Sněhulák

Sněhulák
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6999 6999

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

robotic
24.08.2013 5 z 5

první nesbo, kterého jsem si užila a který za něco stál. kdo je sněhulák jsem tušila už od začátku, ale párkrát mě děj strhl, že jsem pochybovala, opravdu napínavé až dokonce.

tamila
23.08.2013

Opět bravurní Nesbo. Mám slabost pro komisaře Harryho, i s jeho slabostmi... tentokrát jsem se opravdu bála o jeho Ráchel...

Pistácie
21.08.2013 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila. Nezapomenutelný příběh několika vražd, které mají spojitost v jednom vrahovi odehrávající se v Oslu. od začátku jsem jako vraha tipovala někoho jiného. Podezřelý se v knize neustále měnil, a až na konci mi došlo, že vrahem je někdo pro mě na začátku nepředstavitelný. Strhující, četla jsem jedním dechem. Šokující, ale přesto fascinující popisy vražd. Dopouručuju všem.

yloveiou
17.08.2013 4 z 5

Nevím, jestli se o takovém ději dá napsat skvělé,ale každopádně je to skvěle děsivé, prolínání několika příběhů nutí člověka přemýšlet a drží čtenáře v napští, tak to má být. V poslední třetině knihy jsem tušila,kdo je Sněhulák,mile mě překvapilo, podrobné vysvětlení souvislostí a osudů Sněhuláka. Konec dobrý,ale podobný jako u D.Francise, vždy napínavé a vypadá to, že hlavní hrdina zemře.

Pa3k
15.08.2013 5 z 5

Sněhulákovi jsem se vyhýbal hodně dlouho a asi to mělo správný důvod. Tak že jsem knihu dnes dočetl a můžu konstatovat, že je kniha opravdu zajímavá do poslední chvíle.

Lentilka45
12.08.2013 4 z 5

První knížka, kterou jsem od autora četla. Zpočátku jsem měla problém orientovat se v jednotlivých pasážích, ale ve druhé části jsem už získala nad knížkou přehled a s chutí jsem jí dočetla.

felia
07.08.2013

Pěkná a napínavá kniha. Harry Hole je sympaťák. Škoda, že knih o něm není více

honey321
06.08.2013 5 z 5

Parádní knížka :) dlouho jsem vůbec netušila jak to celé dopadne, za to velká pochvala autorovi, neboť takhle to napsat dá jistě práci. Už se těším na další knížky.

karelk
03.08.2013 5 z 5

Ačkoliv se mi líbily i předchozí Nesboho knihy o Harrym Holeovi, u téhle můžu jako u první říct, že se alespoň vyrovná Larssenově trilogii, kterou považuju za zlatý fond severských detektivek. Skvělá zápletka, a i když jsem už v cca 60% knihy tušil, kdo je Sněhulák, hltal jsem každou větu. Před Sněhulákem doporučuju mít přečteného Spasitele.

Dandik1
29.07.2013 5 z 5

Po přečtení u mě sněhuláci vzbuzují respekt.

renataab
27.07.2013 4 z 5

Moje třetí kniha od Nesboa, zatím nejlepší. Netopýr, Spasitel mě neoslovil. Tento díl jsem začala číst s nedůvěrou. Nemohla jsem se soustředit, děj je vždy hodně hutný, vadí mi alkoholická dilemata hlavního hrdiny, ale od poloviny mě děj chytil a četla jsem a četla jsem. Závěr typický pro Nesboa, čtenář si už myslí, že je vše vyřešené a ono ne. Už se těším na filmová zpracování, to bude určitě zážitek, ale knížky jsou hodně náročné pro mě, člověk musí být stále ve střehu, často jsem se musela vracet k předchozím událostem v knize.

proton
24.07.2013 3 z 5

Slušná detektivka, konec trochu přitažený za vlasy.

Drakie8
24.07.2013

Moje první kniha od Jo Nesba a úplně na něm ulítávám... Tak hrozně jsem se bála vykouknout z okna, jestli tam náhodou nestojí Sněhulák :-). Fakt super... :)

Mufka
23.07.2013 5 z 5

Byla to první kniha tohoto žánru, kterou jsem přečetla a jsem překvapená a nadšená.

Klarush
22.07.2013 5 z 5

Moje druhá kniha od Nesba a opět mě nezklamal! Strhující děj, samé zvraty a naprosto nečekaný závěr, ačkoliv se poodhaluje každou kapitolou ! A tentokrát další plus za trošku drsnější ale originální pojetí vražd. Doporučuju!

Evik30
22.07.2013 4 z 5

Tato kniha byla má prvotina od Nesboa. Musím říct že mě zaujala. Děj byl sice prolínán s minulostí, ale dalo se v něm zorientovat. Harry Hole jako kontroverzní vyšetřovatel mě velmi zaujal. V případu byla spousta podezřelých, ale na toho pravého se přišlo až skoro na konci knihy přitom některé indicie na něho ukazovaly už v půlce knihy. Některé pazáže knihy byly skoro až hororové, ale nebyl to ten násilný styl který nemám moc ráda. Takže za mě doporučuju k přečtení.

Marčullkas
20.07.2013 5 z 5

Boom severské detektivky! :) Jo Nesbø mě totálně uchvátil! Skvěle napsaná kniha! Temný příběh a kdo je Sněhulák? To si přečtěte sami(:

Lucka385
18.07.2013

Moje první kniha od Nesba a trochu zklamání. Některé pasáže velice zdlouhavé, kde se nic nedělo. Vyloženě jsem se tím musela prokousat. Občas se Harry objevil někde, kde jsem ani nepochopila, kde že se tam vůbec vzal a jak na to přišel. Těch pasáží, kde to člověk vyloženě hltá a nemůže se odtrhnout, bylo pro mě málo. Konec dobrý, ale to jen ty poslední stránky. Knihu jsem četla asi 14 dnů a to je na mě opravdu velice dlouho. Knihu a autora určitě nechci hanit. Asi to jen není styl detektivek pro mě.

luky123
27.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka! Trošku mě mrzí, že čtu Harryho příběhy na přeskáčku, ale dá se to. Sněhulák pro mě jednoznačně nejlepší!

mija_h
27.06.2013 5 z 5

Úžasná a napínavá kniha :) Skvěle napsáno.. můžete se v průběhu celé knihy snažit přijít na to, kdo je onen tajemný "Sněhulák".. ale stejně vám to nebude nic platné. :) Toto byla má první kniha od tohoto autora a totálně mě navnadila, abych si přečetla i jiné jeho knihy.