Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109233/bmid_harry-hole-spasitel-NZK-109233.jpg 4 3420 3420

Harry Hole série

Šestý díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Frelseren , 2005

michaela.kol
28.04.2013 5 z 5

Perfektní. Pro mě čtvrtá kniha od Nesbo a zatím nejlepší. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, úplně mě to pohltilo. Upřímně řečeno, doufám, že má Nesbo ještě nápady na spoustu knih, protože je nejlepší a Harry Hole je chlap podle mého gusta (až na ten chlast :-)).

LenkaKa
25.04.2013 5 z 5

Kniha mě pohltila a dokud jsem ji nepřečtela, šlo všechno stranou.

cathyblack
19.04.2013 3 z 5

Nesbo mne Spasitelem zklamal. Knihu jsem četla dost dlouho na to, abych to dokázala. :( Děj se nikam nevyvíjel a až na pár překvapení, mne ničím nenadchla. Dokonce i mistr Hole byl jakýs-takýs podivný, nikoliv ten přitažilivý morous naložený v lihu. Co se týče postavy Spasitele, řekla bych, že zasloužila více vykreslení na úkor popisu ostatních, nedůležitých postav.

kindlic
17.04.2013 4 z 5

Tak túto knihu som aj dostatkom času lúskal takmer 2 mesiace. Ešte na takých 60% som si myslel, že tomu nedám viac ako 2-3 *. No koniec, dejová linka s Bjarnem Møllerom a "vyriešenie" prípadu u mňa vystreľujú hodnotenie až na 4*. Možno je to preto, že postava Harryho Hole-a je tak geniálne vyprofilovaná, možno preto, že človek čaká záver v štýle amerického filmu MOŽNÝ SPOILER! (klišé s koncertom a záchodovým oknom) KONIEC SPOILERU! a ono to nakoniec skončí úplne inak...

- "Čestnost je cnost lenochů a lidí bez vizí."

Vendelína
17.04.2013 4 z 5

Zprvu jsem myslela, že to vzdám. Pentagram mě nenadchl, ale po padesáti stránkách jsem si řekla: "dej tomu ještě šanci". Až na pár drobností jako byly počáteční zmatky v postavách a divný konec, se kniha povedla.
Domýšlela jsem si několik motivů a finále bylo překvápko, místy mě z toho mrazilo a některé události, které Nesbo připravil, mě šokovali. Bylo to pěkně zamotané a komplikované.
Dávám 4 a půl.

yueh24
13.04.2013 5 z 5

Můj třetí Nesbo po Nemesis a Pentagramu a řekl bych, že nejpropracovanější, literárně nejkvalitnější, skvělé čtení. pro mě jednoznačně nejlepší Nesbo (zatím).

helmiczka
04.04.2013 4 z 5

Tak toto bol mrazivý zážitok! Predtým som čítal Červenku, Nemesis a Pentagram, ale až Spasiteľ ma poriadne dostal. Som na vážkach, 4 či 5 hviezdičiek ... Najradšej by som dal 4 a pol. Ale čo tam po hviezdičkách, je to proste fajn :)

sokolik10
25.03.2013 5 z 5

Už mě nepřekvapuje, že se kniha stala bestsellerem. Přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Napínavé od začátku do konce. Lidem, kteří mají rádi tento styl, by určitě neměla chybět v knihovně.

raty
18.03.2013 5 z 5

Úžasný příběh. A konec mě úplně dostal. Můžu jen doporučit.

natyne
06.03.2013 4 z 5

Upřímně, tahle kniha byla zatím ze série podle mě nejslabší, ale i tak ve čtení knih od spisovatele pokračuji :).

Kakajko
05.03.2013 5 z 5

Nesbo se stal mým oblíbeným spisovatelem - jak pro děti, tak pro dospělé. Vždy si myslím, že už vím kdo je vrah, a zase špatně.. :)

martousek
03.03.2013 5 z 5

Každá knížka od Jo Nesba je pro mě originál, v každé se najde osobitá myšlenka, skvělý nápad. Bohužel jsem na Spasitele neměla příliš času, ale každý večer jsem uléhala se svítící lampičkou a těšila se, jak se celý příběh vyvine. Navíc je to moje první knížka, kde jsem od začátku znala vraha:-). Pohled ze strany týmu kriminalistů a nájemného vrahy je originální. Jen zjistit, kdo si vraha na tuto práci najal.

Lucka.79
26.02.2013 5 z 5

Je to moje první přečtená kniha tohoto autora a určitě ne poslední ....
Nejprve mi trochu trvalo než jsem se do děje začetla, ale potom už jsem byla lapená.
Skvěle napsané a promyšlené. Myslela jsem si, že jdu po dobrých stopách a že trochu "vím", ovšem před koncem se moje teorie totálně rozložila .....
Za mě jednoznačně nejvyšší možné hodnocení

lucifuk
25.02.2013 4 z 5

Silná detektívka s nádychom thrilleru, pri ktorej som do poslednej chvíle tŕpol napätím. Vrele odporúčam

matej1998
23.02.2013 5 z 5

Výtečné, promyšlené, zkrátka úžasné.

geppi
17.02.2013 5 z 5

Další výborný román. Dávám všechny palce nahoru!!

Yalka
15.02.2013 5 z 5

Dokonalé!!! Pro mě čistých 100 %.
Spolu s Červenkou zatím moje nejoblíbenější.

Líbilo se mi víc než Nemesis a Pentagram, kde se mi zdály zápletky až moc překombinované. Ve Spasiteli je sice taky rozuzlení až překvapivě zamotané (například ze zločinu spáchaného v prologu jsem postupně podezírala čtyři osoby, přičemž ve hře byly i další), ale protože je hlavní dějová linka, Spasitelův neúnavný hon při kterém se dostává na nejrůznější místa mrazem sevřeného města Oslo, čistá a lineární, ale přitom neztrácí na napínavosti, tak se tentokrát při čtení nedostavil pocit překombinovanosti.
(Mám jen malou výtku, přišlo mi nepravděpodobné to, jak to se Spasitelem nakonec dopadlo, když mu policie předtím celou dobu doslova dýchala na krk.)

nier
14.02.2013 5 z 5

Líbilo se mi to možná o chloupek víc než Sněhulák, především proto, že i když jsem od začátku měla správné tušení a šla po správných stopách, jistá jsem si nebyla až skoro do konce...a někdy je fain fandit více stranám

Rybka.015
07.02.2013 4 z 5

Moje první kniha od autora. Hodnotím velmi kladně zajímavý netradiční styl psaní, ze začátku trošku matoucí. Kladně hodnotím také hlavního hrdinu-detektiva Haryho Hola, který není typický klaďas. Určitě budu pokračovat ve čtení dalších dílů.

Val
05.02.2013 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora .... a naprosté nadšení. Přiznávám, že než jsem si zvykla na autorův styl, tak jsem trochu tápala, ale pak to šlo rychle. Vyloženě láska na první pohled....:-)