Žízeň

Žízeň
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312891/bmid_zizen-A5a-312891.jpg 5 2817 2817

Harry Hole série

11. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Oslu dojde rychle po sobě k vraždám několika žen, které si domluvily schůzku prostřednictvím seznamky Tinder. Vyšetřovacímu týmu, jemuž nově velí Katrine Brattová, zůstává rozum stát nad způsobem, jímž byly oběti zabity, i faktem, že z míst činů vždy zmizela část jejich krve. Vrchní policejní náčelník Mikael Bellman potřebuje případ co nejrychleji vyřešit, aby mohl na kariérním žebříčku postoupit ještě výš. Proto povolá zpět Harryho Holea, který se mezitím odstěhoval k Ráchel na Holmenkollen a chtěl si užívat spokojeného manželského života a poklidného vyučování na policejní akademii. Vzhledem k brutalitě vražd mu však nic z toho dopřáno není. Okolnosti ho donutí založit alternativní vyšetřovací skupinu a pustit se po stopě. Jenže dopátrat se pravdy není vůbec jednoduché, zvláště když ho život v určitém okamžiku postaví před zásadní dilema, zda má dát přednost rodině, nebo vyšetřování. Jo Nesbø pokračuje ve stejné linii, kterou zahájil Sněhulákem a dále ji rozpracoval v Levhartovi a následujících dílech. Žízeň opět přináší svižný a dramatický děj plný překvapivých zvratů, Harryho sarkastických poznámek a svérázného chování. Harry je prostě zpět v plné síle a se vší parádou.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

stehlicek
23.06.2017 5 z 5

Nesbo to zase dokázal!! Plný počet.

margaretz
22.06.2017 5 z 5

Já skoro nemám slov. Od první věty po poslední dokonalá kniha. Nikdy jsem se nenudila, pořád jsem byla v napětí a hrozně jsem si to užila. Doufám, že tohle nebylo poslední pokračování. A jestli díky tomu, že byla pauza mezi knihami tak dlouhá, byla tahle knížka dokonalá, tak si zase ráda počkám. Protože tahle knížka mě opět dostala. :)

Ereniss
22.06.2017 5 z 5

Klasická situace: Nesbo mě navedl na vraha, aby mi to na konci samozřejmě vyvrátil. Hraje si s námi jak kočka s myší. Ale je to perfektní :)

kuruteku
22.06.2017 5 z 5

A je to tady - všechno. Obrácení "záporáka", Harryho boj s jeho běsy - alkoholem a honem za zločincem, temný zločin s ještě temnějším pozadím. Harry uvěřitelně stárne, i když pořád - prožít jeden jeho den honby a do konce života mám co rozcházet i na co vzpomínat.

pavlinanej
21.06.2017 5 z 5

Za mě úplně nejlepší díl ze všech Nesbovek.

Mali88
21.06.2017 5 z 5

Nesbo je miláček, Harry Hole ještě větší miláček.
Hned na první straně jsem si myslela, že vím, kdo je vrah. Úplně to sedělo. Časem k tomu došel i Harry. Jenže pak jsem si říkala, že je to blbost. To není možné, abych věděla vraha hned od začátku. Samozřejmě jsem se spletla a přesně o to Nesbovi vždycky jde. Čtenář má být napnutý až do konce. Mít své představy o vrahovi, ale stejně je pak vyveden z omylu :)
A jelikož je konec hodně otevřený, tak se těším na další díl.
PS: já teda závidím Ráchel, že má doma takového chlapa :)

Mia77
20.06.2017 4 z 5

Stále čekám, kdy mne HH omrzí a po přečtení Žízně musím konstatovat, že to bylo opět záživné počtení a Nesbo nezklamal. Krásné prolnutí osobního života do vyšetřování, emoce, alkohol, napětí a nečekané rozuzlení a to by nebyl Nesbo, aby si nepřipravil ornou půdu pro další díl. Líbilo a doporučuji ;-)

Bybyla
20.06.2017 5 z 5

Proste HH :-) Konec mi prisel malinko pritazeny za vlasy... ale autorovi odpoustim a tesim se na dalsi dily! :-D

haski
19.06.2017 5 z 5

Jó, Nesbo je umělec a umí udržet čtenáře v napětí. Moc dobře napsané, čtivé a Harry Hole se konečně vrátil a zůstal věrný svému stylu. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale to už k tomu patří. Doporučuji.

