Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3723 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

jay
26.01.2013 5 z 5

Kniha mi připadala taková už ,klasická, napínavá, čtivá ale když jsem se dostal do dvou třetin tak začal závod s časem. Rozuzlení předchozích dílů bylo očekávané, ale bylo ještě lepší než jsem čekal...

natyne
18.01.2013 5 z 5

Super...knížka se velice dobře četla (lépe než Spasitel), určitě v sérii Harry Hole pokračuji dál :)

misa1111
06.01.2013 2 z 5

Začátek byl docela zdlouhavý a málem jsem s knihou sekla, ale vydržela jsem a konec byl poměrně uspokojivý.

wally
05.01.2013 4 z 5

Pro mne zatím jednička mezi knížkami s Harry Holem...přiznám se, že jsem do poslední chvíle opravdu netušil...

Katuska001
23.12.2012 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, potom jak je opěvován jsem se rozhodla podívat se mu na zoubek ;-), kniha mě ale trošku zklamala k poměru k ohlasu, chvíli mi trvalo než jsem se do ní začetla a příběh byl trošku překombinovaný, ale jinak mohu knihu hodnotit vcelku pozitivně, ale nebude patřit mezi knížky ke kterým se vracím.

keselylenka
16.12.2012 5 z 5

Skvělý příběh. Nesbo je rozhodně můj favorit. Na detektivky moc nejsem, ale tento autor mě dokáže vtáhnout do děje a nepustit. Je to mistr vypravěč a těším se na další knížky.

Jingle
09.12.2012 4 z 5

Knihu jsem četla po Nemesis, tedy tak, aby navazovala. Musím říct, že jsem příjemně překvapená, Pentagram je určitě lepší než předchozí díl. Má rozhodně větší spád, prolíná se v něm několik rovin, ať už Harryho pracovní či osobní život, tak samozřejmě zajímavý případ sériových vražd. Za mě palec nahoru a doufám, že trend bude pokračovat :)

Vendelína
06.12.2012 3 z 5

Čekala jsem pořádně nadupanou detektivku, ale přišlo zklamání. Děj se podivně vlekl, žádné očekávání, žádné napětí. Celkem jsem se místy nudila. Posledních 150 stran to autor vzal hopem, ale zase se konečně něco dělo. Pro mě průměr. Doufám, že Spasitel a Sněhulák (trailer mě zaujal víc než dost) budou víc napínavější.

janabo
26.11.2012 5 z 5

Super knížka, dočítala jsem o půl druhé v noci, abych se dověděla, jak to dopadne. Hole je sympaťák a příběh je hodně zamotaný, takže i když jsem tipla vraha hned na začátku, knížka neztratila na napínavosti. Doporučuji.

Junjun
15.11.2012 3 z 5

Popravde jsem cekala jinou pecku. Necinilo mi problem knihu odlozit, protoze mi v podstate bylo jedno, jak to dopadne s Holem a kriminalni pribeh me taky nestrhnul. Abych nekrivdila, posledni stranky byly napinavejsi a taky me dost bavily trefne hlasky Hola, kterych klidne mohlo byt vic. Osobne mi tam chybelo vetsi priblizeni vysetrovani. Ve zkratce mi to prislo, ze vzdycky nasli mrtvolu, pak se Hole opil a nakonec zazracnym zpusobem, nebo stavu, kdy ma par promile pod kuzi, tomu prijde na kloub. Mezitim se autor snazil svest ctenare na falesnou stopu podle primitivnich indicii, kterymi se vsak supermozek Hole vubec neobtezoval ani minimalne zabyvat, takze ctenari musi byt jasne, ze pokud chce autor zachovat tvar sveho hrdiny, jako genialniho detektiva, tak jsou tyto indicie opravdu pouze jen zasterkou. Zaver - knihu si klidne prectete, znam lidi co jsou z ni nadseny. Ja ale cetla lepsi, treba od Larssona.

Selinute
18.10.2012 4 z 5

Po přečtení knížky Nemesis jsem se rozhodla, že si už žádnou další od Jo Nesba nekoupím. Po půl roce, po přečtení několika recenzí a doporučení ve třech knihkupectvích, jsem zakoupila Pentagram. Knížka je dobrá a má spád. Kyž ji však hodnotím s odstupem času, přijde mi průměrná stejně jako Lovci hlav. Přesto jsem se rozhodla, dát Nesbovi ještě poslední šanci a objednala jsem si v Knižním klubu Sněhuláku. No tak uvidíme......

Petr K.
20.09.2012 5 z 5

Opet velmi ctive. Konecne se zde uz doresi pripad z predchozich dvou knih a dobro zvitezilo (i v Harryho osobnim zivote) :-) Ale ted vazne. Ke koci to zacina nabirat na otackach a zaver me fakt prispendlil ke knize. Urcite doporucuji, ale ctete to postupne podle dilu, jinak to neni ono, verte mi, ja cetl dil po dilu a dobre jsem udelal

bovinka
06.08.2012 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Možná jsem čekala víc. Ve srovnání s Miléniem a Hypnotizérem mi to přišlo poměrně těžko rozjíždějící. A než jsem se začetla dalo mi to. Ale závěr byl strhující a nedovolil mi knihu odložit.

Marbulka
30.06.2012 5 z 5

Výborná knížka. Konec pěknej mazec. Nemohla jsem se odtrhnout

isobel2000
21.06.2012 5 z 5

Kniha parádní, od začátku do konce napínavá.

kusma
18.06.2012 5 z 5

Lepší než Nemesis (přesto je dobré si jí přečíst první, není to sice přímo pokračování, ale navazuje zejména ve vývoji postav). Jedna z nejlepších severských, co jsem četla. A Harry je prostě klasa! :)

Mlha
12.06.2012 5 z 5

Perfektní čtení. Harry Hole se dostává na samé dno a kalí tak ostře, že člověk má pomalu chuť jít chlastat s ním. Závěr knížky je hotový uragán a nedá se od toho odtrhnout. Lepší než Nemesis.

karelk
07.06.2012 4 z 5

(OBSAHUJE SPOILERY)
Ale jo, pěkná kniha. Podobná Nemesis, ale aspoň ne tak překombinovaná. Na druhou stranu strašně zmatená. Chápu, že autor chce ukázat Harryho zmatenost když pije/nepije, ale někdy to je až přespříliš.

Asi si přečtu další :)

dalimoni
17.04.2012 5 z 5

Má druhá kniha od Nesba a po Nemesis mohu říct, že jsem mile překvapen, protože Pentagram Nemesis určtiě překonal. Od začátku až do konce kniha měla spád, bez nějakých komplikací se šlo čistě po příběhu, který mi připadal propracovanější než u Nemesis. Určitě doporučuju. Severských krimi je teď jako houby po dešti, ale tato se určitě v konkurenci neztratí.

Zdeslav
07.04.2012 5 z 5

Můj první Nesbo byla Nemesis, která sica bavila, ale žádným zázrakem nebyla. Pentagram však už dokázal zabavit natolik, že jsem se těšil na každou chvíli s touto knihou. Autor předkládá nejen samotnou detektivku, ale i příběh hlavních hrdinů a jejich vztahy, které mají samozřejmě nezbytný vliv na kriminální děj. Všeho je nadávkováno tak nějak přiměřeně, včetně neabstinenčního období hlavního hrdiny. Ten naštěstí včas odloží lahev a brilantně se prokousává případem. Klasická krimi, ovšem nabytá Nesbovým vypravěčským uměním a originálními nápady.