Přízrak

Přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/bmid_harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4 2941 2941

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

77yasmin
18.08.2018 5 z 5

Harry Hole sice s protézou, ale v plně formě. Napětí, fungování drogové scény a její provázanost s vnějším světem, feťák co je pro drogu schopný obětovat všechny a vše. A nakonec překvapivé vyústění. Za mě dobře sestavený příběh, co se čte jedním dechem.

Monika145
17.08.2018 4 z 5

Vypravování je rozvláčnější, ale čtivé se zajímavým vyústěním, které zapadne do celého příběhu jako chybějící kus skládačky.

Peťulka8
10.08.2018 4 z 5

Další skvělé pokračování, za mě sice trošinku slabší díl. Ale i tak je kniha velmi napínavá a s překvapivým koncem ;-)

Atlantis
05.08.2018 5 z 5

Předchozí dva díly byly přinejlepším dobré, a tak jsem přistupoval k Přízraku s lehkou nedůvěrou. Naštěstí můžu říct, že pro mě jde asi o nejlepšího Harryho.
Příběh je tentokrát více osobní, komornější (pokud tedy nepočítám Rambo akci s granátometem) a tak akorát zašmodrchaný, aby nakonec dával zatraceně dobrý smysl.
Přízrak vlil této sérii novou krev do žil a na další díl se zase po delší době těším.

Ms.Iris
04.08.2018 3 z 5

Moja prvá kniha od Nesbø..
tešila som sa na jeho dielo, chcela som ochutnať jeho štýl písania... vybrala som si rovno PRÍZRAKY ....a vskutku nebolo to zlé čítanie, no od ospevovaného autora som čakala niečo oveľa lepšie. Žiaľ, moje nadšenie nebolo uspokojené.

davas
29.07.2018 5 z 5

Vyplatí se mi ,dělat pauzy mezi knihami Nesba ....protože ,tohle byla další pecka

Řihis
28.07.2018 5 z 5

Tak tohle zase byla nálož! Po všech předchozích případech už jsem ani nečekal, že dojde až na takovouto zápletku. Knize nechybí nic! Vraždy, lži, intriky, nadlidské výkony, obchod s drogami... A závěr naprosto neuvěřitelný, který si moje hlava nedokázala ani v nejmenším představit.
Přízrak se mi četl velmi dobře, prostě paráda! Jdu na další... :-)

Pagin7
24.07.2018 5 z 5

Ze začátku jsem si říkal, že to bude asi trochu odpočinkový díl ( po tom všem, co už chudák Harry zažil, by to nebylo na škodu), ale neodpočinul jsem si. A ani Harry ne. Naopak. Ten to zase pěkně schytal...
Chce mít prsty prostě ve všem a jak víme, už to není jako dříve...
Jdu na Policii ( knihu ), měl by se tam zjevit přízrak Harryho Hola...
4* a půl

Kaka.cs
21.07.2018 5 z 5

Další báječná kniha od Nesbøho. Tenhle díl je vlastně tak trochu jiný než ostatní ze série, ale rozhodně mu nechybí nic z toho, co na těchto knížkách miluji.

francouz
24.06.2018 5 z 5

No tak jsem si chtěl trochu odlehčit od Orwella, tak že si dám jednu Nesbovku, a to jsem si dal. Tak jako většina knížek, i tato je trochu temější než ostatní detektivky.
Navíc jsem si nepřečetl, že je to poslední díl s Harrym.
Je to prostě jízda od první stránky do poslední. Naprosto neuvěřitelný detektiv, který ucítí jako ohař náznak stopy a jde po něm, i kdyby to znamenalo konec světa.
Takový je prostě Harry. Je to naprosto skvělé, barvité, to propojení s prodejem drog, je prostě naprosto perfektní. Protože většina z nás chodí okolo, vidí to co se děje, ale tváří se, jako by to neexistovalo. Bohužel opak je pravdou. Knížka byla opravdu super.

