Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6961 1233

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Alizon
22.08.2015 5 z 5

Jak by řekla moje máma "napínavé jako malé gatě". A ještě že jsem ji - velice rychle - četla během dovolené na pláži, jinak bych se asi bála. Další dvě knizky od Nesba už jsou v knihovně :)

Ester71
20.08.2015 5 z 5

Příběh zajímavý od začátku až do konce, přečetla jsem ho skoro jedním dechem.
Už jsem pár knížek od tohoto autora přečetla a zatím nezklamal..

stehlicek
17.08.2015 5 z 5

Výborné, opravdu výborné. Na dovolené jsem od knihy nemohla odtrhnout oči.

veronika_m
14.08.2015 5 z 5

Čtivá, napínavá, prostě super.

danka13
09.08.2015 5 z 5

Normálně detektivky nečtu, manžel mi tři knihy tohoto autora koupil k narozeninám. Byla jsem z toho trochu zmatená. Ale dárek je dárek, tak jsem se pustila do Sněhuláka, na obalu bylo pořadové číslo 7. Venku je téměř čtyřicet ve stínu, nic jiného se stejně dělat nedá. Dnes jsem dočetla, už se těším na další.

Kubíííína
07.08.2015 5 z 5

Tak napínavou knihu už jsem dlouho nečetl. Suprové čtení od první do poslední stránky. Moc se těším na další knihy tohoto autora.

Fiza
04.08.2015 5 z 5

Po asi ročním knižním půstu byla tato kniha více než vhodným kandidátem na návrat mezi čtenáře. Sněhulák se povedl, dobře se četl, občas nabídl i děsivou či napínavou chvilku a celkem slušně se dokázal vyvarovat tak detailního popisování morbidit, kterými oplývá třeba Jeffery Deaver, až si říkáte, že ten autor asi taky není úplně v pořádku. Dobré čtení, jdu na Policii...

Chmur
03.08.2015 4 z 5

Kniha je napínavá a děj svižně odsýpá. Navíc má po většinu stránek tu správně mrazivou severskou atmosféru. Konec jí trochu ubírá na kvalitě, protože je to taková akční limonáda. Celkově se však jedná o perfektní temnou detektivku.

Ivuska.09
22.07.2015 5 z 5

Po Spasiteli, který se mi líbil méně než předešlé příběhy Harryho Hola, jsem si opět spravila chuť. Skvělý příběh, skvělá detektivka, skvělý Harry Hole! Už se těším na další díl.

jollie
18.07.2015 5 z 5

Za mě úžasné, strhující a mrazivé čtení.
Závislost jménem Harry Hole u mě začala hned prvním dílem, ale po přečtení Sněhuláka si přeji, aby série neměla deset ale aspoň dvacet dílů........

tisha8409
15.07.2015 1 z 5

Budu protiproudovým zmetkem, ale musím to slovo napsat: NEZAUJALO.
Všude se to hemží jeho chválou, má to punc až nábožné úcty a přitom... je to krimi, jakých je všude moc a moc. Asi to bude tím, že na krimi nejsem. A na severské krimi už vůbec ne.
A nezmění to ani jméno objevující se i v konzervě s rybama (obrazně).

Pet007
10.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Konečně jsem ji dnes zdolala. Napínavá od začátku do konce. Plná nečekaných zvratů. Sněhuláků je odhaleno několik, ale až ten poslední je ten pravý.

Hanina61
10.07.2015 5 z 5

Můj první Jo Nesbo... a zaručeně zdaleka ne poslední, už mám ve čtečce Spasitele a v knihovně zarezervovaného Levharta... Nepamatuju, že bych od dob, kdy jsem "hltala" knihy Stephena Kinga, přečetla něco tak rychle, jedním dechem... Získal si mě jak Nesbo, tak Harry Hole...

barbarael
08.07.2015 5 z 5

Pro mě nejlepší z dílů Harry Hola, i proto jsem si ho nechala podepsat samotným autorem :)
Kniha přečtená za dvě odpoledne, příběh, který mě ani na chvíli nepustil a nutil mě neustále číst dál a dál. Vše je komplexní, vše do sebe zapadá a vrah je naprosto geniální. V tomto díle jsem také získala novou oblíbenou postavu!

Jaruce
08.07.2015 4 z 5

Knihu jsem právě dočetla, do poloviny jsem četla s tím, že se do toho začtu. Ano začetla tak kousek za polovinou knihy a pak se četlo úplně samo, konec jsem nedokázala odhadnout možná je to tím, že začátek knihy mně nebavil tak jsem ho moc nevnímala. Souhlasím s ewi, že Jo Nesbo je jako autor detektivek dost přeceňovaný.

ewi
06.07.2015 4 z 5

Neviem, no myslim, ze Jo Nesbo je ako autor detektivok dost precenovany, i ked Snehulak je od neho asi jedna z najlepsich veci. Kniha je dostatocne napinava, ma spad ....pre mna postava Harryho Hola ale proste nie je dost uveritelna , nehovoriac o niektorych dalsich veciach- privela i zbytocnych postav, prekrucanie faktov, zvelicovanie atd...

cukrovka
05.07.2015 5 z 5

Sérii Harry Hole čtu postupně a musím konstatovat, že tohle je zatím nejlepší díl co jsem četla.

Alisce
05.07.2015 5 z 5

Můžu být ráda, že jsem se do Sněhuláka pustila v létě, protože v zimě bych pak asi kvůli strachu nevylezla večer vyvenčit psa. Venku 36 stupňů a mě mrazilo. :-D Rozhodně doporučuji, kniha je velice promyšlená a napínavá.

Veggi
28.06.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem zhltla během pár zimních dní a přiznávám se, že jsem děkovala přírodě, že zima je bez sněhu, protože jinak bych asi zničila každého sněhuláka, kterého bych potkala :D

amelie.m
25.06.2015 2 z 5

Pro mě velké zklamání.. Další důkaz toho, jak umí zblbnout reklama.. a to jsem se fakt na tuhle knihu těšila..

Kniha narvaná postavami, spoustou linií, ve kterých se člověk ztrácí, nedořešenými věcmi a leckdy slušnými nesmysly.. (např. útěk děcka z mrazáku, bože :))

Za mě nee..