Přízrak

Přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193106/bmid_harry-hole-prizrak-3qP-193106.jpg 4 2936 453

Harry Hole série

9. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem violin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká. Zpočátku vražda typická pro drogové prostředí se rozroste do rozměrů, o jakých se Harrymuani nesnilo. Sám se okamžitě ocitá ve značném nebezpečí, neboť se kvůli svým aktivitám stává velmi nepohodlnou osobou. Většina stop přitom ukazuje jediným směrem. Směrem vzhůru. A také vyšetřování vede k jedinému, nadmíru překvapivému vyústění.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Gjenferd , 2011

Monty
07.01.2015 5 z 5

Opravdu skvělé, je neuvěřitelné, jak si Nesbo dokáže se čtenáři hrát. Už se nemůžu dočkat, až vyjde Policie.

rottovat
07.01.2015 5 z 5

Pro mne asi jeden z nejlepších dílů série. Na rozdíl od předchozího Levharta, který mi už místy připomínal tak trochu Bondovku, se Přízrak drží více při zemi. Ano, i zde je dost scén, ze kterých Harry vychází jako nezdolný Superman, ale i tak se ještě stále drží v mezích uvěřitelnosti. Oceňuji, že hlavní padouch není nepřemožitelný a nekosí jednu oběť za druhou, stejně tak, že to není nějaký psychopatický úchylný magor, ale že se po celou dobu pohybujeme "jen" v prostředí drogových dealerů a závislých na drogách. Mimochodem, prostředí feťáků je zde vykresleno velmi věrohodně. K závěru snad netřeba nic dodávat, nezbývá, než počkat na poslední díl. Dávám jednoznačně pět hvězdiček za skvělé odreagování, napínavé čtení a Harryho, pro kterého mám i přes jeho přibývající jizvy, vrásky a defekty na těle, slabost.

Radunka78
06.01.2015 5 z 5

Právě dočteno. A jako tu psal už někdo předemnou, listovala jsem knížkou, jestli tam ještě není nějaké rozuzlení. Tudíž jsem hned hledala, jak by měl pokračovat další a poslední díl Policie. Zdánlivě hlavní téma drogového prostředí není zrovna to, co by mě na první pohled upoutalo, ale Nesbo s HH to opět dokázal a já knížku hltala téměř jedním dechem. Přijde mi, jako by knížka od knížky byla lepší a lepší a každá jiným způsobem. Zbývají mi Švábi a Pentagram, to mě jen trošku utěšuje, že si ještě příběhy HH budu moci s napětím vychutnat

Juzzy
06.01.2015 5 z 5

Nesbo a s ním i HH zrají jak víno.. Škoda, že jsem už dříve četl Policii, ale i tak super!

Topolka
06.01.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Harry ani Jo opět nezklamali.

Mia77
04.01.2015 5 z 5

Řekla bych, že Nesbo je knížku od knížky lepší. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. HH mě hned vtáhnul do děje, stále mu v duchu fandím, aby nezačal pít a vrátil se ke své lásce Ráchel. Ale to by nebyl Nesbo, aby dokončil knížku se šťastným koncem.

Ale konec mě hodně překvapil a jsem moc zvědavá, jak bude navazovat další díl. Rozhodně doporučuji si Přízrak přečíst, ale je lepší mít za sebou předchozí díly.

myshmother
04.01.2015 5 z 5

Opět jsem přečetla během dvou dnů a rozhodně jsem se nenudila. Na konci jsem nevěřícně několikrát prolistovala zbývající tři stránky se slovníčkem a údaji o autorovi doufajíce, že ještě kousek děje najdu. :-D Nenašla! No totok! Tedy Harry, to se ti příliš nepovedlo. Kdy má vyjít další díl v češtině? Uááááááá!!! :-(

mmmisulka.r
03.01.2015 5 z 5

Další skvěle vydařený díl HH. Maličko se nám z Harryho H. stává takový John Rambo nebo možná i Terminátor ne? :-). Ale co, nevadí, je to prostě Harry, hrdina, borec, celou duší policajt, který se nezastaví před ničím a to doslova!!! Nesbo mě opět dokázal přišpendlit k sedačce, ale také mě poprvé za celou sérii vážně naštval. ;-) Ti co četli pochopí, ti co ne, ať si to zjistí :-D.
Trošku mě mrzí, že už mě čaká jen jeden a poslední díl. Harry mi bude vážně chybět.

