Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12976 12976

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Misan1993
01.03.2014 5 z 5

V roce 2014 už asi moc nových přírůstků neoslovím, protože to má každý minimálně jednou přečtené, ale jak říkám: Přečtěte si to, stane se tahle série vaší součástí!!

moonchild
28.02.2014 5 z 5

Knihu jsem hltala od začátku do konce.Jen mi bylo líto Cedrika.Super klučina.

Mrazulka
22.02.2014 5 z 5

Nejlepší kniha ze všech napsaných, nemůžu jinak než za 5 :)

Ladys
16.02.2014 2 z 5

No mě to mistrovství na začátku vážně nebavilo.... Holt už nejsem dítě a hlavně jsem se těšil na další rozvinutí hlavního příběhu. Sorry, ale 2/2

wikiniki
15.02.2014 5 z 5

Opět nemám slov. S pohádkových knížek se postupně stává víc a víc strašidelný příběh (a je to dobře). Ale na kouzlu Bradavic to nic nemění.

reccal
13.02.2014 5 z 5

Poměrně obsáhlá knížka, která se ale přečte za dva večery, tedy pokud obětujete večeři a spánek:) Skvělý děj, výborné nápady a především onen turnaj tří škol vás prostě nenechají vydechnout, natož se vyspat. A pak se všichni diví, proč ráno do školy lezou zombíci. Cedrika Diggoryho bych klidně zapíchla už v půlce knihy, ovšem s Krumem a Kulovým Bleskem bych se chtěla setkat osobně.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Po výborné trojce trošku mdlý začátek, ale pak jsem se do děje rychle dostala. Líbilo se mi poznat jiné kouzelníky z jiných škola a mimo Bradavice. Už ale bylo znát, že Harry dospívá, což se také projevovalo na jeho stavech. Závěr mě hodně překvapil, nečekala jsem, že Rowlingová začne tak brzo zabíjet a že se Voldemort už vrátí. Tak že hodnotím jak jinak, než plným počtem.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Tento díl je jeden z mých nejoblíbenějších:3 Turnaj tří kouzelníků je skvělý nápad a celé je to moc pěkně propracované - ať už jako kniha nebo jako filmová adaptace:)

Ladys
10.02.2014 2 z 5

Dlouhé, pomalé, začátek jako by sem nepatřil (můj dojem). Začalo mě to jakž takž bavit až v Bradavicích. A Potter je nějak ufňukanej.
Pro mě zatím nejhorší díl

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

Oproti trojce slabší, ale stále zábavné, byť se schéma knihy neustále opakuje.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Na tomto díle mám nejraději scénu na hřbitově. Je to napínavě napsané. A musím říct, že pokud by nebylo oznámeno sedm dílů, tak bych se vážně strachovala o Harryho život.

area
20.01.2014 5 z 5

Pro mě nejlepší ze všech dílů. Všechny ty úkoly, kterými musí Harry projít. Četla jsem ji opravdu mockrát. Váže se mi k ní tolik vzpomínek-jak jsem ji četla u babičky na lavičce...Jednou jsem ji nechala venku položenou a celou mi ji poškrábal pes:-)Teď jsem ji po letech vytáhla z knihovničky, nejvíce ochmatanou ze všech dílů. A víte co?Znova už ji číst asi nebudu. Mám strach, že by se mi teď jako dospělé už tolik nelíbila...

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Při první četbě to pro mě byl "nejslabší článek prví čtyřky" ( době, kdy byly u nás ke koupi teprve první čtyři díly). Čím jsem starší, tím mám tento díl radši.

drprdik
09.11.2013 5 z 5

Pro mě nejlepší díl :o)

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Parádní nápad se zahraničními školami, turnajem tří kouzelníků. Skvělý díl Harryho Pottera. Opět doporučuji :-)

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Čtvrtý díl je mým asi nejoblíbenějším (ač si mohla J.K. odpustit první příznak potemňování atmosféry :( ), samotný nápad Turnaje mi přijde úžasný, až na to, že diváci z něj - až na první úkol - asi moc neměli :p. Každopádně 5 hvězd, tahle knížka si to zaslouží :)

alenkaja2000
15.10.2013 5 z 5

Další skvělé pokračování o skvělém chlapci od skvělé autorky :D. Nemůžu nic jiného než doporučit.

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

tenhle díl je naprostá pecka - sice jako vždy to vypadá, že Harry je opět zcela proti zbytku školy (a tentokrát mu nevěří ani nejbližší přátelé), ale pokud naskočíte do rozjetého čtvrtého dílu, tak zhruba v třetině zatajíte dech a budete si moct vydechnout až kousek před koncem. A tentokrát vůbec ne dobrým a veselým, jak je v Bradavicích zvykem. Happy end se nekoná...

anetka11
24.09.2013 5 z 5

Rowlingova ma vsechny souvislosti skvele promysleny a vsechno se uzasne propojuje. Můj oblíbený díl. :)

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

Moja prvá kniha. Ešte dnes si pamätám tie dni, keď som ležala v posteli s chrípkou a hltala slovo za slovom. Dokonca som zabúdala jesť. :) Tejto knihe a hlavne Rowlingovej som vďačná za veľa, hlavne za to, že mi ukázala, že aj knihy sú skvelá zábava.