Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12940 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Chaos
14.12.2015 5 z 5

10 z 10 , tu opět není co vytknout.
Ten kdo se podíval na film a až poté přečetl knihu,tak jako já,si mohl vše krásně představit a vůbec nevadilo,že film byl trochu jiný.

angloumene
25.11.2015 5 z 5

Ohnivý pohár je mým nejoblíbenějším dílem z celé série. Harry již musí čelit realitě světa dospěláků s čímž je spojeno i pojetí celé knihy. Hodně mě bavilo, že i když Harry nadále zůstává nejdůležitější postavou, spoustu prostoru dostávají i další.

Anoell
12.11.2015 4 z 5

Tento díl, co se filmů týče, patří k mým nejoblíbenějším a ani kniha mě nezklamala. Naopak velmi překvapila. Jistě, dokud se hlavní hrdinové nedostali do Bradavic, přišlo mi to hrozně nudné a podobalo se to předchozím dílům, ale pak to konečně začalo být... Opravdu něco. Na čtení jsem se vždycky hrozně těšila a od knihy mě neodlákal ani fakt, že bych se vážně měla jít raději učit... Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které ve filmu nebyly, a celkově si to prostě užila. Myslím, že to není třeba rozvádět. Tři předešlé knihy jsem spíše kritizovala a zde se to obrátilo a tuhle čtvrtou hlavně chválím, takže už jen doufám, že to tak zůstane i nadále. :)
Btw. ten uspávací lektvar chci!

Arya25
19.10.2015 5 z 5

Knihiha byla báječná, já musím říct že tloušťky se tedy zrovna nelekám. (,,Alespoň to budu číst déle" si vždy řeknu). Já se totiž vždycky vrhnu na nějakou knihu a přečtu jí třeba do čtrnácti dnů, třeba tuhle knihu jsem četla asi 2 týdny! :-)

Pedruska01
03.10.2015 5 z 5

Již jednou, před mnoha lety jsem se vrhla na 4. díl HP, jenže, těžko říct, možná mě právě vyděsila ta tloušťka knihy a já jí nepochopitelně zabouchla a šáteček. (Blázen!) Takže, tohle je pro mě knižní premiéra a já jsem jen ráda, že tentokrát jsem se zastrašit nenechala! :)
Výborně se to četlo, zase jsem se podívala do Bradavic a nenalezla jsem místo, kde bych se nudila. Celkem dost mě bavili i chvíle rozepří mezi Hermionou a Ronem (vánoční ples). Samozřejmě, představovala jsem si obrazy z filmu, což na jednu stranu není špatné, jelikož jistá představa už existuje, ale na druhou, ten děj člověk zná. Však musím přiznat, že v tomhle díle mě to snad tolika neovlivňovalo, jelikož jsem se každou další stránkou dozvídala mnohem víc, než jsem mohla spatřit ve filmové podobě.
Až v několika posledních kapitolách jsem si uvědomila, že těmi událostmi, už další rok nebude takový (obdobný), jak ho známe.
Válka započala.
Je zbytečné dodávat doporučení - tenhle příběh by měl znát každý mudla! :)

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Odrazovalo mě to, jak je kniha celkem tlustá. Potom ale když jsem se do ní začetla tak opravdu úžasné! U dalšího dílu opět 5* hodnocení!

vevera6
13.09.2015 4 z 5

Jak tady psalo už spoustu lidí, tak i mně přijde tenhle díl takový temný. Ani se mi ho moc nechtělo číst, protože ho ve filmové formě nemám ráda, ale přečetla jsem ho a jsem hodně spokojená. :)

Felsenberg
07.09.2015 3 z 5

Pro mě slabší a světlejší než třetí díl. Ale není to zlé a nenápadité.

DennisMoore
06.09.2015 5 z 5

Další postavy, další příběhy, další senzační kniha, kterou je nejlepší začít číst hned po Vězni z Azkabanu. Proč? Protože ten svět si to zkrátka zaslouží. A vy taky.

