Krvavý mesiac

Krvavý mesiac https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503580/bmid_krvavy-mesiac-Tqr-503580.jpg 4 1078 215

Harry Hole série

< 13. díl

Harrymu sa rozpadol celý život a jediný únik nachádza na dne pohárika. Odcestuje do Los Angeles, kde je odhodlaný upiť sa na smrť. Namiesto toho však pomôže staršej filmovej herečke Lucille uniknúť pomste drogového kartelu. Tá mu na oplátku poskytne prístrešie, spoločnosť a oblek na mieru. Medzitým v Osle je známy realitný magnát podozrivý z vraždy dvoch dievčat. Katrine Brattová sa márne dožaduje spolupráce s Harrym, ktorého jej nadriadení považujú za skrachovaného alkoholika. Podozrivý magnát sám vyhľadá Harryho pomoc a on sa jeho ponuku rozhodne prijať. Ak prípad vyrieši, získa bonus, ktorým splatí Lucillin dlh Mexičanom. Harry sa vracia do Nórska a vytvorí tím zo starých známych. Osloví priateľa z detstva, ktorý predáva kokaín, skorumpovaného policajta a psychológa chorého na rakovinu. Mexičania mu dali na splatenie dlhu desať dní. Hodiny tikajú a nad Oslom má vyjsť krvavý mesiac.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Blodmåne , 2022

Kubajzz
28.09.2023 5 z 5

Klasický Harry, který nikdy nezklame. U předchozího dílu jsem si myslel, že je se sérií konec, ale myslím, že nás čeká další díl :-)
Poslechnuto jako audiokniha, četl David Matásek, rozhodně doporučuji ;-)

lussinka7
25.09.2023 5 z 5

Skvělá zápletka. První kniha, kterou jsem od autora četla a MOC se mi líbila :) Určitě doporučuji přečíst

withoutchild
21.09.2023 5 z 5

Nesbo to jednoduše umí. Čtenáře opět svádí na zcestí a dává prostor spekulacím, kdo je vrah. Závěrečných cca 50 stran skvěle graduje.

ivzu77
20.09.2023 5 z 5

Tak co k této mnou dlouho očekávané další knize série napsat? HH je a vždy bude moje srdcovka a každou jeho další životní pouť hltám a mám ráda. JO díky za další čtenářský zážitek a věřím, že na další nebudeme čekat tak dlouho.

Merlin_CZ
15.09.2023 5 z 5

Serii s HH mam opravdu rad, dobre se to cte, jasne, vetsinou clovek vraha odhali docela rychle, ale o tom to prece neni :) rozhodne doporucuji vsem priznivcum HH :)

Kaik
11.09.2023 4 z 5

Zločince a jeho motiv jsem opět odhadl velice záhy, ale to vůbec nevadí. Nesbo je pašák, a ačkoli si se čtenářem umí pohrát podstatně víc, četlo se to skvěle. Zajímavý byl originální způsob vrahova počínání a bavily mě Harryho a Øysteinovy slovní hádky ohledně hudby. Strhující závěr je už tradice. Po předchozím dílu jsem měl ohledně série trochu obavy, ale tohle bylo Prima!

derminator
10.09.2023 3 z 5

Protože jsem na čtení měl málo času, četl jsem knihu dlouho a docela jsem se nemohl začít sérii HH mám rád a i tato kniha je velmi dobrá, ale musím říct že za mě na nejlepší Nůž nemá! Knihu hodnotím na 75% a doporučuji. Jo a vraha jsem odhalil zhruba v půlce.

Katka1974
09.09.2023 5 z 5

Další díl, další Harry Hole, další úžasná detektivka. Holea prostě miluju, vždycky si říkám, že už to nemůže být tak dobré, tak napínavé, ale ano, jde to, pije, je na dně, ale pro mě je prostě nejlepší. Zápletka napínavá, nechutná, a tým, který si sestavil mě bavil, Nesbo to prostě stále umí. Smekám, už aby byl další díl.

Mudry
08.09.2023 5 z 5

Není co dodat. Jo Nesbo a jeho Harry Hole jsou prostě nepřekonatelní.

