Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2799 2799

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

kklepkaa
23.05.2017 5 z 5

Po vydání Policie už to vypadalo tak, že se s Harrym bohužel definitivně loučíme. Harry konečně našel svůj happy end a vypadalo to, že všechno je jak má být. Jenže Nesbø evidentně ještě neřekl dost a tak se Harry znovu vydává po stopě brutálnímu vrahovi, který mu nedá spát.
Nesbø opět vtáhne čtenáře do děje už od prvních stránek. A opět nechává čtenáře si dělat závěry, aby vzápětí dokázal, jak je to všechno vlastně úplně jinak, přesně v Nesbøvě stylu. Nesbø akorát opět potvrdil, že je král severské krimi a těším se, až s Harrym chytneme další zrůdu. Rozhodně mám žízeň na další díl...

Katjushaa
23.05.2017 5 z 5

Ne každá kniha od Nesbo se mi líbila, ale v tomto případě se ukázal jako pan Spisovatel. Ještě mám před sebou závěr, ale schválně jsem zpomalila, jelikož to nechci dočíst :)) Kniha je opravdu návyková a naprosto mě pohltila tak, že jsem litovala, že to mám do práce jen 10 minut tramvají a četla ještě chvilku na přechodech a doufala, že tam tentokrát ta červená bude dlouho :)

Bar16
23.05.2017 5 z 5

Nevýhodou při čtení této knihy je moment, kdy si uvědomíte, že chcete pořád číst a číst a číst, ale nemůžete, protože si chcete knihu vychutnat... Co kdyby už další nepřišla? Nemám slov, za mě 100%!

PetullaN
22.05.2017 4 z 5

Vyborna kniha! Priznam se tedy, ze knihy od Nesba musim cist s vetsim casovym odstupem, jinak mi prijdou trochu jak pres kopirak, ale Zizen se mi opravdu libila. Nebyt zaveru, kdy mi Harry pripomina nezranitelneho DiCapria ve filmu Revenant, davam pet hvezdicek.

Hella

Lahůdka! L A H Ů D K A !
P. S. Těch mrtvol mohlo být o trochu méně, ale stejně: Lahůdka! :-)

Šánka
22.05.2017 5 z 5

Dokonalé, promyšlené a příšerně návykové!!!
Harry je zpět, což si asi přáli všichni členové jeho fan klubu, do kterého se hlásím od prvních stránek této série. A pan Nesbo si s námi opět krásně pohrává, dokonale mate a předhazuje falešná řešení. A když si v půlce myslíte, že je to jasné, vše vám vyvrátí v poslední třetině, jenže čtete dál a v závěru....neplatí nic z toho, co bylo jasné....:-).
Prostě si to přečtěte a dostaví se žízeň na další díl :-).

Misa25
22.05.2017 5 z 5

Wow tak tohle byl zase jednou pořádný nářez....máme takové štěstí, že autor Harryho přivedl zase zpět :D doufejme, že bude další díl....ne, že bych teda Harrymu přála něco zlého :D ale ty knížky jsou prostě super :D

tornado-lou
22.05.2017

Ech. kdybych ji četla jako první, asi bych byla nadšená. ale že je jedenáctá.... je to tak jaksi pořád totéž. Autor umí, knížku jsem zhltla za 48 hodin a další si přečtu taky, ale takový pecka jako Červenka nebo Sněhulák to není.

mmch, napadlo vás o Katerinině dítěti totéž co mně?

Katschka

Ja chci další díl!!!

Mischone
22.05.2017 5 z 5

Moje mozkové závity dostaly opět zabrat, dostává se nám tolik informací, zvratů, postav a vztahů mezi nimi, že není čas na to zahálet a kochat se krajinou kolem, ale musíte se soustředit a vnímat co čtete.
Je lehké knihu přečíst a kritizovat, ale to těžké je knihu napsat, dát ději smysl a vymyslet vše tak, aby to dokonale zapadlo, jako tady! Počkat si se vyplatí, není to žádná tuctovka, nic co dočtete a řeknete si "Jo dobré...", tohle je promyšlené, žádné lehké čtení, prostě vás to dostane. Nekonečná vlna překvapení, zjištění a odhalení.
Jen mi přijde že je HH opravdu nesmrtelný tvor x)

lencin
22.05.2017 4 z 5

Výborné, čtivé. Zhltnuto jako malina.....