luboss23
01.01.2015 5 z 5

Mno... Začátek knihy mě tedy spíše trochu odradil. Ale pak! No co k tomu ještě dodávat, po předchozích komentářích. To, že to bylo místy trochu moc je možná pravda, ale já to tomu "klukovi norskýmu" prostě musím odpustit. Ta dobře popsaná drogová scéna, napětí pozvolna stoupající, kandidáti na "toho, kterej to prostě musí bejt" se množící (já osobně jsem takových favoritů během čtení měl několik a všechny náležitě logicky podložené) a na konec... ten konec! Chjo... Kdy že má vyjít ten další díl? :-)

Siu83
29.12.2014

Další báječná kniha od Nesba. Konec mě hodně překvapil, ale to on opravdu umí :-) Skvělé čtení,můžu jenom doporučit.

janenick
28.12.2014 5 z 5

První polovina celkem náročná, vyznat se ve jménech a spojitostech, nicméně druhou část jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi, jak se autor snažil čtenáře svést na špatnou stopu :-) knihu doporučuji

weberda
28.12.2014 4 z 5

Napínavý příběh, ale souhlasím s těmi, kteří sem už napsali, že je to překombinované. Harry je patrně nadčlověk. Konec jsem četla dvakrát a stále váhám.

Marbulka
27.12.2014 5 z 5

Skvělej díl a velmi překvapující konec.

dalia1769
26.12.2014 5 z 5

Tedy, Nesbo ví, jak skončit v nejlepším a přilákat čtenáře, aby si přečetli i poslední díl série! Jinak pro mne opět výborný díl, napínavý, navíc skvěle napsaný, co víc si přát. Jen se trochu začínám bát, jak bude celá série s Harrym ukončena a zda autor nechystá nějakou tragédii v antickém stylu...

Slanka
19.12.2014 5 z 5

má první přečtená Nesbova kniha, to jsem ale knihomol, že :-)
Ani nevím, proč jsem tak dlouho Nesbovi odolávala, každopádně stačilo pár prvních kapitol, abych si Nesba oblíbila. Jeho styl psaní se mi líbí a postavu Harryho jsem si zamilovala okamžitě.
Těším se, že se mi v knihovně jeho sbírka brzy rozroste a já se stanu jeho velkým fanouškem. Pro teď šlape na paty mému dalšímu oblíbenci A. Olsenovi ♥
Přízrak si přečtěte, stojí za to ;o)

Oksalakka
18.12.2014 5 z 5

Akční až na půdu, vysoce zajímavé hlavní postavy (Gusto, ataman, Truls a další), zase pár solidních překvapení. Ano, závěr je poněkud přestřelený, ale tady mi to až tolik nevadilo. 4 1/2*

demlice
17.12.2014 5 z 5

Tak tahle kniha mě dostala! Bylo to neuvěřitelně chytře napsané. Něco jsem si myslela, byla jsem si dokonce jistá tím, kdo "oddělal" feťáka Gusta, díky Harrymu a jeho dedukcím.... no a nakonec to bylo všechno jinak!
Líbila se mi v tom ta různorodost zkaženosti postav. Politika, drogově závislí, policisté... Každý se v něčem veze. Navíc se mi líbil comeback Rachel a Harryho. Vlastně ne uplně dokonalý... Posledních pár stránek mě překvapilo natolik, že jsem nad tím ještě dobu po dočtení přemýšlela... Sakra, co bude dál??? :-)

petshop
16.12.2014 4 z 5

Při čtení jsem měla stejné dojmy jak tady píše mnoho čtenářů. Ano, je to překombinované. Ano, je to mnohdy přitažené za vlasy. Ano, konec mohl být lepší. Ano, Harry se pomalu stává nadčlověkem. Ale přesto je to pořád hodně dobré!!!
Harry mě zkrátka baví a po tolika knihách, co jsem o něm přečetla se snad pomalu začíná zhmotňovat :-)
Musím se ale oprostit od svých subjektivních dojmů a z nich plynoucího nadržování a jednu hvězdu odečíst za ty drobné nedostatky či přebytky.

martin5337
09.12.2014 5 z 5

A já si myslel, že Levharta nic nepřekoná....otevřený konec v Přízraku je od Nesba vynikající ( bezpochyby i komerční) tah, jak přilákat a udržet čtenáře u HH. A u mě teda funguje. Až na pár přehnaných scén je to v celku důvěryhodná napínavá četba a nečekaně bez sadistických zvráceností:)

Jossie
07.12.2014 4 z 5

Bavilo mě to, byla jsem napjatá, chtělo se mi pořád číst, ale ten konec, ten byl tedy špatný.