Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130267/bmid_snehulak-2rS-130267.png 5 6961 1233

Harry Hole série

Sněhulák je sedmou knihou volné série krimirománů, jejichž hrdinou je vyšetřovatel Harry Hole. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem Sněhulák, a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

Andy6
25.11.2015 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetla. Přes dva měsíce :-(. Detektivka dobrá a drsná. Dobře napsaný, ale na mě moc postav, moc míst a moc jmen, ve kterých jsem se zorientovala bohužel až ke konci. Každopádně můj první a poslední Nesbo. :-)

ejwa1937
22.11.2015 5 z 5

Jsem velkou fanynkou, další, co mě úplně polapila ;-)

ilicka
22.11.2015 3 z 5

Tady už Nesbo kombinoval možná už trochu přes čáru. I když je Sněhulák pořád působivě vystavěn a promyšlen, především s přesahem do hororu, nemám tento Nesbův román příliš ráda.

alena67
20.11.2015 5 z 5

napínavé od začátku do konce

purplekitten
19.11.2015

Knihu jsem četla jako první od tohoto autora a vůbec nezklamala. Byla opravdu děsivě mrazivá a pro mě napínavá po celou dobu čtení.

bapi
18.11.2015 5 z 5

Můj první Nesbo a určitě spokojenost, i když vraha jsem odtušil hned při prvním představení...

Mikkinnen
15.11.2015 4 z 5

Sněhulák k je má třetí Nesbøva kniha (po Lovci hlav a Nemesis). Zařadil bych ji na úroveň Lovce hlav. Kniha se četla příjemně rychle. Nic mrazivého, kromě zimního období, jsem na knize neshledal. Ale byla to taková příjemná detektivka na odpočinek. Nesbø chrli obrovské množství knih, ale určitý standard si drží u všech. Sněhulák je rozhodne mezi jeho top 3.

martinkaLLL
12.11.2015 2 z 5

Knížka je psaná tak, že vždy když to začínalo být napínavé, tak po pár větách to spisovatel ukončil. A začala nová kapitola a zas nudně. Až 70 stran před koncem to bylo napínavé a stálo to za to. Ale to je hodně málo na to, že se čtenář nejdřív musí prokousat přes 400 stran, aby se dostal k tomu napínavému a dobrému.

Barush64
06.11.2015 4 z 5

Číst tuto knihu v listopadu dodává této knížce ještě děsivější atmosféru :D. Čte se to dobře, HH je skvělý hlavní hrdina, ale kdo četl třeba Dana Browna, tak už na chytáky neskočí a konec mu může připadat málo překvapivý. Navíc tam byl jeden takový moment, kdy se vrah naprosto otevřeně přiznal a HH ho měl dávno odhalit (ale proč to jde dělat jednoduše, když to jde složitě). Každopádně dobrá kniha a těším se, až se pustím do Levharta! :)

martina.riz
06.11.2015 5 z 5

Také moje první kniha od tohoto autora. Norská jména mi dělala problém, ale četla jsem jedním dechem.

skipiii
26.10.2015 5 z 5

moje prvni kniha od Nesba od ktere jsem se nemohla odtrhnout! skvele propracovana detektivka s uzasnou zapletkou.Jo Nesbo je opravdu Pan spisovatel!

Vojslava
24.10.2015 5 z 5

Tak to byla velmi mrazivá detektivka, celou dobu jsem si přála, aby nezačalo sněžit! Opět jeden z kousků, které se musely číst na jeden zátah, od začátku do konce... Vzhůru na další díl.

anet6
04.10.2015 4 z 5

Skvělá kniha! Často jsem se ztratila v postavách. Na mě moc jmen :) ale na konci se vše krásně vyjasnilo.

ellescorpio
04.10.2015 4 z 5

Můj třetí HH a upřímně řečeno zklamání.. Zbytečně se to vleklo, pořád změny, kdo ten vrah teda bude a za celou dobu mě to nepohltilo tak, jako třeba Levhart nebo Policie. Díky Levhartovi jsem bohužel od samého začátku tušila, kdo je vrah. Ale nápad na vrahův motiv zajisté zajímavý a určitě se nejedna dáma zamyslela :))

Haci
02.10.2015 5 z 5

Opět skvělé a napínavé tak, že jsem až přeskakovala řádky jak jsem to hltala :)

jan0504
28.09.2015 5 z 5

Klobúk dole!!!
Jo Nesbo je v sučasnosti špička severskej krimi.
Bolo to perfektné!!!
...ale mohol dotiahnuť príbeh Eli Kvaleovej..... :-)

Mischone
26.09.2015 5 z 5

Naprosto úžasné, vynikající, jsem spokojená více než jsem čekala :)

Ivan F
24.09.2015 4 z 5

Je zaujímavé čítať tu názory, ako že ma to nezaujalo, bolo to nudné, od piatej strany predvídateľné, podobných kníh je plno, severské krimi sú o ničom a tak podobne. Všetkým odkazujem, že si síce dajú pri ich komentároch navzájom "To se mi líbí", ale ich názor, ktorý im neberiem, považujem za pekne scestný. Našťastie, nie komentáre robia knihu zaujímavou, ale spisovateľ. A v tomto prípade to Nesbovi vyšlo parádne.

BlackBlade
02.09.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série (vyšší jsem zatím nečetl, ale těším se) Ano, souhlasím, že děj celé série nabírá na otáčkách a zcela jasně tomu pomáhá právě tato kniha, která je propracovaná do posledního detailu. Dále se mi líbí, že čtenář pochopil a poznal vraha někde v 80 % knihy (čtu to na Kindlu), což mnohem více vtáhne do děje, než u prvních knih, kde HH (Nesbo) vše objasnil na posledních 10-20 stranách.

konicekbily
27.08.2015 5 z 5

Nesbo umí psát. Sněhulák se mi líbil, tak jsem ho přečetl ještě jednou. Má propracovaný děj i ve vazbě k předchozím dílům serie. Nakonec do sebe zapadne každý detail. Začátek je pomalý, jak to u severské krimi bývá, závěr vše vysvětlí, proč to tak je. Doporučuji díly HH číst od začátku, abyste se neztratili v postavách.