Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12940 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

farbi
26.07.2015 5 z 5

Proste skvelé! Autorka sa znova prekonala a to sme ešte len v polovici :)

Alex.Barunka
13.07.2015 5 z 5

Tohle už opravdu není pohádkový příběh, protože temnota do něj vstupuje ze všech stran.
Je to jeden z mých oblíbených dílů vůbec. Příběh je skvělý, obohacený o vedlejší dějové linie. Samozřejmě nechybí ani humor a překvapení!

notburga
28.06.2015 4 z 5

Něco mě zkrátka nutí tuhle knihu tak o 80 stran zkrátit. Místy se děj vlekl až moc... A ten konec jsem nečekala. Drsné procitnutí z pohádkového světa.

alwaysbelieve
14.06.2015 5 z 5

Netřeba komentovat :)

Luccy78
13.06.2015 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy.. A každopádně lepší kniha než film, plno věcí se objasnilo a děj je daleko rozvinutější.

LuckaH2
10.06.2015 5 z 5

Krásný díl jako předchozí, trochu mě "zarazil" drsný konec, pro děti už to moc není...a nebo je? vždyt ono se to děje i ve skutečnosti (smrt). Úkoly poháru, nové postavy z jiných škol, nové bytosti...no prostě balzám pro duši! Každá stránka by měla být nekonečná:-)

LuckaH2

Sorrow
10.06.2015 5 z 5

Miluju všechny - ale kdybych měla vybrat jednoho, byl by to tenhle...♥

Venea7
01.06.2015 5 z 5

Nevím, co bych knize vytkla. Je to Harry Potter, a i kdyby nebyl, tak je to pořád nádherný, kouzelný, inspirující příběh.
Rowlingová je kouzelnice, ta největší a nejlepší kouzelnice, která kdy v normálním mudlovském světě žila.
Ohnivý pohár je úplně přeplněný vším možným, to se mi líbilo. Nenudí vás to, stále přemýšlíte, jak to bude dál (i když to samozřejmě víte) a sníte o dopisu z Bradavic.

Pavlnka
31.05.2015 5 z 5

Moc dobrá kniha, která se liší mě filmového zpracování.

PokiCz
17.05.2015 5 z 5

Nejlepší díl. Čte se stejně snadno jako předchozí díly a navíc je tam Cedric! :)

netty.vanity
14.05.2015 5 z 5

Na filmovém plátně se jedná o můj nejméně oblíbený díl, knižní pohár ovšem nezklamal. Opět se to v mém komentáři zřejmě bude hemžit superlativy, protože jinak to ani nejde. Zaujala mě především dějová linka se Siriusem a Hermion boj za práva skřítků, obojí ve filmech chybělo. Hrají sice v celkovém příběhu vedlejší roli, ale je na tom krásně vidět, jak si Rowling umí vyhrát s detaily a kromě toho se snaží do fantasy příběhu nenápadně vmísit i paralelu na náš svět.

eliska3246
08.05.2015 5 z 5

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější díl Harryho Pottera! Miluji ty chvíle, kdy se hlavní hrdinové potýkají s problémy, které jim přináší dospívání. První lásky, trapasy a k tomu ještě ples... :D

vlkodlaq
30.04.2015 4 z 5

Jsem velice rád, že s každým dalším dílem je rozdíl mezi filmem a knihou větší. Pětka mě až docela překvapila, kolik věcí bylo jinak a jak vělké množství detailů je tu navíc hlavně ve srovnání s jedničkou (opět film/kniha). Ze začátku jsem si nebyl pokračováním jist a byl jsem připraven HP odložit do šuplíku "někdy možná", teď už vím, že celou sérii určitě dočtu. Jdu na další..

Kelderek
26.04.2015

Oblíbený díl celé série. Kouzelnický turnaj má svoje hodně zvláštní kouzlo a atmosféru a hlavně je tu labyrint!

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Aseeklion
31.03.2015 2 z 5

Trošku zklamání od předešlého dílu.

Alexander1918
12.03.2015 1 z 5

Tož ... jak to bylo? Jo, už si vzpomínám ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem počtvrté.

P-man
12.03.2015

Zde se JKR opravdu překonala. Sice to nemá na 6. díl, ale tato kniha je opravdu dech beroucí :)

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Rowlingovej sa podarilo udržať kvalitu na úrovni tretieho dielu, ale už začína vo vyššej miere než je zdravé operovať s náhodami a samoúčelnými nápadmi (myslánka, celý turnaj). Stále sa to veľmi dobre číta, ale pribudlo veľa zbytočnej vaty (všetko o domácich škriatkoch) bez ktorej by bola kniha údernejšia. Ťažisková pasáž knihy odohrávajúca sa na cintoríne je ale veľmi nepodarená a plná wtf momentov. Našťastie výsledný dojem zachraňuje následná vysvetľujúca pasáž, kde všetky časti skladačky zapadnú do seba (hoci trochu nasilu). 7+/10