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Po tomto dílu jsem se do HP opravdu zažral. Předchozí díly oukej, ale až tady jsem se stal opravdovým fanouškem. A Voldemortovo vzmrtvýchvstání bylo třešničkou na dortu ;-)

ivca0956
01.09.2015 5 z 5

Kniha mě moc bavila, už jsem ji četla poněkolikáté a stejně se od ní nemůžu odthnout.

juli2
01.09.2015 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série. I filmové zpracování je z celé série nejlepší. Knihu jsem četla už několikrát a rozhodně ji plánuji opět přečíst. Doporučuji na 100%.

valda
25.08.2015 5 z 5

V první části se Harry vydává podívat na mistrovství světa ve famfrpálu. Potom se zúčastní Turnaje tří kouzelnických škol o Ohnivý pohár. Vše se vyostřuje po tom, co se objeví Smrtijedi. Co skrývá nový učitel obrany proti temné magii Alastor "Pošuk" Moody? Kdo vyhraje Ohnivý pohár? Viktor Krum z drsného Kruvalu, Harry, Cedrik, nebo Fleur Delacour z Krásnohůlek?
Rowling má pořád laťku postavenou hodně vysoko, ale tohle byl zatím asi nejslabší díl. V knize se dost začínají řešit vztahy mezi hlavními hrdiny. Do všeho se trochu zamíchá novinářka Rita Holoubková z bulvárního Denního věštce, což často opravdu trochu směřuje k ději, který je asi zajímavější pro ženy :-).
Zároveň, jak mi přišla slabší kniha, tak ještě o dost bezradnější mi připadal film, ve kterém mě ani nezaujalo obsazení nových hrdinů, nebo snad že by obsahoval něco zajímavého, co v knize není, jako to bylo v předchozích filmech.
To ale nic nemění na tom, že serie o Harrym, stále patří mezi ty knihy, kvůli kterým zapomenete vystoupit v metru :-)

iluliacross
18.08.2015 5 z 5

Pomalu ale jistě cítím, jak moc mi leze Harry Potter pod kůži, jak moc přestávám vnímat realitu a nechávám se stáhnout do příběhu, jak moc se mi to líbí. Konec tohoto dílu bylo něco tak neskutečně úžasného, to tempo, ta energie mezi řádky, genialita příběhu a velice silné postavy. A já jsem přesvědčená více a více o tom, že Rowlingová je prostě geniální. Musíte zbožňovat Hermionu s Ronem, Brumbála ve své pracovně a všechna ta kouzla a prapodivné tvory, obklopující ty úžasně vykreslené postavy. A litujete, že je celý ten úžasný svět jen smyšlený. Není to jenom pohádka pro malé děti. Jsou to i velice čtivé romány pro dospělé. Knížky mají skryté poslání, myšlenkou, kterou jakmile odkryjete, padnete na znak a už se nemůžete dočkat dalšího dílu. Šup na něj!

baru.p
12.08.2015 5 z 5

Knihy jsou úplně jiné než film, jako bych četla jiný příběh. A jsou samozřejmě lepší :)

Naty3
09.08.2015 5 z 5

Přečetla jsem všechny knihy o Harry Potterovi a nejvíce se mi líbil ohnivý pohár (i film). Zdála se mi hodně napínavá a konec jsem přečetla jedním dechem.

Ronnie68
09.08.2015 5 z 5

zajímavá kniha nepatrně temná...

TaLu
05.08.2015 4 z 5

Pro mne nejtemnější díl.
A pohádkovost prvních dvou dílů je definitivně pryč.
Proto jsem byla ráda, že dříve děti s Harrym "vyrůstaly" - každý rok jen jeden díl.
Teď čtou i desetiletí čtenáři najednou celou sérii, a podle mne je to škoda.
Právě u tohoto dílu si myslím, že by bylo prima, pokud by menší čtenář měl možnost s někým starším rozebrat temné rituály na konci knihy.
Ale jinak stejně strhující čtení, jak to už od úžasné Rowling je pravidlem.

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Nejoblíbenější díl HP. Hlavním hrdinům se začaly zapalovat lýtka... :D a kniha mě vždycky dokázala pobavit... Miluju humor Rowlingové. Četla jsem jí asi nejvíckrát z celé série...
Asi se mi taky líbí, že je ještě celkem bezstarostná a navíc rozmanitá - nebyl to přece klasický školní rok v Bradavicích, díky návštěvníkům z cizích škol, díky Poháru a plesu... Ale pak už začalo jít do tuhého... Po přečtění konce Ohnivého Poháru už bylo jisté, že se Voldemort vrátil a s ním i temné časy...

kayu
30.07.2015 5 z 5

Ačkoliv nemám filmové zpracování Ohnivého poháru moc v lásce, tak mě kniha dost nadchla. Líbí se mi, že na povrch vyplouvá stále víc detailů. Za mě zatím nejlepší díl.