Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12946 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Rafaela.0
09.01.2022 5 z 5

Kéž by se do filmu vešlo víc z knihy…

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

WilliamEldar
22.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je mistrovské dílo. Na úrovni geniality. Harry Potter vždycky uměl překvapit, ale u tohohle dílu jsem si fakt sedl na zadek.
Naprosto odlišný úvod oproti předchozím dílům, mistrovství světa ve famfrpálu, který jsem si fakt užil a těch několik kapitol uteklo fakt rychle. Po celou dobu čtení se ptáte, jak se stalo tamto a jak zase tohle, jak by to bylo možné a proč se to vlastně stalo. Otázek přibývá a i když na nějakou dostanete odpověď, vyvstanou další dvě. Na konci je vše pospojováno a vše zodpovězeno. Ohnivý pohár za mě nejlepší díl série. A souboj Harryho a Voldemorta na konci. V knize naprosto epická záležitost.

ondra295
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Neumím se rozhodnout, který díl je vlastně mým nejoblíbenějším, ale Ohnivý pohár je jeden ze tří adeptů (společně s Fénixovým řádem a Relikviemi smrti). Tím, že se většina děje točí kolem turnaje, je to opět jiné, zajímavé a dává to prostor opravdu mnoha dějovým odbočkám, které ale rozhodně mají na celou knihu pozitivní efekt.

Zatím jako jediná kniha z celé série přináší na konci i určitou trpkou pachuť ze ztráty jedné z postav - Cedric sice nebyl jednou z hlavních postav, ale Rowlingová jeho zabitím tak nějak předznamenala, že další díly se ponesou v daleko temnějším duchu.

I v tomto ohledu tvoří tento díl takový předěl - mezi první půlkou Harryho Pottera, která byla více dětská a neškodná a tou druhou, která je temná a pravidelně tam umírají více i méně důležité postavy. Harry dospěl a my musíme s ním.

Hebrey
22.11.2021 5 z 5

Opět mi trochu chybí půlhvězdičky, kdyby byly, asi bych dala 4,5. Přesto ale musím uznat, že se mi "čtyřka" prozatím zdá nejlepší a nejzajímavější. Přeci jen s v několika drobnostech liší od předchozích dílů a kromě toho, zápletky, kterými se to tu jen hemží, nejsou úplně jednoduché. Navíc zrovna tento díl je jako dělaný do dnešní doby. Kniha dá člověku víc, když se trefí do momentálních pocitů a událostí.
Na čem bych o tu půlhvězdičku ubrala, je opět poněkud táhlý, nevýrazný a zdlouhavý začátek. Navíc je autorka nejspíš přebornicí na vymýšlení nejroztodivnějších postav a postaviček s vlastnostmi ještě roztodivnějšími. Samo o sobě by to na škodu nebylo, ale místy mi připadá, že se v jejich charakteristikách autorka sama občas nevyzná, ztrácí a pak to "vyžehlí" nějakým kouzlem.

Štěpinambura
17.11.2021 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl! Pokud možno dávám nekonečno nekonečn hvězdiček z pěti. Výtečně famózní. Rowlingové skláním poklonu.

anet0004
12.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tento díl se jmenuje Harry Potter a Ohnivý pohár. Je to čtvrtý díl Harryho. V této knize se uskuteční Famfrpál. Během Famfrpálu do Bradavic, přijedou ještě dvě kouzelnické školy. Do poháru, ale mohou žáci vhazovat svá jména, pokud jsou starší sedmnácti let. Když byly vybráni tři šampioni, tak pohár ještě vybral čtvrtého šampiona a tím byl Harry Potter i když mu ještě nebylo sedmnáct let. Ve Famfrpálu byly tři disciplíny: závod s draky, zachránit pod vodou svého blízkého a jako třetí úkol byl v obrovském bludišti najít ohnivý pohár. V bludišti před pohárem se Harry potká s dalším šampionem Cedrikem Diggorym ani jeden se nechtěli bez toho druhého dotknout, tak k poháru běželi spolu a když se ho dotkli přemístili se na záhadné místo. Kam se s pohárem přemístili? A jestli se něco stalo Harrymu s Cedrikem to si musíte přečíst sami. Kniha byla úžasná moc vám ji doporučuji, aby jste si ji přečetli.

Naty878
05.10.2021 4 z 5

skvělá knížka, jenom začátek mi přišel trošku moc zdlouhavý.

osman111
27.09.2021 5 z 5

Kniha je skvělá, to všichni víme. Autorčin styl psaní je každým dílem lepší a lepší. Abych jen nechválila, tak musím uznat, že některé momenty a zvraty jsem si více užila ve filmu (možná je to způsobeno hudbou, nebo vhodnějšími, působivějšími slovními spojeními). To však nemění nic na tom, že je kniha dokonale vymyšlená a já žasnu nad kvalitou, která rozhodně neklesla, spíše naopak. Přečtěte si knihu, hodně věcí Vám do sebe zapadne a vyjasní se. Ne vše je ve filmu explicitně vyjádřeno.

