Hamlet, dánský princ

Hamlet, dánský princ https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296942/hamlet-dansky-princ-3Nr-296942.jpg 4 3590 290

Shakespearův Hamlet již po čtyři staletí působí jako „zrcadlo“, které nastavuje každé době „její pravou tvář“. Hra sama však dokazuje, jak složité toto Shakespearovo zrcadlo je. Spíš než o zrcadle bychom měli mluvit o zrcadlení, složitém a proměnlivém divadelním dění, které nastoluje víc otázek, než dává odpovědí.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Atlantis

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Kniha k maturitě. Velmi mě zaujala. Doporučuji.

kata1
29.03.2017 5 z 5

Hamleta jsem několik krát viděla v divadle. Teď jsem si ho konečně přečetla a splnila si 20. bod čtenářské výzvy. Doporučuji.

Posi
26.03.2017 5 z 5

Tak tohle je bez komentáře. To musí číst každý.

Dakarianna
14.02.2017 5 z 5

Klasika, nádhera,... Snad perla všech divadelních her, nicméně mě skutečně naštvalo, že pořádný děj byl v rámci asi pěti posledních stránek. Jinak jsem nadšená, jak hloubkou celého díla, tak i nápadem.

Ahmose
12.02.2017 5 z 5

Ako som očakával svetová Shakespearovská klasika nesklamala. Aj napriek tomu ,že som príbeh poznal kniha ma ani na chvíľu nenudila. Dej je výborne prepracovaný a nie je zaťažovaný zbytočnými dlhými opismi. Odporúčam všetkým !!!!!!!!

Claudius
31.01.2017 1 z 5

Asi to bylo únavou z povinné četby, asi jsem jen na tento typ literatury neměl náladu. Nebo prostě jen nemusím Shakespearovy tragédie, jakkoliv mám rád jeho komedie. Někdy si to přečtu znovu mimo časový stres, ale v této chvíli mě to nebavilo, nudilo a otrávilo. V každém případě je to mnou.

DragonLover
21.01.2017 4 z 5

Ach ta povinná četba... přiznám se, že když nám byl Hamlet zadán ke čtení, nevěřila jsem, že by mě kdy mohl zaujmout nebo že bych se takto psanou literaturou kdy zvládla prokousat. Opět se ale ukazuje, že se kniha nemá soudit podle obalu (nebo obsahu z učebnice). Do knihy jsem se velice rychle začetla, ačkoliv jsem si ji celou musela předčítat nahlas (neboť můj mozek nebyl schopen pojmout jazyk v této formě). Lidé tvrdí, že se jedná o nadčasové dílo - a já musím souhlasit. Při čtení jsem se nejednou pozastavila nad nějakou pasáží, kterou jsem si okamžitě přirovnala k dnešní době. A samotný Hamlet, rozpolcený, drzý a šílený (nebo snad ne?) ... Zkrátka a dobře to vypadá, že si projednou udělám domácí úkol opravdu s chutí.
A možná, že panu Shakespearovi dám šanci znovu... a tentokrát už dobrovolně.

Percabethka
07.12.2016 5 z 5

Nádherná hra a překlad Martina Hilského je naprosto dokonalý ♥

aktijnov
06.12.2016 5 z 5

Nádherný, šílený, drzý, pohotový...

Lenka1386
23.11.2016 5 z 5

Dokud bude "něco shnilého" v jakémkoli státě, tak bude Hamlet aktuální. Před Shakespearem smekám znovu a znovu.

Asheen
22.11.2016 5 z 5

Hamlet je úžasný, možná nejúžasnější ze všeho, co kdy vyšlo z Shakespearova pera. Má infantilní vyšinutost i nekonečnou vážnost. U některých pasáží má člověk chuť někomu ublížit, u jiných se hystericky smát. Vytváří horské dráhy emocí. A pan Hilský, to je čaroděj jazyka. Děkuji vám oběma, pánové.

ZajDa37
14.11.2016 5 z 5

Jedno z nejlepších Williamových děl. Bezesporu. To téma je nadčasové. Zrada, pomsta, ctižádost, váhavost, podlézavost. A přitom tam dokázal propašovat i to podivné nadpřirozeno zosobnění v postavě Ducha. Duch je vlastně zvláštní postava. Vybídne Hamleta, aby se pomstil, a pak už jen sleduje, jak umírají i nevinné, jen aby se pomsta naplnila. Co na to říká? Má Duch vůbec čisté úmysly?
Nejkrásnější část Hamleta jsou ale ty jeho šílené bláznovské odpovědi. Jsou tak nádherné, klaunské, hledající neznámé ve známé, neobyčejné v obyčejném.

"Pelyněk. Pelyněk."

MirijamFrankl
04.11.2016 4 z 5

Dobrá kniha,ale občas jsem se zamotala.

elfinkaa97
28.09.2016 3 z 5

Hamlet nebyl špatný, Nejvíc ze všeho se mi líbilo jeho téma: bratrovražda, za kterou se chce pomstít vlastní syn. Kniha se mi líbila, hlavně posledních deset stránek bylo velmi poutavých, ale nevím jestli je Shakespeare ten pravý pro mě.

LiKa00
01.08.2016 5 z 5

Smutný konec, ale krásná knížka. Moc se mi líbila Hamletova řeč, jak byl drzý, ale samozřejmě spisovně. Tato tragédie vznikla při Shakespearových těžkých časech, je to smutné, ale díky tomu tady zase máme úžasná díla.

Laurel
20.07.2016 5 z 5

Vždycky jsem si chtěla přečíst Romea a Julii. Knížka se mi líbila a tak jsem se rozhodla přečíst si další Shakespearovi díla. A určitě jsem neprohloubila. Chvilku mi trvalo, než jsem se napojila na jazyk, kterým je knížka psaná. Ale děj byl rozhodně zajímavý. Určitě se vrhnu i na další knihy.

StefFišerová
04.07.2016 5 z 5

K Shakespearovi jsem se dostala jen díky povinné četbě. A jsem za to ráda. Během čtení Hamleta, jsem si musela neustále připomínat, že čtu dílo z dob humanismu a renesance. Shakespeare dokázal psát díla, která jsou nadčasová a najdou se v nich lidé v každé době.
Hamlet jako příběh o pomstě, ale i lásce a zoufalosti mě neuvěřitelně zaujal. Je pravda, že se musíte chvilku začíst a zvyknout si na odlišný jazyk. Příběh je ale tak svižní a čtivý, že za chvilku se jemné odlišnosti úplně ztratí.

Jane007
05.06.2016 5 z 5

Úžasná knížka. Hamleta jsem si zamilovala už při divadelním představení (Benedict Cumberbatch v hlavní roli), na které jsme šli hned dvakrát. Už chápu, proč tomuto dílu věnují angličani celý semestr. Dokonce mě to navnadilo na další díla z pera Shakespeara. Uvidíme:-)

Schullerka
04.06.2016 4 z 5

Krása. Oproti Romeu a Julii se mi to opravdu líbilo. Krásný překlad od pana Hilského, hříčky se slovy, všechno se to četlo jedna báseň. Po dni stráveném s Hamletem se určitě chystám pustit do dalších Shakespearů, ale budu se radši držet v jeho pozdější tvorbě. Přece jen dialogy byly zajímavější a příběh mnohem promyšlenější než u Romea a Julie. Opravdu jsem si užívala promluvy 'bláznivého' Hamleta. Jednoznačně doporučuji a pomalu se chystám na Othella nebo Macbetha. :)

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Úžasné čtení o pomstě,které Nemá konkurenci v tragediích.