Hamlet, dánský princ

Hamlet, dánský princ https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296942/hamlet-dansky-princ-3Nr-296942.jpg 4 3590 290

Shakespearův Hamlet již po čtyři staletí působí jako „zrcadlo“, které nastavuje každé době „její pravou tvář“. Hra sama však dokazuje, jak složité toto Shakespearovo zrcadlo je. Spíš než o zrcadle bychom měli mluvit o zrcadlení, složitém a proměnlivém divadelním dění, které nastoluje víc otázek, než dává odpovědí.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Atlantis

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

Stirek45
10.08.2015 5 z 5

Do Hamleta se mi moc nechtělo, protože od Shakespeara mě lákaly knihy jako Zkrocení zlé ženy nebo Sen noci svatojánské. Bohužel (bohudík) jsme měli v povinné četbě právě Hamleta. Já si musím nafackovat, že jsem o takovém veledíle jako je Hamlet uvažovala v minulosti tak, jak jsem uvažovala. Knihu jsem nedokázala odložit, přečetla jsem jí za chvilku a opravdu se mi hodně líbila.

DennieForbes
30.07.2015 5 z 5

Hamlet je má srdeční záležitost. Musím říct, že se mi dostal pod kůži daleko víc, než takový Romeo a Julie.
O několik měsíců později jsem mimochodem viděla i divadelní představení s Patrikem Děrgelem v roli Hamleta, které mne také naprosto uchvátilo. :)

Edona
12.07.2015 4 z 5

Hamlet je úžasné dílo, bylo to moje první setkání s Shakespearem a určitě mohu říci, že nebylo poslední. Naprosto jsem si to užila, podnítilo mě to k četbě dalších dramat. Doporučuji!

YouthDecay
21.06.2015 3 z 5

Skvelá hra, ale len dobrá kniha. S niektorými morálnymi lekciami som nesúhlasil a prišli mi konzervatívne a zastaralé, ale Hamlet ako typický hrdina rozorvatý na dve časti je veľmi pôsobivá prezencia a jeho zmietanie sa medzi mizantropiou a humanizmom mi bolo veľmi blízke.

Venea7
01.06.2015

Nevím, co se mnou je, ale poslední dobou se mi víc líbí povinné četby.
Hamlet je napínavé, promyšlené a poutavé čtení plné mrtvých, přesně to lidi baví. (George R.R. Martin ví o čem mluví)
Čte se svižně a dobře, hodnotím veeelmi kladně.:-)

Katy007
26.05.2015 4 z 5

Klasika, kterou si člověk rád přečte... ale myslím, že jednou stačilo, i když kdoví - třeba zas některý z dlouhých zimních večerů zatoužím po temné atmosféře intrikami naplněného příběhu Hamletova...

Kraken84
17.05.2015 4 z 5

Příběh, který má vše - lidi, stromy, dialogy a hodně mrtvých.

Hissatam
05.05.2015 5 z 5

Klasika, ktorá nezostárne. Čo viac k tomu dodať.

Daniel.95
26.04.2015 4 z 5

Výborná kniha, bavil jsem se od začátku do konce.

kotasbk
14.04.2015 4 z 5

Je zbytečné něco psát. Jedná se o veledílo světové literatury.

NeznámáL
05.04.2015 5 z 5

U teto div. hry jsem musela rychle přestat, protože tak dokonalé dílo jsem nechtěla přečíst za jeden den a chtěla jsem si nechat něco na příště. Opravdu poklad světové literatury a nelituji toho, že jsem si ji vybrala jako povinnou četbu.

Freak
17.03.2015 5 z 5

Je to jednoducho klasika, o ktorej sa síce detičky učia na stredných školách, ale je výborné si to aj prečítať.

Veeris
13.03.2015 1 z 5

omlouvám se, i když jsem se snažila tak mi tohle umění nic neříká:D

Ketesh
24.02.2015 5 z 5

Kniha přečtená za hodinu a půl :-) četla se opravdu nádherně :-) aby taky ne, vždyť ji napsal William Shakespeare - největší umělec všech dob

Beni
31.01.2015 4 z 5

Čtenářská výzva 2015 - HRA

Díla Williama Shakespeara jsou prostě dokonalé... myslím, že k tomu nemusím dodávat více

Pedros
14.01.2015 4 z 5

Ten kdo má knihu jako povinnou četbu, nezoufejte!! Je to naprosto skvělá kniha s poutavým dějem a rychle přečtitelná. Musíte si zvyknout na postavy ale to se časem zažije.

feex8
05.12.2014 3 z 5

Shakespeare nie je jeden z mojich oblubencov, musim ale uznat, ze Hamlet sa mi pacil o trochu viac nez Romeo a Julia.

Moje hodnotenie: 46%

dangerkriss
08.11.2014 3 z 5

Abych byla zcela upřímná, jediným čtenářským zážitkem pro mě byl leda strhující konec. Sice jsem knihu přečetla jedním dechem, ale o žádném nadšení se hovořit nedá.

sarekaslukova
25.10.2014 5 z 5

Během čtení a i po přečtení, jsem přehodnocovala své dosavadní zkušenosti se Shakespearem. A zjistila jsem, že hra Romeo a Julie, která patřila doposud mezi mé nejoblíbenější dokáže nahradit a nahrazuje Hamlet. Hra se mi líbila ve své délce, zamotanosti a po dějové stránce byla perfektní. Na konci jsem se pousmála, když jsem zjistila, že William se opět vyřádil s vraždy. A ano myslím, že William Shakespeare bude už právoplatně patřit do mé škatulky ,,oblíbený".

IvcaSammet
01.10.2014 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu překvapila. Nejdřív jsem o Shakespearovi u maturity nechtěla ani slyšet, většina lidí, které znám, totiž tvrdila, že jsou jeho díla zdlouhavé, nudné a pro dnešní dobu už prostě nečitelné ... Do smrti nepochopím, jak někdo mohl něco takového říct a už dvakrát nepochopím, jak jsem mu to mohla uvěřit! Úžasné, opravdu úžasné dílo! Po maturitě si určitě ještě nějakého Shakespeara přečtu!