Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3438 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

jindrusa
05.12.2013 5 z 5

Právě jsem dočetla a opět mně autor nezklamal! A ještě mi autor pomůže v pilování angličtiny, neboť nevydržím čekat na další český díl!!! :-)

Petr K.
05.12.2013 5 z 5

Me se kniha libila. I po superuspesnem Snehulaku, nemam pocit, ze by byla horsi. Je stejne desiva a brutalni a nenecha vas chladnym. Mozna je prilis dlouha a prekombinovana, to je pravda, ale ve finale je super. Akorat ten konec ve stylu americkejch akcnaku, je trochu moc a tezko rict, kdo by neco takoveho dohromady rozdejchal, jako Harry, ale budis. Hlavne ze knihu hltate a to tady podle me funguje. Uz se tesim na dalsi dil. :-)

anetka17
04.12.2013 5 z 5

Dobrá detektivka

Bača
03.12.2013 5 z 5

Levhart... U nás prozatím poslední přeložená kniha série o Harry Holeovi.... Co dodat. tento detektiv musí přirůst k srdci každému fandovi detektivních románů. Ve všech předešlých dílech Nesbø Harry nešetřil, nakládal na něj jednu pohromu za druhou. Ale v tomto díle, klobouk dolů =) Člověk se jednoznačně nenudí!!! A koho by případně odradil onen vyšší počet stránek, nelekejte se! Vážně se ne ani na jedné z nich nebudete nudit a knihu zvládnete za dva večery! =) Jo Nesbø opět dokazuje, že je mistrem detektivního románu. Těším se na další knihy, které snad budou přeloženy brzy a více dílů! Jednoduše, čtěte, čtěte a nudit se opravdu nebudete!!! =)

Lilith1
03.12.2013 4 z 5

Nemám ráda, když je kniha hodně obsáhlá a děj se vleče. Tohle naštěstí nebyl ten případ, drastické situace se střídají s uvažováním nad tím kdo je vrah a jaký má motiv, jsou proložené soukromím hlavního hrdiny i jeho kolegů tak mistrně, že člověk jen hltá co bude dál. Sice je zápletka na můj vkus trošku překombinovaná, ale ani to jí naštěstí neubírá na důvěryhodnosti. Osobně mám trošku problém i s vyřešením situace Tonyho a Lene, ale budiž. Musím ovšem autorovi pogratulovat k mistrnému prolínání různých zemí a zcela odlišných krajin, aniž by tím narušil děj nebo zkomplikoval čtenáři jeho zážitek. Ovšem pro příště by měl dát trošku víc oddech Harrymu, aby nás v dalším románu neprovázel coby špatně mluvící vozíčkář s porušenou funkcí plic i jater :)

Katy007
02.12.2013 5 z 5

V knize jsou desítky momentů, kdy se svět okolo Harryho zdánlivě hroutí. A pak přijde Hole s něčím nečekaným. Moje čtenářská dušička vřískala nadšením, kdykoli se příběh dostal do vyhrocené situace. Kniha je hodně dlouhá, což není problém, pokud vás opravdu chytne. A to je dost pravděpodobné. Rozhodně doporučuji!

HiRes
30.11.2013 5 z 5

Kult Harryho Holea a Jo Nesba doplnila dalsi skvela kniha. Sice rozsahlosti nejvetsi, ale to neznamena, ze mene kvalitni, naopak prectete 100 stran a zda se ze jich bylo 10. S knihou jsem mel jediny problem, mnohokrat se tam objevilo slovo prizrak ... chvili jsem premyslel, kterou ze to knihu ctu :-).

MiaVanAcid
24.11.2013 5 z 5

Perfektní....tohle se povedlo- vrah, který je režírován....nemohu jinak, než se těšit na Přízrak a Policii :-)

vrzd
19.11.2013 4 z 5

Dobrá detektivka, ale zbytečně rozvleklá a překombinovaná.
Autor to zbytečně přehání s psychologickým vykreslením postav a labilností hlavního hrdiny.
Přehnaný akční konec, který je skoro v každém příběhu a pokud by to Harry všechno absolvoval byl by z něj přinejmenším invalidní důchodce.
Jde to i bez těchto doprovodných jevů, např. Simenon, kde je málo akce a akčních hrdinů a přesto perfektní detektivka.

AAndulka
15.11.2013 4 z 5

Mistrný pan Nesbø! Opět a zase nezklamal. Kniha vás chytí po první větě a nepustí dokud se nebudete v noci budit s tím, jak geniálně to zase bylo vymyšlné :-) Harry Hole už dostal takových kopanců a stále se "zvedá", má toho na bedrech tolik a stále to "nese". Ano svým způsobem, ale přesto by tohle normální člověk nezvládl, možná taky proto není Harry normální a díky za to! Ovšem hvězdičku musím ztrhnout... Čtu sérii Harryho už od začátku, ale bohužel jsem hvězdu musela dát tentokrát dolů, protože jsem četla Sněhuláka. Ano, pokaždé měla nová kniha to ono...to ono co ji dělilo od té minulé, vždy byla o to ono lepší... Tentokrát ne. Byla skvělá a nečíst Sněhuláka, má plný počet. Ale... Proto dávám 4 hvězdy, ale to neznamená, že nikomu nedoporučuji si ji přečíšt! Jen směle do toho :-)

