Přízrak

Přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/bmid_harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4 2934 453

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

ciniminisek
12.10.2014 5 z 5

Knihu doporučuji především milovníkům detektivek, kteří v tomto žánru mají už něco načteno. Začínající čtenáři krimi žánru, by mohli mít problém s tím, že už žádná jiná kniha jim nebude dost dobrá. Věřte, že Jo Nesbø a jeho Přízrak, se stane jednou z nej, kterou v knihovně máte. Jedna z mála detektivek, kdy je úplně jedno, že víte konečného vraha, protože jste u čtení byli tak uneseni, že knihu vezmete do ruky zas, a to ne jednou.

pikilo
05.10.2014 4 z 5

Nesbo opět nezklamal. Kniha Přízrak je napínavá, sebejistá, osobitá, má skvělý děj i rozuzlení, a pochybuji že někdo z Vás bude tušit kdo je vrah.
V knize se protíná několik dějových línií, jedna je ze současnosti, druhá z pohledu nejdůležitější osoby v příběhu a poslední z pohledu jedné krysí maminy. Nejvíc sympatické mi přišlo vyprávění oné nejdůležitější osoby, díky ní dostala kniha smysluplný příběh a doplňovala děj o důležité poznatky. Knihu mohu vřele doporučit těm co zbožňují severské krimi anebo kdo nehledá žádné oddechové čtivo ale pořádnou fyzickou nakládačku. Myslím že kniha nezklame ani "nesbofiliky", na Sněhuláka to sice nemá ale směle mu konkuruje.

studentice
29.09.2014 5 z 5

Precetla jsem ji v anglictine, takze mi urcite spoustu veci uteklo a stoprocentne si ji prectu, az vyjde v cestine. Co rict, opet me Nesbo dostal:)

kneslova
11.09.2014 5 z 5

Ano, kniha má spád a děj letí stále kupředu, napětí graduje....od Sněhuláka samé výborné díly série Harryho H.

vysypanel
17.08.2014 5 z 5

Výborné napínavé skvělé. Nesbo prostě má kvalitu. Ani jsem si neuvědomoval, že čtu ve slovenštině :-) vřele doporučuji - tedy až tady konečně vyjde ...

vysypanel
31.07.2014 5 z 5

Chudáci Cesi - musia si počkat kým kniha vyjde ha ha.
Jsem Čech a mám štěstí, že mi nevadí číst slovenský text :-) Kniha je tak napínavá, že jsem časem ani nepostřehl, že čtu ve slovenštině. Harry opět precizní - kniha se těžko odkládá z ruky (já samozřejmě čtu el.verzi :-)
Nesbo je holt Nesbo !

samice
15.04.2014 5 z 5

Výborné! Já nemám slov.

kindlic
12.03.2014 5 z 5

Výborný Hole, Fly Emirates a pár dresov Arsenalu :) Polícia ma už teraz slušnú štartovaciu pozíciu na to, aby sa stala vrcholom (uvidíme :P ).

Zuzi237
20.02.2014 5 z 5

a zasa jedna výborná "nesbovka" =) v mojom osobnom rebríčku, síce trošku zaostáva za Snehuliakom, ale to jej vôbec neuberá na kvalite =) sa to v tejto časti v Harrym riadne "bije" =) ;) rozhodne odporúčam! a nezabudnite..Radšej knihu ako drogy =D hoci, pre riadneho knihomola je aj kniha svojím spôsobom droga =D...a opäť opakujem...máte sa v ČR na čo tešiť! =)

jindrusa
13.01.2014 5 z 5

Vždy po dočtení dalšího dílu od tohoto autora říkám, že onen díl byl nejlepší, ale tento je pro mně zatím nejlepší ze všech!!!! Napínavé od první chvíle, už se nemůžu dočkat posledního dílu!

technik1965
07.11.2013 5 z 5

Napínavý dej, rozuzlenie až na samom konci, otvorené vrátka na pokračovanie, prežil to Harry???, dám sa prekvapiť

Zuzi237
15.09.2013 5 z 5

výborná...plná zvratov...Nesbo je majster tohto žánru bez debaty =)

lucifuk
31.08.2013 5 z 5

Opäť dokonalá severská krimi, z pera norského majstra thrilleru. Napínavé čítanie od prvej strany