost, zlo už jasně dává najevo svou touhu po moci a už se nám i nabalují vraždy nevinných mudlů (a nejenom jich)! Tento díl sice není z mých nejoblíbenějších, ale také má své nenahraditelné kouzlo!

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Tento díl už definitivně není odlehčená literatura pro děti a mládež. V Bradavicích jde hodně do tuhého. Nechce se mi srovnávat filmy, protože ty mám pocit, že ty vůbec nedosahují kvalit knihy a kdybych knihy nečetla, nerozuměla bych spoustě věcí. Severus Snape je moje jednoznačně nejoblíbenější postava!

jana89
31.10.2012 5 z 5

Další pokračování, které dodržuje úroveň jako mají předchozí knihy. Byla jsem i v kině a ikdyž jsem věděla, jak to skončí, tak i přesto mě to dokázalo dojmout...

SaDiablo
21.10.2012 5 z 5

Série, která přežije celé generace, pevně tomu věřím. Kéžby mohla být alespoň jedna kniha zařazena do kánonu!

TessDragon
13.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Líbilo se mi zjištění, kdo je pravým a jediným Princem dvojí krve a také sbližování Harryho a Ginny (KONEČNĚ!! :D), také mi bylo líto Hermiony, Ron mě dováděl k šílenství (+ nezapomenu ani Levanduli), ale bylo mi hlavně líto, že dobrodružství našich 3 hrdinů v Bradavicích končí a nastávají temné doby.

Kristie-Sophi
12.08.2012 5 z 5

Tento díl bych popsala slovy: Poznávací zájezd do hlubin Voldemortovy duše :D Ty pasáže s myslánkou byly fakt výborné.

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Uf... Co k tomuto dílu říci. Popsán skvěle, jako vždy, temnota ale prostupuje celou knihou krom prvních pár kapitol a několika dalších světlejších chvilek. Vše už graduje a několikrát se v knize objevily momenty, ze kterých se mi udělal šoufl. Nic pro slabší povahy, navíc konec je pěkný doják se vším všudy, ten jediný asi připíšu k dobru filmovému zpracování, které jej zachovalo, jinak se podle mě zpracování Fénixova řádu i Prince úplně vymklo a jsem nevýslovně ráda, že jsem typ, co radši čte knihy, protože jinak bych netušila, o co vlastně jde.

cathyblack
02.07.2012 5 z 5

Dobrá, přiznávám se k tomu. Po té, co jsem dočetla ke slovům: "Severusi,... prosím..." jsem propukla v tří-hodinový vzykot a nemohla jsem přestat...prostě to nešlo. Sakryš, tak jako Harry tak mne do děje nevtáhla žádná jiná (žádný jiný?). Řeknu, co tady ještě řečeno nebylo, a řeknu to tak, jak to cítím: Rowlingová, dobře ty!