Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12201 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

V šestém dílu se dozvídáme mnoho nových informací, konečně se vysvětlují některé staré pravdy, a osvětlují se temná místa z předchozích dílů... Dozvídáme se něco o minulosti i dalších postav a to někdy dosti do podrobna. :) Snad to byl právě tenhle aspekt z knížky, který mi tak chyběl ve filmu, protože věta "Ano, já jsem Princ dvojí krve" opravdu ne osvětluje nic ze zákulisí této přezdívky a je neuvěřitelně nedostačující ZEJMÉNA protože je to něco, o čem bychom se dle názvu měli něco dozvědět. Ale dost o filmu. Knihu samotnou jsem si hrozně užila a už se těším, až se ponořím do své vlastní verze v originále (^^)/ ♥

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

od čtvrtýho dílu je snad pokaždý zapotřebí mít po ruce papíráky. I tady se rozloučíme s jednou z hlavních postav, dokonce bych řekla s jednou z nejzásadnějších. Je to velmi překvapivé, dokonce to vypadá asi jako "ale ne, to je jen nějakej chyták, přece ho jen tak neoddělaj", ale nakonec i když jinde je vše vysvětleno a když je to velká škoda, dá se to autorce zapomenout...

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

SPOILER !!!!!!! Najhoršia časť bola, keď umrel... Plakala som pri tom a nikdy to pani Rowlingovej neodpustím.

Yorika
07.09.2013 3 z 5

Taková malá předehra před ,, velkým" finále.Asi bylo potřeba knihu napsat, aby se čtenáři dozvěděli to, co už stejně alespoň někteří vytušili.Také efektivní konec jedné z hlavních postav(možná leckomu i slzička ukápla) a pak už jen čekaní na závěr..Díky bohu alespoň za Snapa!

Mishwaa
27.08.2013 5 z 5

Tenhle díl je z celé série HP můj nejoblíbenější. Harry s přáteli už nejsou malá děcka, kouzelná pohádka přešla v temnější, složitější. Ačkoli jsem letos četla tuhle knihu počtvrté, vůbec jí to neubírá na kouzlu, ba naopak-vždy naleznu při čtení nový detail, kterého jsem si předtím nevšimla, a doplňuji si tak střípky zajímavostí o své milované sérii.
Harryho a Brumbálovy výpravy do vzpomínek mám moc ráda.
Co se týče ... smrti, ve filmu se mě vůbec nedotkla, zatímco v knize jí oplakávám.
A chtěla bych znát takového člověka, který je jako Albus Brumbál, protože hned po Severusovi je to moje nejoblíbenější postava :).
5/5

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Můj asi druhý neoblíbenější díl, ale nevím. Mám ráda tu příjemnou zelenou obálku... :-) Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

pink_ivy
08.08.2013 5 z 5

“It is the unknown we fear when we look upon death and darkness, nothing more.” Zase knížka ve trochu jiném stylu než předchozí. Rozhodně bylo zajímavé se podívat do minulosti Voldemorta. A ten konec, musím říct, že když jsem to četla poprvé tak mě to dost překvapilo. Rozhodně by se nedalo říct, že by mě tahle smrt něják extrémně zasáhla.

Jan Amos Komens
06.08.2013

Celá sága Harryho Pottera je pro mě velmi atraktivní i přes tloušťku některých knih a tento je alespoň pro mě nejlepší díl spolu s Vězněm z Azkabanu. Je to jedna z nejlepších britských fantasy knih, co jsem kdy četl. Děj a vůbec atmosféra tohoto příběhu mi připomíná předválečnou atmosféru okolo roku 1936. Mé první setkání s touto ságou bylo, když mi bylo asi devět let a dostal jsem se k ní přes starší sestru. Tomuto dílu bych dal 90%.

sisipv
01.08.2013 5 z 5

Tento díl HP je můj nejoblíbenější. Jak cestuje HP s Brumbálem a poznává minulost Voldemorta perfektní stejně jako nápad s viteály. Ovšem film stoj za nic.

