Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6976 6976

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

dulinka
19.05.2013 5 z 5

pro mě nejlepší kniha od Nesba...

adrijka
16.05.2013 1 z 5

Kniha se mi nelíbila, moc dějových linií, v kterých jsem se na začátku ztrácela, moc těžko zapamatovatelných severských jmen, děj nebyl špatný, ze sněhuláku šla hrůza, kniha byla zklamáním,nakolik měla obrovské ohlasy a hodnocení, lituji že jsem si ji koupila. Spisovateli chybí talent a lehkost, o umění tu nemůže být řeč.

l.ennca
13.05.2013 4 z 5

Dobré, propracované, skvěle čtivé.

tinkal
09.05.2013 3 z 5

Moje první kniha od Nesboa a velké zklamání. Kniha mě vůbec nestrhla, od půlky jsem tušila kdo je Sněhulák. Až posledních pár stránek chytlo určitý spád...Původně jsem si chtěla knihu koupit, nakonec jsem si půjčila v knihovně a jsem za to ráda.

ondrash77
07.05.2013

Když si promítnete posledních pár jízd hromadnou dopravou, které knižní tituly jste vídali nejčastěji? Mohl bych sestavit jakousi hitparádu nejčtenějších knih v MHD, ale jedno vím jistě už teď.

Na pomyslném stupni vítězů by se zcela jistě umístil Jo Nesbo a jeho Sněhulák. Protože jsem v poslední době naladěný na lehčí čtení, sáhnul jsem po něm taky. Můžu říct, že jsem dostal přesně to, co jsem od něj očekával.

Kaihomielisyys
03.05.2013 5 z 5

Výborná detektivka, sice jsem vraha odhadla už na začátku, ale i tak výborné čtení....a krom klaunů teď budu mít panický strach i ze sněhuláků :D

Apophis
30.04.2013 5 z 5

Sněhulák byl asi nejdramatičtější knihou od Nesba, kterou jsem četla...zatím mám za sebou Nemesis, Pentagram...všechny čtu jedním dechem...jsou naprosto úžasné

Mattie78
24.04.2013 5 z 5

Sněhulák byla moje první kniha od Nesbo. Četla jsem ji v angličtině a uchvátila mě. Příběh mě naprosto vtáhl do děje a do konce knihy nepustil. Nesbo mě nadchl natolik, že jsem si hned koupila dvě další knihy v češtině a to Pentragram a Lovce lebek. Musím říct, že jsem byla zklamaná a odradilo mě to od dalších koupí, spíš si některou jeho knihu ještě na zkoušku půjčím. Sněhuláka ale doporučuji!

jasmína
22.04.2013 2 z 5

Nesbo nebude patrně mým šálek kávy, kniha mě zaujala až po 300 stranách, tohle bych u napínavých knih prožívat nechtěla, .., chápu, že je oblíbeným autorem, ale já zůstanu přece jen věrná svým favoritům :)

evasamankova
18.04.2013 5 z 5

Napínavé, brilantní a nepřekombinované. Nechápu, jak to autor dělá, že jeho každá další kniha je lepší než ta předcházející.

sokolik10
16.04.2013 5 z 5

Opět další Harry Hole nezklamal. Všechny knihy jsem přečetla skoro najednou. První jsem dostala náhodou od kamarádky a tak mě to chytlo, že jsem musela přečíst celou serii během snad dvou týdnů. Jen doufám, že tato kniha není poslední. A už se těším na další.

denuska
12.04.2013 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a nemůžu říct, že to byla taková bomba, jak je Nesbo prezentován. 250 prvních stran jsem pořád čekala, co bude a teprve ke konci to chytlo ten pravý spád. Ale má to dobře promyšlené.

bookcase
09.04.2013 5 z 5

Jo, pan Nesbø, to je týpek. Toho můžu číst pořád, knihy jsou čím dál lepší.

pifffka
07.04.2013

Předvídatelné, nenáročné, přesto velmi příjemné počtení.

hledalka
06.04.2013

Naprosto jednoznačně nejlepší kniha celé série. Autor se s každou další knihou posouvá o krok dál stejně jako Harry Hole. Svižný děj plný zvratů a naprosto nečekaný a překvapivý konec - co více si přát. Už se těším na pokračování

MagdaS
31.03.2013

Dobře napsaná, čtivá kniha, i když první část trochu zmatenější, jak autor přebíhal od jedné části příběhu ke druhé, třetí, čtvrté.... Druhá polovina už předvídatelná, ale i tak napínavá. Jsem zvědavá na další dílka tohoto autora. Ovšem na Larssona (Milénium) nemá :).

Smart.ik
31.03.2013 5 z 5

Sněhuláka jsem četl jedním dechem, v této knize se prostě nejde nudit. Je to první kniha kterou jsem od Nesba četl a rozhodně v jeho knihách budu pokračovat.

llor
30.03.2013 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Napětí od začátku do konce. Doporučuji!

kneslova
29.03.2013 5 z 5

Myslím, že to zatím nejlepší kniha od J.Nesba, dobře se čte.

Dumicek
26.03.2013 5 z 5

Naprosto úžasné...musim říct,že tohle je pro mě rozhodně nejlepší kniha od Nesba..Klaním se skvělému spisovateli! Do poslední chvíle jsem byla úplně napjatá,jak to vše dopadne a kdo nakonec je "Sněhulák" Spisovatel to tak skvělě vše zamotal,že nebylo vůbec poznat,kdo jím je. No a když to člověk zjistil,tak naprostý šok! Prostě skvělá kniha!