Švábi

Švábi https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176122/bmid_harry-hole-svabi-Fr9-176122.jpg 4 4136 596

Harry Hole série

V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika, neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B nasedá do letadla, aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit, ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá, a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje, že nejde jen o jednu náhodnou vraždu - za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi, co nesnese denní světlo.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kakerlakkene , 1998

Evus
28.10.2014 4 z 5

Vcelku příjemná oddychová detektivka, i když jsem (stejně jako u předchozího dílu) měla dojem, že je ke konci dost překombinovaná a nelogická (Harry v podstatě vymýšlel stále šílenější verze, až se jednou prostě trefil). Takže nemůžu dát plný počet...

Ormos Atalia
25.10.2014

Také musím říci, že mě kniha začala bavit až po půlce. Potom se příběh teprve rozjel a čtení bylo zajímavější.

astroweb
20.10.2014 5 z 5

Po zklamání ze Sněhuláka, dávám plných počet hvězdiček. Tohle se mi opravdu hodně líbilo. Lepší než Netopýr.

Verunka289
05.10.2014 3 z 5

Po Netopýrovi mě bohužel ani tato knížka moc nezaujala... napínavé to začalo být až tak 50 stránek před koncem. Ale nevzdávám se!

zuzurana
02.10.2014 1 z 5

Netopyr sa mi pacil viac. Svabi - do polky nuda, potom sa to nejak rozbehlo.. ale nejak ma neazujal.. Nemal tie veci, ktore mal netopyr. Snad treti diel bude lepsi a ma presvedci, ze Nesbo nie je zbytocne zpopularneny.

TheMajkee
29.09.2014 4 z 5

Narozdíl od Netopýra mají podle mě Švábi daleko rozvleklejší a nudnější úvod - než dojde k nějaké akci a gradaci, jsme už zhruba na straně 150. Ale poté se rozjede neskutečně akční a napínavá mašinérie, vyvedená do překvapivého finále - nicméně, na vraha jsem měl podezření už tak dvacet stran před jeho odhalením, i tak to ale bylo fakt zajímavé. Já jakožto zelenáč v žánru krimi/thriller nemůžu moc srovnávat s nějakými jinými knihami, ale Nesbø si mě získal už Netopýrem a Švábi mě jen utvrdili v tom, že se k němu opět s radostí vrátím.

Neobee
22.09.2014 3 z 5

Kniha mě moc nebavila... doufám, že další bude lepší :-)

Hrefna
05.09.2014 4 z 5

Moje první setkání s Nesbøm i Holem a musím říct, že velice příjemné. Napínavé, dobře napsané, určitě si od něj přečtu i další knihy. Občas mi jeho styl psaní připomněl Larssona.

malen
05.09.2014 5 z 5

Joo, líbilo .

Odehnalka
22.08.2014 4 z 5

Nesbo potvrzuje svoji kvalitu i v další knize. A jak už tu bylo napsáno - Nesbo je Nesbo.

Gooverka
21.08.2014 3 z 5

Opět mě to nenadchlo tak moc, jak od tolika kladných hodnocení očekávám, ale naštěstí byl tenhle díl o dost lepší, než Netopýr. Nesbo píše strašně čtivě, knihu jsem přečetla opravdu rychle, jak mě bavila, ale pořád mi tam chybí to překvapení. Zase jsem od poloviny knihy tušila, kdo by mohl být vrah a zase se mi to potvrdilo. Doufám, že se dostávám ke stále lepším a lepším dílům.

Ereniss
20.08.2014 4 z 5

Není to nejlepší Holeovka, ale čtivá je a zápletka taktéž vcelku slušná.

swamp
18.08.2014 4 z 5

Tak po úvodním - spíše jen průměrném - Netopýrovi jsem se dostal k další knize Jo Nesbøho, která je o poznání lepší. Austrálii tady nahrazuje exotičtější Thajsko - se všemi svými klady i zápory (tedy vlastně spíše zápory). Vše je velice propracované, napínavé a dává to smysl. Jen mě trochu nebavila asi první čtvrtina, ve které jsem stále čekal na něco, co by mě vtáhlo. Dočkal jsem se, stálo to za to a těším se na pokračování.

Martin, Vyškov
12.08.2014 5 z 5

Prostě Nesbo je Nesbo :-)

Peti
12.08.2014

Druhý díl s detektivem Harry Holem se odehrává v Thajsku - v Bangkoku. Díky tomu, že jsem v tomto městě strávila téměř týden, dokázala jsem se velice přesně vžít do prostředí, kde se příběh odehrával. Detektiv nám kvůli této misi sekl s alkoholem a postupnými výslechy si poskládal příběh a vyřešil velvyslancovu smrt. Svižné čtení, kde se postupně zvyšuje napětí až ke konečnému rozuzlení - doporučuji.

kacaaba
10.08.2014 5 z 5

Harry Hole je úžasný. Moc se mi to líbilo. Pěkně se to četlo. Nebylo tam tolik mrtvých bodů jako v Netopýrovi. Překvapivý závěr. Těším se na další díl.

fiona007
07.08.2014 4 z 5

Mimo Norsko a opět skvělé. Překvapuje mě, co si pan autor všechno nevymyslí :-)

geimz
01.08.2014 4 z 5

Veľký kvalitatívny skok oproti Netopýrovi. Švábi dokážu totiž čitateľa pripútať na stoličku/gauč/posteľ/záchodovú misu alebo hocikam, kde radi čítate, a nepustiť až do konca. Pre mňa to je prekvapenie, pretože som nečakal až taký posun oproti jednotke (aj keď so mnou budú mnohí iste nesúhlasiť). Vyšetrovanie je zaujímavé, postavy majú značné charakterové rysy, vďaka ktorým nezapadnú do priemeru, ale naopak vyčnievajú, thajská kultúra je tu (narozdiel od austrálskej v minulej knihe) podaná neuveriteľne pútavo a uveriteľne, znečistený a vlhký vzduch Bangkoku som dýchal spolu s Harrym. Už tu sa začína prejavovať to, v čom je Nesbø v moderných románoch oproti iným autorom neprekonateľný - a to neskutočné množstvo detailov s vypiplanou zápletkou. Švábi nie sú dokonalí, pointa nie je mind-blowing, vrah sa nezapíše do histórie detektívok - no je to poctivá, výborná detektívka okorenená exotickým prostredím. A teraz s chuťou na Červenku.

ttoper
31.07.2014 4 z 5

Druhý díl je lepší, ale pořád to je jen rozjezd, před tím, co bude následovat :)

adulik23
24.07.2014 4 z 5

tak, ako ma prvá kniha o HH príliš nenadchla, táto bola oveľa, oveľa lepšia... čítalo sa to takmer samo, som rada, že som na Nesba nezanevrela a dala som mu ešte jednu šancu... už sa teším na ďalší prípad...