Anasa
07.09.2023 4 z 5

Tak i když jsem měla někdy k něčemu výhrady, nebo jsem si řekla, že zrovna ten nebo onen díl není na sto procent, nikdy jsem se od Harryho Holea nemohla odtrhnout. Tedy ani tentokrát, třebaže jsem knihu vzala do ruky s tím, že už je série moc protahovaná, vyždímaná, a když to neskončí autor, měla bych skončit já. Obavy byly zbytečné, zase jsem se neodtrhla! Navzdory tomu, že už se mi zdálo moc Harryho pití, moc na hraně paraziti a jejich přitažlivost, moc podivný případ Lucille. To Harryho neobyčejný tým mne spíš pobavil, koukejme, jde vymyslet něco nového! Vedlejší linky byly příjemně zavádějící. Vraha jsem si správně tipla už možná za půlkou, ale ty další možnosti působily tak věrohodně! Jen kněz mi nakonec vadil, ale kdoví, třeba bude další příběh právě o něm.

martini.ce
04.09.2023 5 z 5

Četla jsem detektivky od různých autorů, ale Harry Hole je jen jeden. Zápletka zamotaná, ale hlavně je to pro mě od první stránky setkání se starým známým. Harry a jeho kolegové, kamarádi, město nebo oblíbená hudba. Na mě to pořád funguje.

jitka7326
03.09.2023 4 z 5

První polovina mě moc nebavila, moc zápletek a postav. Od druhé poloviny se to rozjelo a konec dáva naději na pokračování

momo.kg
01.09.2023 5 z 5

Nesbo je proste buh.. Opet a znovu..
Smekam. Nechapu jak dokaze vymyslet takovy zaludny pripady a jeste je napsat ctive, ze nemuzes prestat Harry a Nesbo big hug!

PetraBery
28.08.2023 5 z 5

S Harrym již potřinácté a opět jsem s vrahem byla úplně vedle a autor mě převezl. Kniha mě celou dobu držela v napětí, nechyběly zvraty a já zase doufám, že bude další díl.

m.valova
26.08.2023 5 z 5

Je zpět a opět nezklamal, doufám,že bude další pokračování..Mrzí mě,že s rozrůstajícím se počtem knih,nás spousta Harryho blízkých opustila,ale asi to bylo nezbytné pro další vývoj a etapu jeho života.Samotné Zatmění je založeno na velmi zajímavém tématu i když musím konstatovat,že některé pasáže jsou tak dobře popsány,že se mi občas dělalo zle.Vzhledem k tomu kolik uběhlo času a čím vším už jsem s touto postavou prošla,bych si asi nejraději celou sérii pročetla znovu, protože už jsem některé věci a postavy zapoměla.

katka.oo
25.08.2023 5 z 5

Audiokniha ... velmi dobře načteno p.Matáskem.
Abych pravdu řekla dalšího dílu s Harrym jsem se bála, že to bude slátanina, ale mé obavy byly zbytečné, další velmi povedený díl, Harry je prostě Harry a já ho mám ráda.
Velmi zajímavá a drsná zápletka plná napětí, nečekaných zvratů a parazitů, staré známé sympatické postavy tvoří s Harrym skvělý tým, já jsem moc spokojená a ten konec? jsem zvědavá co nám přinese další díl .... k přečtení vřele doporučím, ale určitě je lepší číst sérii popořadě.

FilipHaring
19.08.2023 4 z 5

Dávam 4/5. Síce sa Harry konečne vrátil, som troška sklamaný. Ten pseudo dôvod prečo prišiel na sever mi prišiel odfláknutý. Čo sa týka samotnej zápletky tam to už bolo výborné a autor nás poriadne zmiatol. Uvidíme ako to bude pokračovať s farárom.

MistrCZ
18.08.2023 5 z 5

Starý dobrý Nesbo, starý dobrý Harry

Vikk
17.08.2023 4 z 5

Potkat se po letech zase s Harrym (a s Nesbem), bylo jako potkat po letech starou lásku. Na začátku jsem vážně byla skoro dojatá... Nesbo psát nezapomněl a Harry je pořád Harry - ten, kterého všichni (ok, možná spíš všechny ;-)) tak milujeme. Příběh je napínavý a čtivý, ale Nesbo se nám malinko začíná opakovat. Tedy opakoval se asi vždycky, možná až teď po té pauze a s odstupem jsem si toho teprve všimla... Ovšem včera jsem četla do půlnoci, dokud jsem nedočetla a to už se mi nestalo celkem dlouho. Plnou palbu nedávám, ale pořád je to čtivá, skvěle napsaná, napínavá, místy i vtipná a inteligentní detektivka, kterou většina čtenářů spolkne i s navijákem.

esma
16.08.2023 3 z 5

Opět nesmrtelný HH, opět čtivé, venku šílené teploty, pro mě nejlepší pořád jeho Lovci hlav