Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12935 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Jeanette
30.11.-0001 5 z 5

Spolu s Relikvií smrti můj nejoblíbenější díl Harryho Pottera.

Rockwood
30.11.-0001 3 z 5

Jako tři předešlé příběhy, ani tenhle jsem si nemohl nechat ujít. Ale tenhle mě už tolik nenadchnul. Možná že už jsem byl moc přePotterovaný, nebo za to může moje puberta, která odsuzovala knihy.

Fiona
30.11.-0001 4 z 5

Mám pocit, že kniha roste se čtenáři, teď už jsou dost velcí, aby si užili pořádné dobrodružství zakončené hororem, ale pořád tomu nechybí vtip a pohádkovost, líbí se mi to.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Velký předěl co se týče doporučení pro věk čtenáře (ovšem i diváka). Zatímco první tři díly patří do kategoie možná dětské (nebo "pro mládež"), čtvrtým dílem začíná dokonalý fantasy příběh pro dospělé. Tápání mezi dobrem a zlem, nejednoznačné postavy, utrpení a smrt, ale i naděje....jj, Rowlingová svůj kumšt ovládá opravdu dobře, to se jí musí nechat.

motycek
30.11.-0001 5 z 5

Ano, film byl dost odlišný, to bylo asi změnou režiséra, takže souhlasím se sarumanem ale dám 5 hvězd.Tahle kniha má pro mě takový kouzlo,protože vím jak se harry cítil před úkolem:Takhle je mě když musím jít opravdu NUTNĚ k zubaři. Je tam nový kouzelnický svět,fory,ale nic uprostřed bradavic.Žije to a líbila se mi návštěva krásnohůlek a kruvalu. No je logické že mluvili anglicky, když to umí skoro každý, navíc Kruma hrál bulhar a Fleur francouzka Cleménce Poésy, často tam byla slyšet i francoužština. bylo to fajn..konec ale hroznej.Mezi druhý a třetí úkol by se mohlo klidně vecpat 300 stran navíc,obrovská škoda rychlého spádu od konce druhého úkolu. Ty dvě školy navíc prostě dělaly výbornou atmosféru. Pro mě je to z těch oblíbenějších dílů.
Jen škoda že z těch sedmi je to rekordman v nelogičnostech. Například mě vyloženě bodlo, jak Harry vesele odhopkal pro Brumbála, a nechal člověka po kterém pase Voldemort v Zapovězeném lese! Mám dojem že by bylo jednodušší vzít ho s sebou, ne? Potom se Harrry jednou navrhl že by si přivolávacím kouzlem přivolal neoprén a tak přežil pod jezerem, Hermiona ale řekla že by ho za to vyloučili ze soutěže. Jednoduchý způsob jak se dstat z životu nebezpečného turnaje. Myslel jsem, že Harryho prioritou je přežít a ne získat prachy který stejně vnutí jiným. Ale opakuji, fajn díl, mám ho rád.

Saruman
30.11.-0001 4 z 5

Takový jiný Potter; má určité změny oproti jiným dílů, které se sice v některých místech vyvedly, ale i vymstily. Stejně jako ve filmu.

dzejnyka
30.11.-0001 4 z 5

Nemôžem povedať, že by sa mi nepáčila vôbec, pravdou však je, že z celej sedmičky sa mi páčila najmenej. Chcelo by to ubrať rozsah a pár zbytočných pasáží.

FilipBednar
30.11.-0001 4 z 5

Nevím proč, ale tato kniha se mi velmi špatně hodnotila. Ohnivý pohár má totiž v sobě řadu plus a mínus. Pro mě průměr v Harry Potterovi, ovšem vysoký nadprůěr v oblasti fantasy literatury.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

A opět proti proudu... Můj neojoblíbenější díl :o) I když film je přímo příšerný...

Alysa.alysa
30.11.-0001

Ohnivý pohár nebyl špatný, ale hodně se lišil od těch předchozích. Mám radši ty předchozí díly.

luciekla
30.11.-0001 4 z 5

Ohnivý pohár jsem četla několikrát, ale nikdy jsem mu nepřišla moc na chut'. Podle mě nejslabší kniha ze všech sedmi...