Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12199 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Ladislav.Knap
24.05.2014 5 z 5

I když genialita J. K. Rowlingové se projevovala od začátku, byla zde povznesena ještě o level víš. Až v této knize se ukázalo jak dokonalý svět to vlastně vymyslela.

Greene
08.05.2014 5 z 5

Nebýt Vězně z Azkabanu, byla by tohle nejlepší Potterovská knížka. Všechno, co se stalo v minulých dílech a nechápal jsem začalo dávat smysl a věci, které jsou v této knize hrozně moc ovlivnily Relikvie, což je super!

matesatan
04.05.2014 5 z 5

bomba moc se mi to líbilo hlavně jak tam byla ta minulost voldemorta fakt dobrý a hrozně napínavý i když sem to vyděl jako film ale je to boží a o hodně lepší jak film jako vždy moc mě to bavilo ted se vrhnu na poslední díl

wikiniki
03.05.2014 4 z 5

Sice poutavé ale není to zdaleka to nejlepší, co ze sebe Rowlingová dostala. Děj knihy se podle mého názoru "rozjel" až ke konci knihy. A opět smutný konec pro Harryho. Ještě jedna kniha a Bradaviské dobrodružství končí...

patas.burda
01.04.2014 5 z 5

Pro mě dosud nejlepší kniha o Harrym Potterovi! Všechny ty postavy jsem si tak oblíbil, že se děsím té chvíle až dočtu poslední díl. Je strašně zajímavé, jak autorka v situacích mezi Harrym a Ronem neustále zdůrazňuje: ,,Oba kamarádi", nebo: ,,Řekl svému kamarádovi" i přes to že se po většinu knihy hádají (nebo spolu alespoň nevycházejí tak jak by měli). Jediné co mi vadilo, bylo slovo muckat :D to se nedalo vydržet to furt číst :D

Roselunda 1928
12.03.2014 5 z 5

Bylo v tom tak akorát všeho - napětí, láska, překvapení...

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Suprová kniha.Líbilo se mi,jak J.K.Rowling knihu napsala.Příběhy o Harrym prostě zbožňuju ikdyž mi není 10 let.

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Jedno z nejlepších, i když ne nejlepší, kniha o Harrym. Rozhodně doporučuji i když vám už není 11.

reccal
13.02.2014 4 z 5

Geniálně a velmi detailně napsaný díl, oproti ostatním jasný jako Polárka se Sluncem dohromady. Rowlingová předvádí přímo akrobatický výkon na horské dráze osudu dospívajícího čaroděje, kterému dává osud jednu facku za druhou. Navíc se trpělivě čekající nebezpečí prolíná i do reálného světa. Musím uznat, že jsme se dostali od pohádky přes thriller až k poměrně kvalitnímu psychologicko - hororovému ladění.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Pro mě jeden ze slabších dílů. Samozřejmě mě to bavilo a četlo se mi to hodně dobře, ale abych řekla pravdu, tak si toho zpětně tolik nepamatuju jako u jiných dílů. Nejvíce mi tam vadily Harryho "ufňukané" stavy. I přesto si to ale stále drží úroveň a závěr mi hodně vyrazil dech.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Naprosto geniální kniha:33
Do čtení se mi původně moc nechtělo, protože to byl jedinný díl, který jsem ve filmové adaptaci viděla dřív než jsem si ho přečetla. Film se mi moc nelíbil (i když s postupem času už ho začínám mít docela ráda) a tak mne kniha zezačátku moc nebrala, ale nakone jsem ji dočetla jedním dechem a ráda se k ní vracím:)

xdantex
26.01.2014 5 z 5

člověk až někdy přestává věřit že by něco tak komplexního a vznešeně propracovaného mohl vymyslet takový omezenec jako je paní Rowlingová. Jak moc ji nemám rád...tak moc rád mám tuhle knihu...asi nejlepší díl ze série a jeden z nejzlatějších střípků kultůry naši generace za který bych se ji poklonil tak hluboko až bych si švihnul kotoul...

Blanka23
16.01.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl ze Série Harryho Pottera. Myslím, že není potřeba dál knihu rozebírat, snad jen: "The stories we love best do live in us forever. So whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home.”
― J.K. Rowling

Kyta
03.01.2014 5 z 5

"Ze závisti se rodí nenávist a nenávist je matkou lží."

Tohle je prostě genialita sama o sobě!! Moc obdivuju paní Rowlingovou za její neskutečně rozšířenou fantazii.
V HP a princ dvojí krve se dozvídáme mnoho předtím ukrytých a nezodpovězených informací ohledně dětství a dospívání lorda Voldemorta. Nahlédneme do dost důležitých vzpomínek do myslánky. Stejně jako ve čtvrtém a v pátem díle zemře jakási osoba a já se jako vždy neudržela a rozbrečela jsem se... Ale ta osoba (nebudu prozrazovat, kdo to je, pro případ, že to někdo ještě nečetl) je v příbězích o Harrym Potterovi nezbytná a nevím, jak bez ní bude škola Bradavice dál fungovat. Takhle to zní hodně závažně a napínavě, ale to taky je!! Nemůžu říct, jaký díl se mi líbil nejvíc, protože každý má něco do sebe a tenhle zrovna tak. :) (s filmem to nebudu vůbec porovnávat, kniha u mě zůstane vždy jen a jen na prvním místě)
Teď už mi zbývá přečíst už jen poslední díl a já jsem na něj teda hodně zvědavá...!! Co se v něm opět rozzuzlí a kdo nakonec vyhraje tu osudnou bitvu s Voldemortem, se dozvím doufám už brzy. :)

Harry Potter se stal hitem všech generací (je přece psáno: od 9 do 99 let, ne?) A proto neznamená, že když se do ní začte moje babička, hned si o ní budou ostatní myslet, že je divná. Naopak! I já budu HP číst nepřetržitě!!

knížečka2002
22.12.2013 5 z 5

moc moudrá kniha. a právě proto mám ráda j k rowling

adelajonakova
08.12.2013 3 z 5

Tady se krásně prolíná minulost s přítomností Harryho :) bylo mi vážně smutno

kristeen
05.12.2013 3 z 5

Bohužel tady už to po pěti předchozích dílech začíná povážlivě skřípat - vysvětlující díl, ve kterém začnou vysvítat drobné minely, jichž se autorka dopustila. Kdo už se ve čtení HP dostane až sem, asi dílo nezavrhne, já pochopitelně taky ne - jen mi přijde, že je to škoda...

emsomsakova
27.11.2013 3 z 5

Asi 100x jsem ji začala číst ale nikdy jsem ji nedočetla do konce.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Po Fénixově řádu jsem se jen ptala, proč je Rowlingová tak krutá a bere Harrymu dalšího blízkého člověka. Ne, ona ho nevzala jen jemu, ale celým Bradavicím, včetně mě! Jo, brečela jsem a nestydím se za to.

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Skvělý díl, který mě nezlamal. Líbily se mi vzpomínky na minulost Toma Raddlea, učebnice lektvarů Prince dvojí krve :-) Prostě všechno. Opět nemůžu jinak než doporučit. :-)