Bustedka
19.06.2017 4 z 5

Klasický Nesbo. Každý odstavec vás navádí na jinou stopu, nic není řečeno "na plnou hubu" a vše si musíte domýšlet. Posedních 30 stránek mě snad ani u jedné Harryovky nebavil, když už člověk ví...ale jakožto milovník detektivek smekám. Jen si tak říkám, jak krutou musí mít Nesbo fantazii

kacapie
19.06.2017 5 z 5

Po delší pauze zase Harry Hole a opět nezklamal. Moc pěkná kniha a už se těším co bude dál.

tomas8334
17.06.2017 5 z 5

Jo, pro Harryho mám slabost. Občas jsem tápal v postavách kdo je kdo, protože od posledního dílu už přece jen uplynulo hodně vody. Přečteno za dva večery, u mě dobrý!

allebra
16.06.2017 5 z 5

Konečně jsem se dočkala, Harry Hole je zpět! Naskočil do rozjetého rychlíku a pokračoval v jízdě, na jakou jsem zvyklá. Kdo si oblíbil svérázného detektiva, nebude zklamán. Za mě naprostá spokojenost a zasloužené nejvyšší hodnocení. Teď mi nezbývá, než si zase počkat na další pokračování série.

Jitulle
15.06.2017 5 z 5

Skvělá, čte se jedním dechem, napínavá, opět nezklamala.:)

jendoslav
13.06.2017 4 z 5

Nesbo se vším všudy: překombinovaná zápletka i pokulhávající, málo uvěřitelné rozuzlení a motiv pachatele, sadistický vrah s nadlidskými schopnostmi, občas trochu průhledné falešné návnady, Hole bojující s chutí na chlast, který svými nekonvenčními postupy napáchá spoustu "vedlejších" škod... Přestože v sérii jsou bezesporu lepší díly, i tady ovšem Nesbo šikovně buduje napětí, takže má knížka strhující spád a těžko se odkládá. V rámci žánru pořád vysoký nadstandard.

septime
12.06.2017 3 z 5

Už je to moc pritažené za vlasy. Nesbo vytáhl všechny své trumfy v předchozích dílech a bohužel se jen opakuje.

estrellka
11.06.2017 5 z 5

Výborné :-) Pro mě krásné 3. místo z celé série, takže řadím hoodně vysoko hned za Sněhuláka a Levharta. Knížka se čte jedním dechem, zápletka zajímavá, napětí nechybí... co víc k tomu říct? :-) Snad jedině že mám ŽÍZEŇ, žízeň po dalšímu dílu :-)

happy-smile
11.06.2017 5 z 5

Důvod k Harryho návratu byl vymyšlen dobře a nenásilně (teda nenásilně pro čtenáře). Zápletka byla zajímavá a pravdu o vrahovi se dozvídáme naněkolikrát. Sice je to trochu překombinované, ale na druhou stranou jsem se opravdu nenudila, takže jsem to Nesbovi odpustila. Dalším dílům bych se rozhodně nebránila.

Hanilelai
10.06.2017 4 z 5

Kniha je opět skvěle napsána, byť není určitě nejlepší knihou ze série o HH. Vraha lze najít relativně rychle, ale autor se snaží mlzit do poslední chvilky...otevreny konec lze jen uvitat!

PetraBery
09.06.2017 5 z 5

Já se rozhodně řadím k těm, které jsou z dalšího pokračování o Harrym nadšené. Další hodně povedený díl, kdy jsem četla každou volnou chvilku a byla zvědavá, jak si s případem Harry a ostatní poradí. A jako téměř pokaždé to byla skvělá jízda a doufám, že tímto dílem autor tuto sérii nekončí, protože konec naznačuje možnost pokračování. A já se těším už teď... :-).

norská literatura severská krimi norské detektivky Oslo (Norsko)

Jo Nesbø
norská, 1960