Levhart

Levhart https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197211/mid_levhart-azo-197211.jpg 5 3434 579

Harry Hole série

Norským hlavním městem otřásl nález dvou ženských těl i způsob jejich smrti. Obě totiž utonuly ve vlastní krvi. Oddělení vražd čelí záhadě – bodné rány ve tvářích obětí jsou četné, pravidelné, a navíc byly vedeny zevnitř úst. Jaká vražedná zbraň je mohla způsobit? Mladá kriminalistka Kaja Solnessová je vyslána do Hongkongu, aby odsud přivedla zpátky do Osla jediného člověka, který může takový případ vyřešit. Jenže Harry Hole se v milionovém městě skrývá nejen před věřiteli, ale zvláště před vzpomínkami a přízraky z minulých případů a nemá sebemenší zájem se do vlasti vrátit. Kaja se musí uchýlit k citovému vydírání. Vyšetřování pak Harryho zavádí nejen na zasněžené opuštěné pláně v norských horách, nýbrž i do horké Afriky na úpatí sopky. A jde v něm o život. Vrah je silný, chytrý a bezskrupulózní a v souboji s ním bude muset Harry obětovat víc, než čekal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Panserhjerte , 2009

anoti
12.07.2014 3 z 5

Hned od 1. stránky jsem byla neuvěřitelně vtáhlá do děje, ale po zhruba polovině mě to začalo celkem nudit a po pětisté stránce se mi to už zdálo neuvěřitelně zdlouhavé, nezajímavé a překombinované, což se mi od tohoto spisovatele stalo poprvé.

miman
28.06.2014 4 z 5

Zajímavé, napínavé, plné zvratů. Ostatně jako téměř každá kniha od Nesba. Pro mě velice podobné sněhulákovi. Zpestření Leopoldovo jablko, Mikael a Kongo.
Možná odbočím, ale neměl by zde být i záložka na trailer?
Zrovna na Levharta je pěkný:

Roman Joska
27.06.2014 3 z 5

Sněhulák mě přišel lepší.
Levhart je už moc zamotaný

Taja2013
26.06.2014 4 z 5

Opět skvělá kniha plná akce a zajímavých zvratů a míst. Ale už si pomalu neumím představit, co bude s HH dál.
Aby z něj v dalších knihách nezbyly jen zfetované pahýly.

pipetion
25.06.2014 4 z 5

Levhart mě nezklamal, bylo to napínavé čtení ... detektivka se vším všudy ... ale někdy mi to přišlo zbytečně dlouhé, tak proto čtyři hvězdičky.

goldiex
22.06.2014 5 z 5

Mám pocit, že čím déle Nesbo píše, tím jsou jeho "holeovky" srozumitelnější a čtivější. Přestože jeho knihy vždy hodnotím velmi vysoko a dávám za pět (pouze Netopýr má za čtyři), v Července nebo Nemesis jsem se lehce ztrácela a musela se opravdu hodně soustředit - kvůli komplikovanějšímu ději či velkému množství postav s nesnadno zapamatovatelnými jmény. Sněhulák a teď i Levhart jsou oproti předchozím dílům mnohem příjemnější a stejně napínavou procházkou zasněženým Norskem. Milý Jo, už se těším na další!

allebra
16.06.2014 4 z 5

Občas jsem se trochu ztrácela, i když ke konci do sebe všechno zapadalo. Místy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé a překombinované, proto dávám čtyři hvězdičky. Jinak se četlo dobře, ale u mě jednoznačně vede Sněhulák.

hadak
04.06.2014 3 z 5

Určitě dobré čtení. Vzhledem k tomu, že severských detektivek mám "načteno" a tím v mysli nastavená určitá očekávání, dal jsem tentokrát "jen" tři hvězdy.

Dáda4
30.05.2014 5 z 5

Klasická Nesbovina (v dobrém slova smyslu), díky tomuto autorovi jsem přišla na chuť detektivkách. Nicméně Pentagram a spol. to v mém hodnocení nepředčilo. Ale stojí za přečtení.

pobijecmuch
30.05.2014 5 z 5

Konečně se mně Nesbo líbí. No, dlouho jsem se načekal.

studentice
29.05.2014 4 z 5

Moje dalsi Nesbovina:). Pribeh byl navykovy, do Harryho jsem se uz davno zamilovala, ale do peti hvezdicek prece jen neco chybi anebo mozna prebyva-pro me az prilisna komplikovanost pribehu. Ale samozrejme se uz dalsiho dilu nemuzu dockat:)

asterixka
26.05.2014 5 z 5

Brilantní, exceletní! Po Sněhulákovi další pořádný nášup, dějově do sebe vše zapadá jak puzzle, k tomu charistmatický Harry (i když s trochu pošramocenou vizáží :)... v žádném případě se nenechte odradit délkou knihy!

Dumicek
15.05.2014 5 z 5

Naprostá bomba! Nemám slov...kniha od začátku má děj, spád a to jak je zamotaná a vše je propletené do sebe se mi moc líbí. Je trošku drsnější, ale to jen přidává na kvalitě této knihy a že je dost dlouhá mi vůbec nevadilo, spíše naopak. Autor vylíčil a popsal vše co čtenář potřebuje vědět a myslim, že ve zkrácené verzi by to nebylo ono.

karelk
14.05.2014 4 z 5

Napínavé, pěkné, ale také zdlouhavé a zbytečně morbidní. Bavilo, těším se na další díl...

Modrina
14.05.2014 4 z 5

Po Netopýru jsem byla trochu ostražitá, ale Levharta jsem přečetla jedním dechem. Na můj vkus zbytečně drastické, ale četlo se to velmi dobře.

Culinka
12.05.2014 4 z 5

Zatím nejlepší Nesbova knížka co jsem četla! Chytlo mě to od začátku a nemohla jsem se odtrhnout! Jen to rozuzlení přišlo nějak brzo a konec už mě tolik nebavil. Ale i tak by si ode mně zasloužila spíš tak 4,5 hvězdičky.

Heidrekr
11.05.2014 5 z 5

Vynikající autor. Nemohl jsem se od knihy s tak propracovaným dějem odlepit a přečetl jsem to za tři dny. Navíc charisma hlavního hrdiny a nádherného prostředí ve kterém se děj odehrává zážitek ještě více umocňuje.

wooloong
26.04.2014 5 z 5

Dala jsem to za dva dny, prostě se mi nepovedlo odtrhnout. Těch 722 stránek mě málem odradilo, ale nutno dodat, že ani jediná nebyla zbytečná. Oproti Sněhulákovi nebo Července mi ale přišlo, že motivace hlavního padoucha nebyla tak silná a "pochopitelná".

kuřátko
19.04.2014 5 z 5

Nikdy jsem nebyla fanouškem detektivek, ale zdá se, že díky tomuto autorovi a hlavně díky této knize změním názor. Skvělá kniha.