Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2799 2799

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

Prajzič
19.05.2017 5 z 5

Knížka super prostě Nesbo je král to jak si s čtenářem dokáže pohrát a zavést ho tam kam chce.....knížce nic nechybí napínavá dobře se čte vše do sebe zapadá za mě plný počet. A pohni s dalším dílem Jo:-D

veselaa
19.05.2017 4 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a opravdu mě nezklamala,až na ten závěr.Kniha je napínavá až dokonce.Už ted se těším na další knihu s HH.

Oksalakka
18.05.2017 3 z 5

Žízeň mi přišla v porovnání s ostatními holeovkami a především se Synem slabši, taková ... recyklovaná. Měla silné momenty, ale nedočítal jsem jí s takovým nadšením jako ostatní věci od Nesba. Přečtu si samozřejmě i další díly, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že to 10. dílem mělo skončit.

Vesina
18.05.2017 5 z 5

TOP !! Už aby byl další díl HH.

Scharks
18.05.2017 5 z 5

Sice už je to nějaký ten pátek co jsem dočetla Policii (to bylo něco!), ale jakmile jsem otevřela novou knížku, bylo to, jako bych jí odložila den předtím :) Když jsem zjistila, že vyjde další díl s HH tak jsem se nemohla dočkat a jsem hrozně moc ráda, že splnila všechna moje očekávání, je to naprosto úžasné, napínavé, akční, zajímavé a jednoduše skvělé čtení, které jsem si užila do posledního písmenka! A i když má kniha cca 600 stran byla za 3 dny přečtená :D

HaHa11
17.05.2017 4 z 5

Začátek potvrdil můj názor, že HH je prostě jiná liga než většina krimi, kterých je v poslední době tolik, že by s nimi šly zastavit nejen řeky, ale hned čínské Tři soutěsky. Partie žíznivého vampýristy je rozehrána mistrně, atmosféra děsu na obvyklé úrovni, brutalitu má tentokráte autor mírně pod kontrolou (i tak to není pro slabé žaludky). Kdo je vrah, je odtajněno poměrně brzy, kdo tahá za nitky, to se čtenář dozví o pár desítek stránek dále, ale ... Čtenář není včerejší, a tak ví, že velké finále se teprve chystá! Rychle a zběsile aneb HH Kostěj Nesmrtelný, prostě tady už to autor přehnal .... Hvězdička dolů, ale na druhou stranu - autor si tentokráte odpustil rozlučkové tanečky, a to se cení.

heavy66
17.05.2017 4 z 5

"Váš šéf má temné srdce, chlapče, pamatujte si to. A momentálně dostal zase žízeň. Stejně jako ten tam venku. A tahle žízeň je jako požár, právě proto se říká hasit žízeň. Dokud ji oba neuhasí, bude dál stravovat všechno s čím přijde do styku!"

Sériový vrah nemá v Norsku na růžích ustláno. Logicky zamíří do Osla, protože jinde skoro žádní lidé nežijí, a tam ho záhy začne pronásledovat Harry Hole, který výjimečně vypadne od Schroderů před zavíračkou, a uplatní svou intuici a kreativitu k odhalení pachatele. Obvykle musí polknout pár Jimů Beamů jako handicap, aby vyšetřování trvalo alespoň týden a udrželo čtenáře v napětí 600 stránek.

Takže, co román Žízeň? Stojí za to přečíst, protože je temný, brutální, morbidní, zvrhlý!
Jen ten konec, ten konec je tak příšerně kreativní, že vážně nemůžu dát víc než čtyři hvězdy!
Jo, Jo, tentokrát jste to s Jimem Beamem trochu přepískli!

sabina3898
17.05.2017 5 z 5

Harry Hole, buď ho člověk nenávidí nebo miluje. Já patřím k těm druhým. Knihu jsem přečetla jedním dechem, jak stránky přibývaly a napětí se stupňovalo nebyla jsem schopná se odtrhnout. Nechápu jak to Nesbo dělá, ale zase mně překvapil. Chci další, hned. Mám žízeň.