ZuzanaHabi
24.05.2018 5 z 5

Četla jsem sérii Harry Hole celou a pěkně od Netopýra až po poslední díl, což je obrovská výhoda, protože chápete souběžný děj. Kniha je velmi temná, nenajdete v ní mnoho pozitivního, ale nenechejte se odradit a těšte se na navazující Policii. Kniha je čtivá, napínavá a pokud nejste superman, vraha v tomto díle prostě neodhalíte! Vřele doporučuji

dan-sam
12.05.2018 4 z 5

...a zase jsem mu to sežral i s navijákem. Kniha se rozběhla a já byl po dvou dnech v polovině a měl pocit, že jsem postřehl něco, co Harry jen tak naznačil. Že jsem odhalil stopu, kterou Jo upustil pro pozdějí odkaz. Byl jsem si tak zatraceně jistý a říkal si, že to je vlastně už trochu nuda. A pak se mnou Jo zase vyběhl. Tak jako skoro v každé jeho knize cvaknul "wow moment" a já zjistil, že jsem na to zase skočil. Až mě to někdy štve jak mě má autor přečteného. Ale člověk si nepomůže a chce další dávku... Další knihu s červenou obálkou...

Johhanka79
02.05.2018 3 z 5

A uděláme z Harryho polotovar. Harry je morální a napůl mrtvý přesto podávající nadlidské výkony hodné terminátora... Zápletka zajímavá, provedení přehnané. Kniha se četla dobře, ale ten pocit: Dejte Harrymu hergot už pokoj... přetrvával celou dobu čtení. Kniha není špatná, jen všeho moc škodí. Ač mám celou sérii velice ráda, musím s hvězdičkami dolu:-(

rekon
25.04.2018 4 z 5

Příběh se mi zdál v první půli takový rozvláčný, pak už to byl zase typický Nesbo, spousta zápletek, rozuzlení jsem předpokládala správně. Takový lepší průměr.

mautina7
20.04.2018 4 z 5

Devátá knížka v řadě a já si říkám, jestli už některých pasáží, kde by každý umřel, ale Harrymu to vyjde, nejsem přesycena. Možná ano, každopádně stejně jsem jí zhltla během chvilky a byla jsem na konci překvapena a mám hned chuť si dojít pro další..

heyitsronnie
17.04.2018 4 z 5

Kvůli škole jsem bohužel knihu četla moc dlouho, tudíž jsem na konci zapomínala, co se vlastně stalo na začátku, ale to samozřejmě není chyba autora, nýbrž moje. Co na knize velmi oceňuji, je, že se znovu vracíme k Harryho nejbližším (Ráchel, Oleg) a odkrýváme i ty stinné stánky této rodiny (kdo četl, ví, o čem mluvím). Knihu hodnotím velice kladně, mezi Nesbeho jinými díly ji však řadím mezi průměrné.

tatereza
28.02.2018 4 z 5

*možná trochu spoileruju*
asi už jsem trochu přeharryhoulovaná. třetí knížka, byla supr, rozuzlení mě tedy velmi potěšilo (ve smyslu že byla dobře vymyšlená zápletka) a zase se to četlo samo, jen jsem moc nedocenila akční scény, kterejch tu bylo víc než obvykle a nějak mi nepřišlo úplně uvěřitelný, jak si jel na vlastní pěst a kolik se toho přesto dopídil a co všecko v rámci toho provedl..

Marelzwareli
26.02.2018 4 z 5

Čekal jsem asi trochu víc, ale pořád nadstandard!

jaruva
26.02.2018 3 z 5

Kdyby toto bylo moje setkání s autorem a jeho hrdinou Hary Holem, asi bych nevěřila ódám ostatních na tuto literaturu... Do půlky (no, možná trochu přes) jsem se musela do čtení nutit, že jako jim dám ještě šanci... Pak to naštěstí konečně nabralo spád, ubyla "Gustova zpověď"... Konec dobrý. Ale - jsem ráda, že to "mám za sebou"... A jsem zvědavá - jaké bude pokračování?

KaiShun
10.02.2018 4 z 5