Pentagram

Pentagram https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87850/bmid_harry-hole-pentagram-6wk-87850.jpg 4 3723 490

Harry Hole série

V Oslu začíná období prázdnin a dovolených a město zasáhla vlna letních veder. V jednom bytě nedaleko hřbitova Našeho Spasitele začíná ze stropu něco kapat do hrnce s vařícími se bramborami. Ve vodě se tvoří drobné černé chuchvalce. Ve svém bytě v Sofiině ulici leží tou dobou na zemi Harry Hole – opilý, opuštěný a suspendovaný. Ve zběsilém, ale neúspěšném honu za usvědčením svého policejního kolegy Toma Waalera z vraždy zradil všechny své blízké. Za čtyři týdny bude bez práce. Vtom zvoní telefon. Šéf oddělení vražd povolává Harryho k podivnému nálezu – zavražděná žena s odseknutým prstem. Harry Hole dostává svůj poslední případ. Bude na něm pracovat společně s jediným kolegou, který právě nemá dovolenou, s Tomem Waalerem, jenž Harrymu učiní jistou nabídku. Vzápětí zmizí beze stopy Lisbeth, manželka známého producenta Willyho Barliho, který chystá premiéru muzikálu My Fair Lady, v němž měla jeho žena hrát hlavní roli. A na policii dorazí v obálce useknutý prst. Stojí za Lisbethiným zmizením její manžel, jak tvrdí tzv. Holeův první zákon, anebo někdo jiný? Brzy se ukáže, že policie má co do činění se sériovým vrahem. Dokáže Harry rozluštit vzkazy a symboly, které vrah zanechává na místech činu, a dokáže zabránit dalším vraždám? Přijme nabídku Toma Waalera? A podaří se mu vrátit svůj osobní život k normálu? Harrymu začíná být pořádně horko.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Marekors , 2003

keduler
16.06.2013 4 z 5

Je to teprve druhá kniha od tohoto autora kterou jsem četl. Kniha se mi líbila, ovšem zatímco knihu Lovci hlav jsem přečetl takzvaně jedním dechem, tak tato kniha mě strhla až v druhé polovině. Každopádně je to ale dobrá kniha, která stojí za přečtení.

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Napínavá jako vždy.Možná trochu pomalejší rozjezd a předvídatelný děj ale nad tím se dá přimhouřit oko.Navíc třešinkou na dortu je i fakt, že v ní figuruje naše malá zemička.

xsuzie
22.05.2013 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale ke konci už mě kniha chytla.

Hedwik
22.05.2013 4 z 5

Kniha je velice ctiva, byla moji prvotinou od tohoto autora a urcite si prectu dalsi, jen mi prijde, ze podobnych knih je na trhu spousta, dej pro mne byl lehce predvidatelny.

Rousse
17.05.2013 5 z 5

U téhle knížky už jsem si byla naprosto jistá několika fakty: 1) že jsem si naprosto zamilovala Harryho Holea, 2) že Nesbo je prostě kabrňák (prosimvás, nesrovnávejte ho s manželi Kepllerovými - to je naprosto jiná liga, řekla bych, že i jiný sport) a 3) že Nesbo se zařadil mezi mých pár nejoblíbenějších spisovatelů. Někdo může mít problém se skandinávskými jmény, někoho může odradit opět začátek. Stejně jako u jeho ostatních knih, je i tu rozjezd pozvolný. Ale pak vás to prostě nepustí. Jak už se tu v komentářích někdo zmínil: moc se mi u něj líbí, že nic není jen černé a bílé, střídání dějových linek (to už píšu tak všeobecně na většinu jeho knih) - není to prostě jen lineární děj, který začne na začátku vyprávění a skončí na konci, člověk u toho musí přemýšlet. A i když se bráníte, stejně vás Nesbo zavede přesně tam, kde chce on a na konci pak jen hledíte s otevřenou pusou. Kor tady ještě ten konec, to byla pecka. Pozor - spoiler: JO! KONEČNĚ!

Ivana B.
16.04.2013 1 z 5

Moje první kniha od tohoto slavného autora byla pro mě zklamáním. Motivace jednotlivých postav pro mě nebyla věrohodná…

Kimmie
16.04.2013 5 z 5

V pořadí již má 3. skandinávská detektivka s „charismatickým“ detektivem Holem, který je opět na stopě vrah. A tentokrát jde o hodně. Díky svým problémům s alkoholem Harry přijde nejen o práci a rodinu, ale málem i o rozum.

Příběh, jak už to u této série bývá, je opět velmi poutavý, čtenář nebude chtít knihu odložit. Kniha vás udrží v napětí a pobaví. Co se mi dále na tom líbí je, že to není černo-bíle, ale vyprávěno spíše „šedě.“ Svět a lidé skrze oči alkoholika a věčného cynika. Skvěle vystavené dialogy se skrytým podtextem. Celé je to vlastně jako puzzle, kde postupně dostáváme různé části, které nejdříve nemusí zapadat, ale to se doplňuje s dalšími částmi skládačky. Autor zde také předvádí svou mistrnost v pozorování lidí a ve výstavbě postav.

Každopádně mohu jen doporučit.

yueh24
13.04.2013 4 z 5

Po nemastné neslané a místy překombinované Nemesis jsem dal Nesbovi druhou šanci a nelituji. Příběh je promyšlený napínavý, čtivý. Snad bych jen uvítal, aby se Nesbo trochu více věnoval postavám, abych je mohl lépe poznat, lépe poznat jejich motivaci... ale jinak fakt dobré čtení.