pkweb.eu
17.05.2017 5 z 5

Ač podobný styl, přesto opět jiné a opět trochu zvednutá laťka. Střídání pohledů, akční střih, slepé uličky – prostě vše, jak známe. Bohužel včetně přetaženého konce.
Více http://www.art9.cz/jo-nesbo-ma-zizen-hre/

Didi15
17.05.2017 5 z 5

Konečně Harry. Nesbo mě opět nezklamal. Budu netrpělivě čekat na další holeovku. Bylo by nejlepší , aby Nesbo vydal jednoho Harryho ob měsíc, protože já mám žízeň:)

Martiiiik
17.05.2017 4 z 5

Dlouho očekávaná kniha, konečně!!! :-) velmi dobrá.. Moc jsem se těšila při čtení recenzí, že to bude nejlepší kniha o Harrym Holeovi.. Ale s tím bohužel nemůžu souhlasit.. Občas to bylo moc neuvěřitelné i na fikci.. A z nedostižného geniálního vraha udělal Nesbo jenom loutku, kterou někdo vodí za ručičku.. Pocity jsou smíšené..

pdoubkova
16.05.2017 3 z 5

ten poslednich 30 stranek to jako vazne??! pokazilo mi to dojem z cele knihy, pusobi to na me jako hrozna splacanina...

opet si pan Nesbo si neco nastudoval, tentokrat vampyrismus+par psychologickejch triku a ted nas o tom 600 stranek bude poucovat

opet Harry Hole jako Harry Potter, vyvazne jako zazrakem uplne ze vseho, pan nesmrtelny, nezranitelny

**SPOILER ALERT**
ono kdyz je vrah odhalen 200 stranek pred koncem, tak je jasne, ze to asi nebude tak uplne, jak se zda a ze se jeste neco dozvime + ta scena s Trulsem, ja ho opravdu nemam rada, ale nad timhle jsem kroutila hlavou (uplne jsem si rikala "tak a ted ho urcite streli" a bum) + stejne tak nad hospitalizaci Rachel, ale at mame nejaky drama, prezije, neprezije, zhrouti se Harry? + a hlavne, ta zaverecna scena v aute, kde Harry taky pije krev (PROC PROC PROC?)

a otevreny konec? ne, diky (staci mi Kepler, jeste Nesbo s tim bude zacinat)

DominikV
16.05.2017 5 z 5

Na začátek si dovolím trochu kritiky. Laťka vysoce nastavena Policií nebyla,byť jen o kousek, překonána. Alespoň pro mě. To ovšem nic nemění na tom, že Nesbø od první stránky nastavuje tempo, kterému by nestačil ani Ussian Bolt, a od knihy se doslova nelze odtrhnout. Písmena, slova, věty, odstavce, stránky. Ničeho nebylo málo, ničeho nebylo moc. Dle mého názoru, momentálně není na světě autor, který by psal v takové formě a s chutí jako právě Nesbø. Na závěr malý SPOILER- zase otevřený konec?? Mistře Jo, proč nám to děláte?? :-)

Nora_Viky
14.05.2017 4 z 5

Žízeň po Žízni ukojena. Ale už je to překombinované, chtěla bych starého dobrého HH.

mmmisulka.r
12.05.2017 5 z 5

Harry Hole jak ho známe i neznáme. Žízeň sužuje jeho samotného i celé Oslo. Přede dvěma lety jsme si mysleli, že už se s ním nikdy nesetkáme, že Jo Nesbø svou sérii uzavírá. Nikdo se s tím nechtěl smířit. Okolnosti případu č. 10 (Policie) nasvědčovaly tomu, že jej zkrátka nelze propustit z policejní služby. Dočkali jsme se! Harry je zpět, je jiný a přesto stejný. Pere se s vnitřními démony i s těmi skutečnými. Jeho život se hodně ustálil a změnil. Ovšem nepřátelé si ho stále vyhledávají. Takže, zpátky do Kotelny. Je třeba chytit dalšího psychopata! PECKA, PECKA, PECKA!!! Mistr severské krimi opět nezklamal.
Ačkoli... ač mě autor sakra mátl, tak tentokrát jsem na to kápla ;-)

