Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12940 731

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Cryptkeeper
07.09.2016 5 z 5

Napínavé,perfketní čtení,u kterého čas utíkal jako snad nikdy předtím.
Poslední kapitoly a strhující závěr mi naprosto vyrazily dech.
Pocity z tého a dalších knih,ze série HP,mi už navždy zůstanou zaryty v paměti;)

Taliane
18.08.2016 5 z 5

Pořád na to nejsem příliš stará. A myslím, že ani nikdy nebudu. Přečteno za velice krátkou dobu - upoutala od samého začátku až do konce. Od filmu se snad už víc lišit nemohla. Rozhodně přečtu znovu. A pak ještě. A pak to budu číst svým dětem. To aby tušily, co je čeká, až jim přijde jejich dopis.

petvet
16.08.2016 4 z 5

Kniha je o proti ostatním dílům poměrně tlustá. Čtenář se začíná dovídat spoustu dějových souvislostí.
Už to není taková "pohádka pro děti" jako první dva díly..postupně je vše napínavější.Čtenář musí mít oči v pozoru,aby mu něco důležitého neuteklo :) :)
Za mě super kniha-akorát začátek a popis famfrpálového mistrovství bylo na můj vkus trochu zdlouhavé.

ELMA
15.08.2016 3 z 5

Čím tlustší díl, tím pro mě horší. Vymyšleno to Rowlingová měla určitě geniálně, ale zpracování pokulhává. Právě na tomhle díle je vidět, jak mu velký zájem čtenářů, médií a vydavatele ublížil.

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Já nesnáším Voldemorta, ale mám takové tušení, že se vrátí. Naučit se pár zaříkadel a používat je bez hůlky nebude doufám k zahození. Možná, že si pořídím i tu hůlku, která bude vypadat jako křivý klacek. Kniha se velmi povedla a těším se na další díly.

Eillienessis
04.08.2016 4 z 5

Nikdy není pozdě na to zase se do Bradavic vrátit. Už mi není patnáct, jsem jen pouhý mudla, ale to ještě neznamená, že bych se nemohla naučit pár kouzelných zaříkávadel navíc, kdoví, co když se Pán zla opět objeví...

Houbař
02.08.2016 5 z 5

Ohnivý pohár je už spíš pro větší děti, protože kniha je tlustá a psaná drobným písmem. Příběh je zase o kus zajímavější, drsnější děj je krásně vypsaný dopodrobna. Hlavně zde začíná poměrně zajímavě navazovat příběh mezi Harrym a Voldemortem.

ThrisaManx
01.08.2016 5 z 5

Pro mě bude Ohnivý pohár snad navždy nejlepším dílem série. Hodně se mi líbí rozsah knihy, kdy si autorka dala práci a opravdu autenticky vyobrazila postavy, události, pocity, vztahy a celou atmosféru kouzelnického světa. Mrzí mě, že jsem dřív viděla film, protože jsem tímto přišla opravdu o skvělý zážitek prvního čtení.

Mari7
26.07.2016

Je to skvělá knížka, líbí se mi na tom ta atmosféra,vzrušení,napětí...:-)

Mari7
26.07.2016

Nejlepší knížka z celé série. Film se tomu nevyrovná

VeronikaZ
23.07.2016 5 z 5

Další výborný díl. Film je vedle ní jen slabý odvar, který mě zklamal.

Gandalff007
19.07.2016 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Konečně se dostáváme do temnějších stránek děje, který postupně graduje a nechává čtenáře v napětí. Asi jediný díl série, který si zaslouží plné hodnocení 100/100

AllyKumari
18.07.2016 5 z 5

Má nejoblíbenější z celé série. Konečně rok opravdu naplněný akcí, namísto pouhého tápání a slepování informací.

Bar16
17.07.2016 5 z 5

Opět skvělý příběh. Musím říct, že posledních 300 stran jsem zhltla na jeden zátah :-)

Mruskulka
16.07.2016 5 z 5

Není třeba komentáře. Všechny díly jsou pecka :-)

adorjas
08.07.2016 3 z 5

Moja obľúbená časť! Téma knihy je už temnejšia ako pominulé časti, prichádzajú prvé obete, dej naberá spád. Postavy sa vyvíjajú, dospievajú...

Evule114
26.06.2016 5 z 5

Když jsem jí četla poprvé, tak jsem ke konci knihy měla husí kůži. Je to nepopsatelný zážitek a s filmovou verzí jsem byla velmi zklamaná...

MirijamFrankl
21.05.2016 5 z 5

Hrozně se mi líbila.byla skvěůe napsaná. Bohužel jsem věděla děj dopředu,stejně mě to však bavilo.
A Ritiny články děj značně okořenily- přesto se mi líbí,jak ji nakonec Hermiona vypekla.

true.penny
16.05.2016 5 z 5

Temný, napínavý a úžasně čtivý díl s naprosto skvělou atmosférou.

tinka1974
15.05.2016 3 z 5

sci-fi čtení,které vždycky skončí pro Harryho dobře