Lestat19
04.11.2013 5 z 5

Jo Nesbø vytvořil postavu Harryho Holea, do vínku mu přidal skvělé dedukční schopnosti, ale taky závislost na alkoholu. Postavil proti němu zločince, ale odepřel mu trvalý stabilní vztah. Harry rozhodně není klasický hrdina a klady vyvažují zápory. Přesto mu do konce držíte palce. A že to tentokrát bude opravdu potřebovat!

maphiosso
03.11.2013 4 z 5

Je všeobecně známo, že se Norsko řadí mezi nejbezpečnější země Evropy. V průměru je ročně v Norském království spácháno 0,7 vraždy na sto tisíc obyvatel. Při počtu necelých 4,7 miliónů obyvatel, tak podle statistiky dojde přibližně pouze k třiatřiceti vraždám v jednom roce. Pár loupežných vražd, nějaké to zabití v opilosti nebo ze žárlivosti. Občas se ale stane, že i v tak poklidném státě začne řádit sériový vrah. A na ty je v Norsku jen jeden specialista…
Autor opět sází na osvědčený koncept, který vykrystalizoval okolo třetího dílu série a od té doby variuje v různých podobách a opakovaně slaví úspěch. Nesbø má děj knihy promyšlený předem do nejmenších detailů - může si tak pohrávat se čtenářem lačnícím po rozuzlení, záměrně ho svádět na falešné stopy, aby pak děj obrátil o 180 stupňů. Ani poté si však nemůže být čtenář jistý, že onen obrat nebyl zase jen další falešnou stopou. Na jednu stranu prvek, díky němuž je tato série velice čtivá, na stranu druhou prvek neustále se opakující a na mnohé fanoušky Nesbøho knih už může působit stereotypně. Naopak netradičním způsobem autor zachází se stavbou příběhu, v němž je posílená vedlejší linie, která nám dává nahlédnout do soukromého života Harryho, který řeší problémy se svým otcem, noří se do svých myšlenek a více než kdy jindy a odhaluje nejzazší zákoutí své mysli. Více rozvinutá je zde postava právě Harryho otce, setkáme se ale i s dalšími novými postavami, jejichž charakteristika a psychologie jsou vykresleny, podobně jako v předchozích dílech, velice uvěřitelně.
Pravidelný konzument Nesbøho děl usoudí, že Levhart je po nepřekonatelném Sněhulákovi jen další knihou série, která si sice drží svůj vysoký standard, ale nijak zvlášť nevybočuje z řady. Naopak věřím, že čtenář, který ještě neměl s žádnou autorovou knihou tu čest, bude nadšen, ne-li přímo Levhartem sežrán zaživa.

lucifuk
08.08.2013 4 z 5

Kvalitná detektívka so zauzleným dejom a prekvapivým vyvrcholením. Jednu hviezdu strhávam, lebo som z knihy cítil až prílišnú inšpiráciu iným Harrym. Harrym Boschom.

technik1965
03.07.2013 5 z 5

Na Slovensku už vyšla pod názvom Pancierove srdce.

technik1965
25.06.2013 5 z 5

Vynikajúce kniha, napínavá do konca, číta sa na jeden nádych.

vekune
29.05.2013

V angličtině se kniha jmenuje The Leopard a těšila jsem se na další výkon Harryho Holea. Bohužel Harry trochu nudí, je totiž pořád stejný, po neúspěchu děsně pije, náhodná poznámka ho probere a on vše vyřeší. tato kniha na mě byla i docela překombinovaná, zápletka sice výborná, ale ty závěry bych už úplně vypustila. Posledních 150 stránek jsem četla s velkým sebezapřením a s tím "ať už to proboha skončí".

yelcin
25.05.2013 4 z 5

Mám rád knihy od Jo Nesba a aj detektíva Harry Hola som si obľúbil , ale radšej mám keď sa pohybujú a vyšetrujú v Nórsku. Honkong, ale hlavne africké Kongo s vybuchujúcou sopkou a domyselným vraždiacim zariadením sú pre mňa prespríliž. A myslím si , že ten kto nečítal ,,Snehuliaka,, nepochopí niektoré súvislosti v knihe.

Aurellia
21.04.2013 4 z 5

Keby to bola moja prvá alebo druhá Nesbova kniha, bola by som nadšená určite viac. Žiaľ v jeho posledných knihách sa síce menia postavy a motívy ale "scenár" zostáva takmer nezmenený. A večne opitý a sfetovaný Hole, ma už tak nebaví. uvidíme čo Jo prinesie v novej knihe.

Zuzi237
15.04.2013 5 z 5

výborná kniha...Jo vôbec nestráca na kvalite...a občas mám pocit, že každou novou knihou je lepší..ak to vôbec ide =D Pancierové srdce je napínavé od začiatku do konca a majstrovsky podsúva minimálne 4 ľudí, o ktorých budete presvedčení "TOTO je vrah" a nie =D Jo Nesbo je pán =D majster vo svojom žánre...odporúčam všetkými 10timi =)

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960