bosorka
07.05.2017 4 z 5

Žízeň charakterizuje všechny vztahy, které se okolo "Holeovek" vyskytují. Všichni máme žízeň, já jako čtenář, Harry Hole jako detektiv a nejvíc Jo Nesbø jakožto autor. A všichni ji potřebujeme uhasit. Harry Hole nedovede (i když se snaží namluvit si, že ano) žít bez vyšetřování, bez policejní práce a Jo Nesbø nedokáže žít bez Harryho Holea. I když by možná taky chtěl. Stejně se k němu stále vrací a myslím, že i vracet bude. A já si prostě asi už přečtu každou knížku s HH, i když k nim budu mit výtky, tak mi to nikdy nedá. Ono se to totiž skoro vždycky skvěle čte. I Žízeň svištěla a i když nedosahuje některých mých nejoblíbenějších "Holeovek", pořád to byla dobrá detektivka. Jen to téma vampyrismu - tím, že jsem dost nedávno četla Boltonové Tak to je, tak to bude, zas tolik mě to netankovalo, tohle téma jsem si už plně nasála u ní (a dokonce jsem občas i zauvažovala o inspiraci, i když knížka od SJ Bolton míří malinko jinam). Pointy u Nesba už taky tolik nefascinují, mustr drží stále podobný, takže se dá leccos odhadnout. Ale nakonec to vlastně nevadí, kromě jiného i proto, že má skvělé a zajímavé postavy. Jimž vévodí neodolatelný Harry. Žízeň za 75 %.

Aleen
05.05.2017 5 z 5

Tak jóóó....!!! Bylo to skvělý. Harry dokázal přestat chlastat a záleží mu na lidech kolem a ne jen na tom, kdy a kde si zlije kebuli! Fakt skvělý! Teprve nyní vynikla jeho schopnost geniálně řešit zapeklité složitosti. Případ, u kterého je hlavní vyšetřovatelkou Katrine, mimochodem skvělá baba, je hodně drsný a samozřejmě, nebezpečí číhá i kolem lidí blízkých hlavním postavám. Za mně si detektivka zaslouží plný počet hvězdiček a doporučuji všem Nesbomilům i odpůrcům severské krimi - u mně se svým jedenáctým dílem řada HH rehabilitovala.

tibicards1710
25.04.2017 5 z 5

Velkolepy navrat Harryho na scenu. Trochu mi to pripominalo Chrisa Cartera. A take knihy ja mozem. A nazov, aj obal velmi vystizny. Tesim sa na dalsie pokracovanie. Za mna plny pocet hviezdiciek!

Globuska
25.04.2017 5 z 5

Za mě zatím nejlepší Holeovka, čemuž se těžko věří, když už je to jedenáctý díl. Asi vás napadne, že autor už nemá čím překvapit nebo šokovat, ale tentokrát mi přišlo, že svou už tak vysokou laťku přeskočil tak o metr. Děj je mnohem dynamičtější než v jiných dílech. Míň se rozmazává, je v něm víc humoru a napětí je cítit už od první kapitoly. Téhle knize prostě nechybí nic, má šmrnc, drive a odsýpá tak rychle, že se ocitnete na konci, ani nevíte jak. Každopádně mou žízeň neuhasila vůbec, naopak bych chtěla víc! :)

bookcase
20.04.2017 5 z 5

Pecka!!! Posledních sto stran jsem doslova ani nedýchala. A naivně jsem si myslela, že jsem na to tentokrát přišla, ale houby. Nesbo mě zase rozsekal. Žízeň uhašena, ale jen tak napůl, už teď chci další holeovku :)

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960