Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12973 12973

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Rowlingovej sa podarilo udržať kvalitu na úrovni tretieho dielu, ale už začína vo vyššej miere než je zdravé operovať s náhodami a samoúčelnými nápadmi (myslánka, celý turnaj). Stále sa to veľmi dobre číta, ale pribudlo veľa zbytočnej vaty (všetko o domácich škriatkoch) bez ktorej by bola kniha údernejšia. Ťažisková pasáž knihy odohrávajúca sa na cintoríne je ale veľmi nepodarená a plná wtf momentov. Našťastie výsledný dojem zachraňuje následná vysvetľujúca pasáž, kde všetky časti skladačky zapadnú do seba (hoci trochu nasilu). 7+/10

RobinZ.
24.02.2015 5 z 5

Vážně Super kniha. Navrhoval bych to jako povinnou četbu, protože je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl spolu s Poirotem.

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Vé-Vé
22.02.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl a Severusovo mistrovství!

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Úžasné....myslím, že asi od půlky knihy je to jiné než film.

TereziaH
12.02.2015 5 z 5

Naprosto skvělí díl. Rozhodně lepší než filmové zpracování. :)

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Moje kamarádka má problém tento díl vůbec dočíst, což tak úplně nechápu, protože mi rozhodně knižní zpracování nepřijde horší než ty ostatní (to samé neplatí o filmu). V Ohnivém poháru se objevuje spousta nových postav a zápletek, které člověku otevírají oči a hned víc porozumí tomuto pozoruhodnému světu, který určitě stojí za naši pozornost.

Slávka 1970
22.01.2015 4 z 5

Oproti předchozím dílům ubírám jednu hvězdičku. Nápad i vypracování pěkné, avšak stran už to mělo víc, než mi u tohoto žánru stačí. Před dalším dílem si dál chvilku pauzu od Harryho.

martunka
13.01.2015 3 z 5

Pěkný příběh, je dobré jak jsou tam zastoupeny i jiné čarodějnické školy. Ale myslím si, že to jak se Harry dostane do poháru čtyř kouzelníků, tak to mi přijde takové násilně naroubované. Jinak dobrá kniha, lepší než film.

messi@h
11.01.2015 5 z 5

Snad můj nejoblíbenější díl HP a pokud ne úplně nejoblíbenější, potom první ze série, který mě bavil se vším všudy a po kterém jsem věděl, že musím dočíst celou sérii až do úplného konce. Teprve po přečtení HP a Ohnivého poháru jsem si přestal klást otázku, co na tom HP všichni mají.
První 3 díly jsou víceméně pořád knihy pro děti, od čtvrtého dílu ale můžu s klidným svědomím říct, že už nejde o pohádku, ale o kvalitní fantasy knížku jak pro děti tak pro dospělé. Vzpomínám si, že když jsem 4. díl četl poprvé, občas jsem si říkal - dočtu do konce kapitoly a jdu spát - jenže konec kapitoly skončil většinou tak zajímavě, že jsem si přečetl ještě několik dalších kapitol :)
Snad jen jako poznámku pod čarou uvedu, že mě svět knih Harryho Pottera okouzlil snad i ještě jednou věcí - tzn. jak moc mi připomínal studentská léta. Ale tím nemyslím studentská léta na střední škole, ale na vysoké, kde jsem bydlel na koleji a užil si studentský život se vším všudy :)

Karoli282
03.01.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Zápletky dokonalé :D Miluji svět Harryho Pottera :)
P.S. Sirius je super a Snapea jsem pochopila až po přečtení všech dílů. Byl to úctyhodný člověk.

koki.veru
09.12.2014 5 z 5

V tomto dílu už začíná jít hodně do tuhého. Na scénu se dostává Voldemort v plné síle a Harry málem přijde o život. Kniha plná napětí, dobrodružství a překvapení. Už se nejedná o dětskou knihu :) Prostě nádhera :)

sosna
27.11.2014 5 z 5

Harryho čtu dceři před spaním. Čteme ho pomalu, ale o to víc nás baví. Rowlingová je prostě génius. Jen dcera má jeden problém - na další díly si musí počkat na Ježíška.

Ryan
22.11.2014 5 z 5

Jestli Vězeň z Azkabanu je milníkem filmové série, Ohnivý pohár je milníkem té knižní. Je to první díl, jenž obsahově přesahuje hranice celovečerního filmu, což dohnalo filmaře ke značnému škrtání. Také je to díl, kde Harry zažije první pubertální pobláznění a kde se stane klíčová věc pro zbytek série a totiž, že se nám vrátí Mr. Big Nose Voldy. Za zmínku stojí také to, že poprvé HP končí poměrně výrazným antihappyendem. Krom úspěšného návratu Voldyho je tu smrt Diggoryho. To sice není postava, jehož smrt by mnou nějak otřásla, avšak je to poprvé, kdy zemře taky nějakej ten good guy. Že si Harry zázračně zachrání život pak nějak v tom smutečním závěru zapadne do pozadí. Dále turnaj tří kouzelníků byl rozhodně dobrý nápad, přinesl oživení především v řadě nových postav a vnesl do příběhu konflikt mezi soutěživostí a bojem o holý život. No a na závěr, je to první díl, kde kniha poráží film. To škrtání je zlo a Newell není Cuaron.

vitek.sk
17.11.2014 2 z 5

S tímto dílem jsem měl potíže už v dětství a můj názor na něj je stále stejný. Ničím pro mne nevybočuje z řady ostatních. Snad jen tím, že jako první byl delší, což ale nehodnotím kladně. Opět neoblíbený styl Rowlingové. Takže ve výsledku opět dvě hvězdičky.

Sebasti
02.11.2014

Dle mého názoru nejlepší díl Harryho Pottera. J. K. Rowlingová má neskutečně mnoho nápadů a nebojí se je použít, to je vidět!

MarieAnnaSarah
19.10.2014 5 z 5

Hned počátek Harryho nového školního roku je nabitý - čeká ho výlet na mistrovství světa ve Famfrpálu. Může snad být něco lepšího? Bohužel celý výlet dopadne jinak, než si představoval a on je najednou uvržen do víru událostí, které nadobro otřesou nejen jím, ale i celým kouzelnickým světem.

Tatam je dětská knížka, akce stíhá akci a nad kouzelnickým světem se pomalu a netušeně stahují mračna. Čtenáři tentokrát nezbývá než bez dechu přihlížet a doufat, že si Harry se všemi překážkami poradí. Ať už jde o Turnaj tří kouzelníků, kam byl bez svého vědomí přihlášen či intriky, promiňtě mi ta slova, slizské a odporné Rity Holoubkové až po krach v přátelství mezi ním a Ronem. Ač bychom si mohli nakonci oddychnout, že Harry opět vyvázl, tentokrát se happyendu nedočkáme, Pán Zla totiž opět povstal....

Jedním slovem dokonalé, jinak se toto dílo ani ohodnotit nedá :)

Ramilia
05.10.2014 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších ze ságy o HP, jsou tam všechny postavy, které mám ráda, skvělé vtipy, akce, napětí, všechno vyvážené.

Aja12
02.10.2014 4 z 5

Velmi povedená zápletka, musela jsem číst a číst, abych zjistila pravdu o vrahovi. Trochu mi ovšem připomíná styl J. Segherse (hlavní co se týká hlavních hrdinů).

katerina9455
30.09.2014 5 z 5

Můj vůbec nejoblíbenější díl Harryho. Vždy tento díl přečtu nejrychleji ze všech i přesto, že je obsáhlejší než ty předešlé! :))