Warronika
10.04.2013 5 z 5

Absolutně nechápu jak jsem to mohla takhle rychle přečíst. Kniha vás vtáhne do děje a nepustí. Výtečná detektivka! Doporučuju!

HiRes
30.03.2013 5 z 5

Tak další část Harryho života za mnou, chápu tu ostatní nemilé komentáře, protože jakmile si nevytvoříte během minulých knih vztah, nemůže Vás tato kniha bavit. Ale jelikož já Harryho "zbožnuju" :) můžu říct, že to byla, zvláště konec, naprostá pecka, u které se mi nervozitou klepaly kolena jak to jen dopadne. :-) Víc už neřeknu, ale kniha od knihy je lepší :-)

Jajulle
28.03.2013 3 z 5

Moje první kniha od tohoho autora a ne úplně špatná kriminálka, ale začala mně bavit asi tak od půlky, kdy se konečně začalo něco dít. První půlka byla zbytečně dlouhá, protáhlá a dost zmatená. Každopádně mně tento autor docela zklamal, ale asi mu dám ještě šanci.

Jaička
24.03.2013 4 z 5

Další si určitě přečtu,zajímavé a napínavé,do poslední chvíle jsem netušila,kdo je vrah :)))

raty
22.03.2013 5 z 5

Moje první kniha od Nesba. Hurá, další autor a hlavní postava, kteří mě baví a ráda si přečtu i další knihy.

ladyAgathaCh
16.03.2013 4 z 5

Pomalý rozjezd, ale potom slušné tempo. Rozhodně stojí za to přečíst. A domácí tým potěší, že v příběhu hraje sou roli Česká republika.

maizy
14.03.2013 4 z 5

Moje první knížka od pana Nesba. Strašně jsem se na nějakou knížku od něj těšila, no kdo by taky ne, když je ho všude plno a každý ho čte a vychvaluje. Nuže, zezačátku, abych byla upřímná, nic moc. Co na jeho knížkách všichni vidí? Začátek mi připadal až takový chaotický a do knižky jsem se nemohla začíst. Ale pak...jsem zjistila, že když mám chvilku volnou, honem vytahuju pentagram a čtu. Konec byl pro mě překvapivý a musím říct, že jsem do poslední chvíle nic netušula . A jo, přes těžké začátky, říkám ano, knížka se mi líbila. Pravdou ale zůstává, že to není jedna z těch knížek, které shltnu za den. A v nejbližších letech si jí asi znovu taky nepřečtu. Nicméně, na další knžíky s Harrym Holem se těším už teď.

helmiczka
11.03.2013 3 z 5

Tak dal som 3*, ale popravde, neviem, koľko by si to zaslúžilo. Menej než 3 určite nie. Viac než 4? Tiež nie. Váham.
Zlé to nebolo, stratený čas to nebol. Ale niečo tomu chýba... a niečo je tam navyše. Ale kľudne by som to ostatným odporučil.

LuminenEnkeli
02.03.2013 3 z 5

První stránky mi slibně slibovaly, že se mi to bude líbit. ...A pak..se to utlo ..a příběh se mi před očima začal válet sem a tam..bez začátku a bez konce. Že sem si začala říkat, že s tím vážně seknu..po zhruba 180 stranu (v měkké vazbě) sem nebyla schopná vtisknou si naprosto nic do hlavy..a vůbec nic si z toho nepamatuju..možná jen nějaké mlhavé válení se Harryho H. na posteli, pod postelí nebo v nějaké jiné části nebo na jiném kusu nábytku, v bytě...Nicméně, chválabohu zato, se pak začalo něco dít :)..a tak sem ve čtení pokračovala..ale na záda mě to pořád ještě nepoložilo..Tak chválabohu zato, že sem se dočkala zatčení S.S. ...Ale tak na konec jako dobré..I když společné začátky a společnou řeč jsem hledala na silu..Ale přečtu i další knihy..něco na tom totiž je..

Dumicek
01.03.2013 5 z 5

Moje další kniha s dektektivem Harym Holem a opět musím říct,že je to perfektně napsané dílo. Kniha zaujme už od prvního začátku a tak to je s celou knihou..Napínavý osud Haryho a jeho problémů a jak to vše dopadne vás zaručeně vtáhne do děje.

Kaka.cs
23.02.2013 5 z 5

Další skvělá knížka s dokonale propracovanou zápletkou. Několikrát jsem byla přesvědčena, že už vím, kdo je pachatel, vždycky jsem se však pletla. A konec mě úplně pohltil.Vynikající knížka od podle mě nejlepšího současného autora.

kindlic
19.02.2013 5 z 5

Pre mňa zatiaľ najlepší Hole. Uvidíme ako dopadne Spasitel, Sněhulák. Pentagram obsahoval presne to čo som chcel pri minulých dieloch. Výborné, doslova filmové tempo od začiatku po koniec. Žiadna zbytočná plnka, čistá akcia.
Harryho osobná línia je veľmi silná, dozvieme sa ako to dopadne s Princeom a pre českú skupinu čitateľov sa tu skrýva nečakaný bonus ktorý prípad ovplyvní veľkým spôsobom...

"...protože v tom bylo cítit i něco jiného. Sladkého. Ne kovového. Chutnalo to po vejcích."