Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3441 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

Misa25
17.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla asi jedna z nejlepších knížek, co jsem od Nesba četla...to jak to všechno vymyslel??? paráda, těším se na další případ :)))

girli
16.09.2014 5 z 5

Nemám slov... Snad jen podotknu, že jsem se ani na jedné stránce nenudila, že mě nic nenutilo přeskakovat nezajímavé pasáže, že jsem Levharta přečetla jedním dechem. Hm... Harry, žeru tě...

kneslova
15.09.2014 4 z 5

Ano, velice napínavý příběh, trochu mi leze na nervy jak H.H. vždy jedná z posledních sil...
ale jinak výborné, tak za 4,5hvězdiček

kadgam
11.09.2014

Napínavé čítanie od začiatku do konca s viacerými nečakanými zvratmi. Až je človeku Harryho ľúto, čo všetko musí skúsiť. Nechcela by som vidieť film.

Dixinka
02.09.2014 5 z 5

Čte se jedním dechem. Od začátku až do konce se nudit nebudete. Spíš naopak od knihy se nedá odtrhnout.

Stepi84
30.08.2014

Jedna z nej poo Snehulakovi :-)

daymoon
25.08.2014 5 z 5

Nejlepší Nesbøvka, co jsem četl. Tedy ze všech prvních osmi. Nádherně se to četlo. Obsahuje menší výlety do dějů v minulých knihách, ale kdo je nečetl, ten stejně nepochopí a výlety nejsou zdaleka dlouhé a zapamatovatelné.

beetlinka
14.08.2014 5 z 5

Nesbo opět nezklamal. Nemůžu se rozhodnout, jestli byl lepší Sněhulák nebo Levhart. Každopádně už aby vyšlo další pokračování s Harrym Holem.

Kaka.cs
11.08.2014 5 z 5

Další Nesbøho knížka, která mě naprosto uchvátila. Na začátku mě trošku vyděsila její tloušťka, ale i u takhle tlusté knihy se člověk nenudí. Tak jako všechny ostatní jeho knížky je napínavá až do konce, vrah je několikrát naprosto jasný, ale nakonec to přece jenom není on. U Nesbøho se mi líbí to naprosté zpracování detailů, které dodává knížce kouzlo.

Merynkaw
10.08.2014 5 z 5

Určitě se vyplatí číst Nesboa pěkně po dílech a né jak u nás vychází. Lidi pak jsou ochuzeny o spojitosti a musí se soustředit pouze na děj konkrétní knihy..

amladar
10.08.2014 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček! Jak já toho Joa Nesbøho miluju!!! Už aby byly přeložené další knihy a děsím se toho až žádná nebude. Co budu bez Herryho dělat fakt nevím. Doporučuji a se Sněhulákem je to pro mě nejlepší jeho kniha.

AlphaCrucis
08.08.2014 5 z 5

Opět skvělý thriller. Chvílemi jsem musel zalistovat pár stránek zpět, abych si vybavil postavy. Pomohlo by mi, kdyby se jmenovaly Novák, Pospíšil nebo Stejskal - ta severská příjmení mi nějak nelezou do palice:-)) To samozřejmě nemyslím vážně.

fiona007
07.08.2014 5 z 5

Opět super kniha, nejdříve maličko zdlouhavé v Honkongu, ale pak se to rozjelo, opět se skvělým rozuzlením.

Ormos Atalia
04.08.2014 5 z 5

...mám moc ráda severské autory, kteří mě svými příběhy nikdy nezklamou a už teď se těším na další příběhy s Harrym Holem.

ttoper
31.07.2014 5 z 5

Nesbo stále drží pravidlo, že každý nový díl je o stupínek lepší. Levhart je strhující a nemohu se dočkat dalšího dílu.

kokos1
29.07.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, nepíšu skvělá, ještě kousek k tomu chybí.

Nanynna
25.07.2014 3 z 5

teda nebylo to, co jsem od toho čekala...

Bruklinka
22.07.2014 4 z 5

Nesbo opět nezklamal, další skvělá kniha plná napětí a zvratů. Vždycky jsem naštvaná, když se zdá, že je vše jasné a zase znova se všechno zamotá, ale právě proto Nesboho knížky miluji. Jen podle mě zbytečně kruté, proto "jenom" čtyři hvězdy.

adrianna0305
15.07.2014 5 z 5

Harry opět nezklamal, získal sice pár "šrámů", ale i tak je stále sympatickým hrdinou :-) Závěr knihy dokonalý i když se ztrátami na životech ...ale to k Harrymu patří, že se něco nepovede na 100% :-D

laker4life
14.07.2014 5 z 5

Další skvělá kniha v sérii HH. Po tomhle dílu (i těch předchozích), mi přijde, že se Harry prostě nedá zabít :-) Nesbo by měl zvážit nasadit Harryho proti Chucku Norrisovi, težko říct, kdo by tenhle duel přežil :-) Mimochodem, může mi někdo vysvětlit, proč se kniha jmenuje zrovna "Levhart"? Jestli se nemýlím, v knize o tom není jediná zmínka...

Afrika norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960