Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3441 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

Marcela1950
15.04.2014 5 z 5

Nesbo opět nezklamal,vynikající zápletka . Právě přečtenou knihu mohu jen doporučit a také i předešlé jeho tituly.

Sandruše
12.04.2014 5 z 5

Jak často se stane, že vám kniha nedovolí vydechnout, dokud neotočíte poslední list? Přečtěte si Levharta...a pochopíte...

weberda
12.04.2014 5 z 5

Opět strhující příběh a geniální zápletky.Nesbo mě zatím nezklamal.

keselylenka
11.04.2014 5 z 5

Skvělé. Společně se Sněhulákem a Spasitelem se tahle knížka zařadila k těm nejoblíbenějším.

Veronika11
11.04.2014 5 z 5

Jedním slovem výborné, doporučují každému si to přečíst.

hradil
10.04.2014 4 z 5

Tak si zase říkám, proč tak vysoké hodnocení?
Cítím se jak barbar, který snižuje hodnocení 90 % knih, já se však narozdíl od většiny čtenářů po chuti této ˝Nesbovce˝ nedostal. Proč?
- Naprosto zbytečný a zdlouhavý začátek.
- Kaja se mi zdála zbytečně komplikovaná odbočka, ikdyž musím přiznat, že se mi ta zápletka s Kajou a Belmanem líbila.
- A do třetice (spíše věc vkusu), hloupý konec, tím myslím epilog.
A proč jsem dal nakonec 4*? To je za excelentně propracovaný příběh v druhé půlce a konečné nalezení vraha.. Kdo by to byl čekal, upřímně jsem doufal, že si tyhle vraždy plánuje Kaja, proč by si taky ženská nemohla užít?

Paja Ch.
09.04.2014 5 z 5

Po Sněhulákovi, druhá nejlepší kniha. Nemohla jsem se od ní odlepit.

KattyV.
08.04.2014 5 z 5

Wau...Právě jsem to dočetla...je pravda, že ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, ale pak nastoupil Harry a už to jelo.
Otřesné způsoby vražd, pořád jsem nad tím musela přemýšlet. Perfektní vyšetřovací postupy, vraždy jsem "řešila" s nima a některé moje domněnky byly pravdivé. :-)
Skvělá knížka, i když Sněhulák se mi líbil ještě o trochu víc.

kessey
06.04.2014 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, mám toho pokřiveného závisláka fakt ráda a mám pro něj slabost. Takže nejsem a ani nechci být nějak zvlášť objektivní. Můžu jen vřele doporučit všem knihomolům a milovníkům detektivek a tajemných příběhů. Bavila jsem se, bála a nemohla se odtrhnout. Samozřejmě, některé výtky uvedené v některých komentářích nejsou úplně mimo, ale stejně se nemůžu dočkat dalších míst, které Harry pozvrací a dalších úchyláků vraždících občany Norska (s takovou jich tam moc nezbude).

kloin
02.04.2014 3 z 5

Musím říct, že toto je asi z té serie z těch lepších. S nostalgií vzpomínám na detektivky, u kterých jsem byl napnutý, ale nemusel jsem u nich zvracet.

Alca007
30.03.2014 5 z 5

po Sněhulákovi určo druhá nejlepší.
Malinko zdlouhaná, 700 stránek mi přišlo přeci jen dost.
Byla dost děsivá, chvílemi jsem se fakt bála, ale četla jsem jí jedním dechem.

LenaBil
28.03.2014 5 z 5

Další super knížka s Harry Holem, mým oblíbeným hrdinou. Akorát už Harry začíná být dost nezničitelný :-)

Rocker007
28.03.2014 5 z 5

Má první kniha od autora severské krimi série. Zřejmě jsem měl začít od prvního dílu série. Musím to dohnat. Každopádně otevřenost, se kterou autor popisuje jednotlivé události je mrazivá. Ať už jde o vraždy nebo o milostné chvíle. Knihu jsem nemohl a nemohl odložit a zkrátka jí přečíst. Avšak je pravda, že občas je natahování zřetelné - ale mě to nevadí, rád čtu. :) Doporučuji!

Ewinky
28.03.2014 4 z 5

Bylo to vážně napínavé a nemohla jsem se od toho odtrhnout. A taky dost kruté a drsné, občas jsem z toho měla ošklivé sny, ale stejně si další knihy neodepřu. Nemůžu si pomoct, ale hlavní hrdina mi v něčem připomíná Dr. House :D

Nosní dutina
25.03.2014 4 z 5

První kniha od tohoto autora (začínám uprostřed, proč ne :-)). Velmi dobře se to čte, což je vždycky u knihy plus, že se nemusíte prokousávat náročným textem. Kde se dá sehnat Leopoldovo jablko? :-)

Joujalicka
24.03.2014 5 z 5

Skvělé počtení. Doteď byl favoritem Sněhulák, ale Levhart je dle mého názoru o stupínek lepší. Akorát ze závěru jsem byl trochu rozpačitej.

kamilen
23.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Napětí až do konce. Dokonce příběh, že jsem byla až dojatá. Nesbo nezklamal ani v nejmenším!!

Solverino
21.03.2014 5 z 5

Přečetl jsem zatím všechno a tohle je zatím opravdu to nejlepší! Plný počet a mohu jen vřele doporučit! (ale nezačínal bych zrovna touhle knížkou, ideálně číst je tak, jak jdou za sebou) Super!

Eremites
20.03.2014 5 z 5

Moje druhé setkání s tímto autorem. A opět ve mě zanechal hlubokou stopu. Perfektní oddechová detektivka, od které jsem se nemohla odtrhnout a strávila s ní velmi příjemný, napínavý a odpočinkový víkend.
Mistrný příběh, který nás jakoby vede přímo k pachateli, abychom se na dalších stránkách dozvěděli, že je to vlastně ještě jinak. Jelikož nemám ráda jednoduché zápletky, které jsou jasné od třetí stránky a jde jen o to, aby to geniální detektiv vysvětlil jednoduššík čtenářům, je přesně tohle mé gusto - smyčky, kličky, slepé uličky....jo!

Timberwolf
17.03.2014 5 z 5

Naprosto strhující příběh, který chytne a nepustí. společně se Sněhulákem zatím nejlepší knihy, které jsem četl.

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960