Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12973 12973

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Katy007
30.08.2014 3 z 5

Opět pěkné počtení, díky soutěži mezi školami je to oživené a trochu jiné než jiné díly...

BubuRybova
25.08.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl:)

Lodja
15.08.2014 5 z 5

Nechápu, jak jedna jediná spisovatelka může mít tolik nápadů. Nemyslím tím hlavní příběh, ale takové ty hravé detaily, některé zmíněné třeba úplně mimochodem, tak ty jsou naprosto boží a dělají z toho neobyčejně silného příběhu ještě něco neobyčejnějšího! Pobertův plánek, Gringottovi, Komnata nejvyšší potřeby, hýbající se obrazy, Domácí skřítci a SPOŽÚS, Jinotaj, Chloupek, zvěromágové, telefonní budka, vlasy Tonksové, testrálové, Ufňukaná Uršula, vrba mlátička, myslánka, no a jmenovat bych mohla do nekonečna. Prostě fantazie!

A jenom tak mimochodem a pod čarou - vím, že je strašně in nadávat úplně na cokoli, ale Vladimír ani Pavel Medkovi si to opravdu nezaslouží. Kdo by dokázal přeložit Lenku Láskorádovou, Nebelvír nebo Kráturu? Nejsem sice pro Jindru Hrnčíře, ale myslím si, že bez těchto a mnohých dalších překladů by tam tak úplně nevynikla ta harrypotterovská poetika. A Sirius bez Siriuse? Vždyť je to stejně většinou v přímé řeči a já mít kmotra jménem Sirius, určitě bych mu neříkala Sirie, ale Siriusi. A navíc Severus bez Severa zní blbě, stejně jako Remus bez Rema...

Radek.B.
14.08.2014 5 z 5

Nejlepší díl Harryho Pottera!!!

NeznámáL
13.08.2014 5 z 5

Tohoto dílu jsem se trošku bála a dlouho jsem přemýšlela, jestli ho mám vůbec číst. No nakonec jsem ho, jako všechny ostatní, přečetla jedním dechem a nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. :)

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Opět velmi dobré čtení, avšak tento díl mi přišel z celé série nejslabší, stejně tak film.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

Ve čtvrtém pokračování čarodejnické série o Harry Potterovi mě nadchlo propracování Ministerstva kouzel, resp. jeho zaměstnanců a příprav na Mistrovství světa ve Famfrpálu a připravovaného Turnaje tří kouzelníků. Líbilo se mi zapojení dalších kouzelnických škol. Trochu lituju Harryho a jeho kamarádů, protože se stali terčem bulváru, což pro ně muselo být fakt náročný.
Závěr knížky a (spoiler) znovuzrození Voldemorta mě překvapilo, byla jsem hodně naměkko, když provedli kouzlo Priori Incatatem, líbilo se mi odhalení Hermiony ohledně Rity, prostě super.
Tohle každopádně už není pohádka pro děti.

Beni
10.08.2014 5 z 5

Tento díl série je mnohem lepší než filmové zpracování :-)

Adris
29.07.2014 5 z 5

Tak jak mě vůbec nebavil film, tato kniha je naproti tomu úplně boží!:) Nesmíte vynechat!:)

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Tady už ke konci začíná jít opravdu do tuhého a je jasné, že další díly už nebudou tak pohádkové jako předchozí... Přesto jeden z nejlepších dílů série!

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl.. první zvraty, lasky, těžké úkoly..

Cibak
09.06.2014 5 z 5

Jak už jsem psal u předešlých knih, filmy jsem viděl dřív než jsem se dal do čtení knižní série. Z filmů je tento můj nejoblíbenější. A kniha Ohnivý pohár se zařazuje zatím na tu samou příčku! No uvidíme co další knihy.

Greene
08.05.2014 4 z 5

Zase trošku slabší kniha. Bylo to sice přeplněné akcí, ale nebylo to tak skvělé jako díl třetí.

Eleanor-ka
08.05.2014 5 z 5

Já dřív viděla filmy a potom jsem začala číst. Popravdě jsem ale nikdy moc filmy nevnímala, ale Ohnivý pohár byl můj taky nejoblíbenější. Byli tam a jsou postavy, které jsem měla ráda. Ohnivý pohár jako knížka mi zatím příjde taky nejlepší, pro mě zatím na stejné úrovni s Vezněm z Azkabanu. Tahle knížka byla napínavá, a já někdy opravdu nevěděla, jak se v těch postav mám vyznat... a hlavní je, že tam Voldemort opět povstal. :D No, těším až tu celou sérii dočtu! :)

Barnie
26.04.2014 5 z 5

Podle mně nejlepší kniha z celé série

IvcaK98
26.04.2014 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl série :-) Jedna z věcí, které na těhle knížkách miluju, je, jak se děj, atmosféra a i způsob psaní přizpůsobují vývoji hlavních postav. V prvním díle byl Harry malý čaroděj, kterému se otvíral nový svět a připomínalo to spíš pohádku, než nějaké drama. Naproti tomu v závěru celé téhle ságy už stojí vyspělý jedinec, kterého čeká nejedna těžká volba a uznejte, jaký kontrast vytváří styl prvního a posledního dílu. Právě proto je čtyřka můj favorit. Zlatý střed, řekla bych :-)

PepeJewel
09.04.2014 5 z 5

Tento díl, považuji vůbec za nejnapínavější a vůbec nejlepší i filmové zpracování se také velice povedlo.

matesatan
04.04.2014

je to bombobá kniha o proti filmu je to ta nejrozdílnější kniha kterou sem četl zatím moc se mi to líbilo a strašě mě to bavilo

Roselunda 1928
10.03.2014 5 z 5

Napínavé, mělo to děj...prostě SUPER!!!

KriKri
05.03.2014 5 z 5

Přiznám se, že tady se mi film líbil o maličko víc, ale i tak super.