hippiesak
23.09.2021 5 z 5

Boží, boží a ještě jednou boží! Tyto knihy prostě nemaj chybu a měly by být součástí povinné školní četby ;) Napínavých 570 stran a hned po přečtení se těším na 5. díl. Příběh není třeba popisovat, zná asi každý. Ale ten styl psaní je prostě chytlavý a nutí číst další a další stránku. Rozhodně doporučuji! ;)

strana394
16.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Ve čtvrté knize je toho oproti filmu hodně jinak, nehledě na to, kolik postav ve filmu chybí. Příběh Winky mě zasáhl a je strašná škoda, že nebyla ve filmu..

maryska09
01.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha skvělé autorky ze skvělé série. Čtu jí ráda už po několikáté, stejně jako moje děti. Doporučuji všem

Zlajda95
23.08.2021 5 z 5

Tady už je rozdíl mezi filmem a knihou propastný! Film je neskutečně osekaný a bohužel o takové pasáže, které, věřím tomu, jsou pro "potterheads" srdeční záležitostí. Ohnivý pohár je obsahově příběh o mnoho temnější a rozhodně to už není čtivo pro malé dětičky.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Proč mám po každém díle Harryho Pottera pocit, že byl ještě lepší než ten předchozí a nejradši bych ho po dočtení pokaždé prohlašovala za můj nejoblíbenější díl z celé série? Jako jo, tento čtvrtý díl asi nemá na třetí, který nastavil laťku opravdu vysoko, ale i tak se mi hrozně moc líbil a jsem celkem překvapena, jak po tom, co jsem byla tak zklamaná z prvního dílu, se začínám do této série naprosto zamilovávat. Ze začátku mě tenhle díl sice moc nechytil, přece jenom to mistrovství světa ve famfrpálu mě tolik nebavilo, i když bylo rozhodně zajímavé se o tom dozvědět něco víc. Jak už je u Harryho Pottera zvykem, většina knihy je spíše taková poklidná a větší akce přichází až na konci, ale musím říct, že už si na to pomalu zvykám a užívám si i ty části, kdy se tam toho zas až tak tolik neděje a je ukazován spíše ten školní život v Bradavicích. Hrozně se mi líbí to, jak se v každém díle objevují nové postavy a už pomalu začínám mít ráda i Hermionu, která konečně přestává být taková šprtka a začíná se chovat trochu normálněji. Ten konec mě opravdu dostal, protože zápletku jsem neodhadla a jsem zvědavá na další díl.

4,5⭐/5⭐ Na předchozí díl to nemá, ale i tak se mi to hrozně moc líbilo.

Lucka12345
09.08.2021 5 z 5

Opět skvělé!
Harrymu už je čtrnáct a kniha je tlustší kvůli nabívajících myšlenek v Harryho hlavě. Dětská stránka kterou známe převážně z prvního a druhého dílu série se zde odkládá stranou a přichází temnější četba.
U knihy jsem se bavila a moc doporučuju!!!

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Za mě nejlepší díl ze série Harry Potter. Zde se odkládá ten dětský háv a vstupuje temnější nádech.
Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.

KarlítoDallas
24.07.2021 5 z 5

Navždy a napořád. Čtenářsky nejuspokojivější díl celé série, protože v sobě kombinuje spisovatelskou vyzrálost autorky a naprosto invenční pojetí světa magie. Pokud by měl jeden jediný díl reprezentovat svět HP v jeho vrcholné formě, tak je to Ohnivý pohár. Je pouze škoda, že fenomenálního potenciálu nedokázal využít film, který je pouze velmi okrajovým výsekem událostí, které zůstanou čtenářům navždy v paměti.

Knihořádky
22.07.2021 5 z 5

Trvalo mi delší dobu se knihou prokousat, ale ve výsledku jsem ráda, že jsem si s ní dala na čas. Čtvrtý díl nebyl nikdy můj oblíbený, avšak to se po mém prvním dočtení v loňském roce změnilo. Letos tomu nebylo jinak a já musím jen potvrdit, že s jistotou trumfnul předchozí tři díly. Nejvíce se mi líbil samotný konec, který se od filmu velice lišil, ale to samozřejmě není vše, mrzí mne, že se ve filmu neobjevila třeba Winky a domácí skřítci v kuchyni, Rita Holoubková jako zvěromág nebo Snape a Sirius potřásající si rukama, chápu ale, že se do filmu nedá dostat vše.
Po čtvrtém dílu si vždy říkám, pohádka skončila, dál už to bude větší mazec. Ale na ten mazec se vždy těším ještě víc!

roman9276
20.07.2021 5 z 5

Ohnivý pohár je zase o poznání temnější než předchozí díly a hlavně napínavější. Turnaj tří kouzelníků byl i po několikátym čtení totálně boží a já byl při každym úkolu zase napnutej a měl husinu po celym těle. Díl je pravděpodobně nejvtipnější z celý série, protože kluci si najednou začínají všímat děvčat a naopak, o trapný situace není nouze viz Ron a Fleur. Mega bavilo.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

První kniha kterou sem jako dítě četla o Harrym Potterovi a i když začátek nebyl nijak poutavý takže sem se ke knize vrátila až za půl roku, dočetla sem jí pak jedním dechem a přečetla i ostatní díly. Byl to tak výjimečný případ kdy sem si dřív zamilovala knihu a pak film jelikož tomu je u mě většinou naopak. Ale asi nejvíc povedený knižní (nikoliv filmový) díl z HP série pro mě.