Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12181 594

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

danny_21
29.11.2016 5 z 5

Po Vězni z Azkabanu prozatím je u mě šesté pokračování kouzelného světa v Bradavicích hned v těsném závěsu, kvalitativně podstatně lepší než předchozí Fénixův řád. Nejenom postavy studentíků se zajímavě a nečekaně vyvinuly, ty dětské charaktery už nesou známky dospělosti, byly nám představeny některé osudové střípky Pána Zla a vše vyvrcholilo výborným osudovým finále na Věži s nečekaným koncem. Těším se ještě na jednu, poslední zastávku a na finální rozuzlení a odmaskování - 90 %

kristyna4414
17.11.2016 5 z 5

Společně se třetím dílem se řadí k mým nejoblíbenějším. Líbily se mi vzpomínky na mládí Lorda Voldemorta, Harryho fascinace princovou učebnicí i postava nového učitele na postu mistra lektvarů, profesora Křiklana. Ten je zmijozel jak má být (a konečně výrazná zmijozelská postava nesympatizující s Voldemortem.) Konec je velmi překvapující a jsem ráda, že jsem knihu četla až nyní a nemusím čekat na to, jak to je se Severusem...

eva4036
04.11.2016 5 z 5

Můj druhý nejoblíbenější díl. Jsem ráda, že jsem se konečně dozvěděla něco víc o Voldemortovo dětství a nechápu, jak někdo může žít s tím, jak málo informací se dozvěděl ve filmu. Knížku jsem přečetla hrozně rychle a četla se mi sama od sebe. Moc ráda se k ní zase vrátím.

ThrisaManx
31.10.2016 5 z 5

Jediná chyba této knihy je, že po ní následuje poslední díl. A já nechci. Svět Harryho Pottera je tak kouzelný.
Akorát kdyby Rowlingová vymazala celou dějovou linku okolo Prince dvojí krve, nic by se nestalo. Vlastně mi nikdy nebylo zcela jasné, proč se kniha jmenuje Princ dvojí krve a proč to v té knize vůbec je, když to nehraje téměř žádnou roli. Nebo se pletu? Zjistím to v dalším díle?
Doufala jsem, že mi kniha přinese lepší vysvětlení než film. A taky přinesla o něco lepší, ovšem stále neuspokojivé.
Kniha je i tak dokonalá, i když po vrcholení čtvrtým a pátým dílem série maličko poklesla, na sedmý díl se prý mám těšit. A tak se těším.

Natyna3
29.10.2016 5 z 5

Postava Severuse je pro mě jednou z nejlépe promyšlených postav. Je geniální. Obdivuju ho i když vím, že dělal chyby.
Jinak další skvělá kniha. Každým dílem je série dokonalejší a dokonalejší.

ospalaa
22.10.2016 5 z 5

5 hvězdiček málo... a už jen jeden díl... ;-(

oasismanik
16.10.2016 5 z 5

Môj naobľúbenejší Potter, výlet do života mladého Voldemorta je u mňa vrchol, čo sa celej série týka a smrť na konci mi bola vyspoilerovaná už ani neviem kým ešte predtým, ako som to začal čítať, odvtedy nenávidím spoilery najviac na svete, vážne...

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Tento díl patří mezi mé nejoblíbenější díly. Kdy už je Harry Potter skoro dospělý a chce bojovat společně s dospělými a zkušenými kouzelníky pro Voldemortovi, i kdyby to znamenalo jeho smrt.

JosefW
18.09.2016 5 z 5

Je obecně známo, že knihy jsou lepší, než jejich filmová zpracování a pokračování příběhu o nejslavnějším čarodějovi v našem mudlovském světě je toho jen důkazem. Už rozhovor mudlovského předsedy vlády a ministra kouzel mne navnadil a de facto i zapříčinil, že jsem šesté pokračování přečetl za tak krátkou dobu.
Konečně dostala více prostoru Ginny (spolu s Lenkou mé oblíbené postavy z filmové série), bylo sděleno daleko více informací o Tomu Raddlovi (jak někdo může žít s tím, jak málo toho bylo ve filmu řečeno?) a krom jiného jsem konečně i já začal mít "rád" Severuse (ve všech filmech jsem ho měl rád, ale jeho knižní podoba mi až do teď nijak více nepřirostla k srdci).
Dalo by se toho napsat mnohem více, avšak co ještě napsat víc, než že se mi kniha velmi líbila. :-)

ELMA
21.08.2016 4 z 5

Stejně jak u Prince dvojí krve, tak u Fénixova řádu mi vadí jedna věc. Půlka o ničem a závěr nahuštěný a uspěchaný.

evka33
19.08.2016 5 z 5

Každou knihu Harryho Pottera jsem přečetla s nadšením a pro mě osobně je tenhle díl naprosto nejlepší. Přečetla jsem ho asi rychleji než 1. díl a bylo mi líto, když skončil. Bravo, paní Rowlingová.

Peety14
17.08.2016 5 z 5

Opět paní Rowlingová nezklamala. I když tento díl na mě truchlivě působil kvůli smrti Albuse Brumbála, musím že se mi knížka líbila hlavně proto, jak paní Rowlingová popsala dětství a dospívání Lorda Voldemorta. Skvělá knížka!!

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Myslím, že knize nemám co vytknout. Je to báječná série od báječné spisovatelky.Těším se na další díl a už dopředu vím, že nesklame.

katerina9455
07.08.2016 5 z 5

Harry je Harry :-) prostě láska, ke které se můžu vracet pořád a nikdy neomrzí.
V knižním podání nejlepší díl!

Bar16
06.08.2016 5 z 5

Musím říct, že paní Rowlingová neodbývá závěry knih. Moc se mi líbí (u všech dílů), že následují vždy minimálně dvě kapitoly po všem, co se událo a tím trochu uklidní rozbušené srdce. Ovšem konec této knihy byl opravdu silný... Jdu na sedmý díl.

ivca0956
03.08.2016 5 z 5

Super počtení stejně jako předcházející díly :)

adorjas
01.08.2016 4 z 5

Moja druhá obľúbená kniha o Harrym- konečne začíname objavovať Voldemortovu minulosť, objavuje sa aj návrh na vyriešenie a medzitým pokračuje vyučovanie na Rokforte. Našich hrdinov trápia prvé pubertálne lásky...

kusma
31.07.2016 5 z 5

Harry prostě nemůže zklamat.

petulienka126
31.07.2016 5 z 5

5 hviezdiciek malo...

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

Šestý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..