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

no toto bolo síce na 4/5 ale v rámci všetkých dielov bol tento 6-ty najslabší...

Belatris
21.07.2013 3 z 5

Předem upozornění, že text obsahuje SPOILERY/odhaluje zápletku:

Obecně je to nejvíc zavrhovaný díl série, ale čím víckrát ho čtu, tím raději ho mám. Svět, který tato kniha zachycuje, se nachází v hrozném tichu před bouří. Voldemortova aktivita je zatím kradmá, oficiálně nevyslovená, což jen stupňuje všeobecnou atmosféru strachu. Většina postav se tak bojí otevřené války (kterou už mnozí jednou zažili), že nechtějí uvěřit, nechtějí situaci přijmout.
Náznaky, které ohlašují smrt (mrtvolná ruka, snaha vtěsnat do Harryho co možná nejvíc potřebných informací k budoucímu boji), ve mně pokaždé budí takový pocit napětí, že se akční pátý díl může jít schovat.
Nu a vzpomínky, jimiž Harry s Brumbálem procházejí, to je vrchol vrcholu. Dále Dracovo dilema - hrozba smrti ze strany Voldemorta, jenž si s ním pohrává, Narcissina mateřská láska, Harryho postupné dospívání z povrchnějšího teenagera, který se stydí za kamarády typu Neville, Ginnyin a Harryho přirozeně se vyvíjející vztah a v neposlední řadě i tajemná a silná postava prince dvojí krve, která poprvé Harrymu ukázala, jak velkou roli hraje zděděná nenávist. Dokonale napsané, vyvážený obsah - na rozdíl od nepovedené, na mnoha místech vyloženě trapné adaptace.
A náznakové popisy každodenního kouzelnického života, to už je klasika sudých dílů, kterou mám také ráda čím dál víc.
Opakované čtení mne prostě přivedlo blíže šestému dílu a na nějaký čas mě přimělo odložit do police pětku.

Addie
17.07.2013 4 z 5

Jedna z nejpozoruhodnějších knih série, která se nějakým nedopatřením stala předlohou pro jedno z nejslabších filmových zpracování série. Ona i celková atmosféra knihy je něco, co se filmu nějak nepovedlo zachytit. Otázkou je, zda by to vůbec bylo možné... O důvod víc si Prince dvojí krve přečíst.

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších dílů. Konečně se Harry dozvídá něco bližšího k zabití Voldemorta. Stejně pořád nechápu, jak tohle všechno dokázala Rowlingová napsat. Obdivuju jí. Skvělá práce.

lushi
12.06.2013 5 z 5

Myslím, že z celé série je šestka nejméně poutavá. Ale stále zajímavá! Hlavně díky informacím, které se dozvíme o Voldemortovi.

Při mém anglickém HP maratonu mě Half-Blood Prince už celkem nudil (a to jsem ho ze všech HP knih četla nejméněkrát)

Ell Amaterasu
10.06.2013 5 z 5

Tohle je můj nejoblíbenější díl - jako kniha i film. Ve filmu sice leccos chybí, ale i tak je výborný. Stejně tak kniha, prostě úžasná.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl... Miluju Freda a George...

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

ty pohledy přes myslánku do duše Voldemorta byly nejlepší. Je to asi nejpromyšlenější díl, který propujuje ostatní předešlé díly a tak to všechno dává smysl

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Šestý díl mi vždycky přišel jako nějaký most. Přechod mezi pátým dílem, kdy se Voldemort veřejně ukázal a sedmým, kdy už o něm všichni věděli. Je to díl, který se zabývá většinou psychikou všech hlavních hrdinů a to jak kladných tak záporných.

Beatris
27.03.2013 5 z 5

Je to skoro takový rozbor Voldemortovi osobnosti :D. Děj se tu víc soustředí (stejně jako v pětce) na každodenní život v Bradavicích. Ovšem na mě je tu trochu málo akce a scéna v jeskyni rozhodně není mojí oblíbenou. Ale scéna na Astronomické věži a následná bitva je úžasným finále knihy a musím se přiznat, že jsem brečela až do konce.