Miliarda
21.05.2017 5 z 5

Poté co jsem dočetl Policii jsem se neskutečně těšil na Žízeň, avšak trochu jsem se bál toho, že tak vysoce nastavenou laťku už nelze překonat. Naštěstí jsem se mýlil. Žízeň je zcela jednoznačně nejdynamičtější knihou ze série a přečetl jsem jí jedním dechem. Napětí z knihy sálá od první stránky, je prošpikovaná štiplavým humorem a hlavně mistrnými zápletkami. Nesbo dokonale využívá toho co mu jde nejlépe. Vnuknout čtenáři myšlenku, že ví, kdo je vrahem a pak prostřednictvím fenomenálních dějových zvratů tuto myšlenku roztrhat na malé kousky. Nadto se v posledních knihách začal neskutečným způsobem zdokonalovat ve vykreslení vedlejších postav a tak kniha "nestojí" jen na Harrym Holeovi, ale jde o ucelený celek, který neskutečným způsobem šlape a vytváří mistrovské dílo severské detektivní literatury. Pro mě jasných 5 hvězd, a to je proto, že nemůžu dát víc. Už teď můžu prohlásit, že se neskutečně těším na další knihu ze série, neboť po poslední větě knihy vím, že "žízeň" není uhašena a bude ulice Osla dále terorizovat.

Nestorkea
21.05.2017 4 z 5

POZOR, SPOILERY

Po přečtení komentářů níže jsem čekala něco úžobájomegasuper. Ale po přečtení knihy mám pocity trochu smíšené.
Nemůžu říct, že by byla špatná, je to HH a Nesbo, takže pecka to bezesporu je, ale bylo to trochu překombinované. Nebo už si zvykám na autorův styl a moc mě nepřekvapí.
Líbil se mi námět, nová postava v podobě Andrease, to je sympaťák. Trochu víc mi i přirostl k srdci Beavis, jen doufám, že se z něj za dalších pět dílů nevyklube superinteligentní agent, když se nám v tomhle díle trochu polepšil. Moc se mi líbí nápad s vlastnictvím baru a Harryho abstinence.
Ráchelina nemoc mi do knihy vyloženě nezapadla. Místo toho bych uvítala podrobnější popis návratu Bjorna k Katherine, ne postup "odstup-nová šéfka-najednou lup-kupujeme barák a jsme těhotní". A prosím, ať už někdo usměrní toho hnusáka Bellmana!!!
A Harry začíná být trochu nezranitelný terminátor :-D
Dávám 4 hvězdy a doufám, že příštím dílem úroveň neklesne, spíš naopak.. Má prostor i ke zlepšení.
Mám trochu strach, aby hlavní postava nebyla příštími díly držena při životě násilím.

Aymira
21.05.2017 4 z 5

Výborná kniha! I když na plné hodnocení mi v ní chybělo trochu více napětí. Tím, jak jsme si na další Harryho případ museli pár měsíců potkat, mi chvilku trvalo zorientovat se. Ne snad ve vztazích hlavních postav, ale spíše v uvědomění si, kým jsou postavy vedlejší a kdy se dané jméno v Harryho pracovním životě vyskytlo. Závěr je sice opět překvapivý, ale vlastně se dal malinko čekat a celé to odhalení mi přišlo trochu jako exces a moc mi nesedlo. Rovněž mě překvapilo (ale pochopitelně mile), že starý známý alkoholik Harry tentokrát ke svému zlozvyku vůbec nesklouzl. Jinak mohu jen a jen doporučit, Nesbo nám v porovnání se svými začátky zraje jako víno. Nicméně stále platí, že v žánru severské detektivky existují lepší autoři.

sedlaczek
21.05.2017 3 z 5

Proč tolik nesmyslů na konci? Tento díl už vyšel úplě zbytečně a to je mi líto.

helusa2
20.05.2017 5 z 5

Opět skvělá napínavá "jízda". S hrůzou jsem čekala, koho z blízkých zase Nesbo nechá zemřít... :-D Tipů na vraha jsem opět měla několik, nicméně zkrátka nejsem geniální Harry ;-) Otevřený konec mě potěšil - vždyť znamená, že se můzeme těšit na pokračování!!!

Majule7
20.05.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny. Nemohla jsem se odtrhnout. Za mě nejlépe psané detektivky s úžasně vystupovaným dějem. A když už myslíte,že víte,tak vás zas překvapí.

skipiii
20.05.2017 5 z 5

Nesbo nezklamal! Úžasná kniha, napínavý děj a ten konec...ten si rozhodně zaslouží další díl :))

ankaras
20.05.2017 5 z 5

S Harrym jsem od jeho prvního případu a kdo je na tom stejně, ten ví, že Nesbo je stále lepší a má za sebou velký kus práce. Jen tak dál!

Rubyn
19.05.2017 3 z 5

Zase tak velká hitparáda to nebyla....

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960