Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3420 3420

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

Thanyss
05.08.2013 4 z 5

Dobrá detektivka, i když už jsem nějaký čas před koncem tušila, jak to zhruba je, knížce to na kvalitě mnoho neubírá.
Harry nám zase pije poněkud přes míru, jak už jsme si u něho zvykli, na oddělení vražd dochází k výměně vedení a ze "záporáka" se nakonec vyklube celkem sympatický zločinec.

karelk
03.08.2013 4 z 5

Snad ještě lepší, než Nesboho předchozí knihy. Napínavé, vtipné, zajímavé. Jen ten závěr mě nepotěšil, přišlo mi to proti všem Harryho principům. Doporučuju číst chronologicky (tedy před Sněhulákem), jinak je tam spousta spoilerů...

MesLivres
29.07.2013 4 z 5

Stejně jako ostatní knížky tohoto autora, které jsem zatím přečetla, je Spasitel velmi čtivý a napínavý. Neustálé přechody ve vyprávění mne udržovaly v pozornosti a rozuzlení pro mne bylo překvapením.

Tulenik
28.07.2013 3 z 5

Slušně vystavená detektivka, ale tušila jsem, kdo za tím stojí už před polovinou....
Nemám vůbec tušení, jestli Armáda spásy opravdu funguje tak, jak je vykresleno, ale vypadá to důvěryhodně - mazec. Detailní popis brutalit bych si skoro i odpustila, ale k Nesboovi to tak nějak patří, budiž. Opakované těsné míjení se s nájemným vrahem mi chvílemi přišlo až příliš umělé :-)

Dobře se to čte, taková víkendová oddechovka. Myslím, že to asi nebyla poslední kniha tohoto autora, která mi přistála v seznamu.

kamky
27.07.2013 4 z 5

Pro mě zatím nejoblíbenější kniha o Harry Holeovi, zpočátku jsem měla problémy s přechody mezi vyprávěním jednotlivých postav, později se mi ovšem líbilo, jak všechno do sebe začalo zapadat a bylo jasné jak příběh prožívají jednotlivými aktéři. Ve čtení Nesboovek budu s radostí pokračovat, jen bych byla raději je četla postupně, jak je autor napsal. Čtením na přeskáčku jsem se bohužel připravila o mnohá překvapení.

Jaru
09.07.2013 5 z 5

Moje první kniha tohoto spisovatele, a určitě není poslední. Přečetla jsem ji jedním dechem, ani nevím jak a už byl konec. Opravdu bravurně napsaná. Napětí do samého konce.

laker4life
01.07.2013 5 z 5

Asi moje nejmilejší Holeovka, strhující děj (i když rozjezd byl pomalejší), podrobný popis motivace záporáka, překvapivý závěr... Četl jsem ji jako svou první Holeovku, byl jsem zklamán tím, že jsem se dozvěděl, co se stalo v předešlých dílech. Až Vám bude někdo tvrdit, že Holeovky lze číst na přeskáčku a nenavazují na sebe, tak mu nevěřte...

Marbulka
28.06.2013 5 z 5

Další fantastický Harry Hole :)

sariiinka255
25.06.2013 4 z 5

Než jsem pochopila, jak autor příběh píše, trvalo to. Ale, když se do toho dostanete, nejde s tím přestat.

Bruno21
24.06.2013 5 z 5

Zatím můj nejoblíbenější Nesbo. Propracovaný příběh, postavy s uvěřitelnými životy a motivy. Žádné bezúčelné krvárny.

Karcoolka2210
18.06.2013 5 z 5

Moja prva kniha od Nesba a dufam, ze nie posledna. V jednej chvili som si myslela, ze som prisla na to kto je vinnik a zasa bum- prekvapenie a napatie az do konca. Dobra praca Mr. Nesbo:)

HiRes
09.06.2013 5 z 5

Trochu slabší než jiné Nesbovi knihy, ale stejně to bylo skvělé počtení. Nebylo tu to známé napětí, které bylo u předchozích dílů.

Balrog23
31.05.2013 5 z 5

no nakonec mi byl nájemný vrah i sympatický. Kniha byla možná o něco náročnější na čtení než Sněhulák..ale jen do první třetiny. Potom už paráda:)

kadgam
28.05.2013 3 z 5

Mierne naväzuje na knihu "Zrada".
Napínavé od začiatku do konca iba v poslednej tretine sa dej trochu naťahoval. Drastickejšie, ako mám rada a nečakaný koniec.
Netradičné sa mi zdajú metódy jednania s nájomným vrahom - napriek tomu, že zabíjal iba na objednávku, že ako dieťa prešiel peklom vojny aj to, že bol z inej krajiny bol to nájomný vrah a podľa Nesba si zaslúžil odmenu.
Pre mňa bolo zaujímavé poodhalenie práce Armády spásy.

renataab
28.05.2013 3 z 5

Je to druhá kniha, kterou jsem od Nesboa přečetla. Kniha Spasitel je rozhodně lepší než Netopýr, který mě zklamal na celé čáře. Při čtení Spasitele jsem se musela maximálně soustředit, hledat souvislosti. Je to náročná kniha a zatím se mi nepodařilo Nesboa si zamilovat.

keselylenka
28.05.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od Nesbo i když trošku jiná. Asi poprvé se mi stalo, že mi toho Spasitele bylo až líto. Spoiler: Byly pasáže kdy už jsem si říkala, tak už ho zabij a on ne a ne mít to štěstí. Pro mě velmi sympatický zločinec :-).

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Velice čtivé, jako obvykle.Propracovaný děj, nečekané zvraty.A co víc, skutečně jsem fandila hlavní postavě vraha.A to se mi zas tak často nestává. :)

Rousse
17.05.2013 5 z 5

Ten konec, to je opět pecka! Ze všech úhlů pohledů. No nic - jdu pokračovat v zátěžovém testu baterie Kindla, "Huhulák" je připraven a naštěstí si ani nemusím brát dovolenou - před námi celý víkend.... Předpokládám, že zítra večer už nemám co dělat:-)

borknagar
09.05.2013 4 z 5

Kniha se četla skvěle. V pracovním týdnu zvládnout knihu za tři a půl dne a ještě 528 stránek, to se mi často nestává. Spasitel je dobře napsaná postava, jen škoda, že není více rozepsaná. Začátek knihy je trošku zmateční, ale vše se nakonec objasní a i v postavách jsem nakonec neměl takový zmatek, jak to na začátku knihy vypadalo :D

paisr
03.05.2013 5 z 5

Jedním dechem. Dokonalé. Kniha má spád, nejsou v ní hluchá místa, příběh se rychle a i překvapivě vyvíjí. Napětí od první do poslední strany. Je to má druhá kniha od Nesbo a i tak mi ho již povyšuje mezi mé nejoblíbenější autory. Začím se shánět po zbytku jeho tvorby. Všem doporučuji! :-D