Hamlet, dánský princ

Hamlet, dánský princ https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296942/hamlet-dansky-princ-3Nr-296942.jpg 4 3590 290

Shakespearův Hamlet již po čtyři staletí působí jako „zrcadlo“, které nastavuje každé době „její pravou tvář“. Hra sama však dokazuje, jak složité toto Shakespearovo zrcadlo je. Spíš než o zrcadle bychom měli mluvit o zrcadlení, složitém a proměnlivém divadelním dění, které nastoluje víc otázek, než dává odpovědí.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Atlantis

The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark , 1601

Yarwen
08.11.2017 3 z 5

Jednoduchý, ale slavný klasický kousek o cti, zradě a pomstě. Četl jsem a čekal, kdy přijde to nadšení a zážitek jako u Romea a Julie, ale nic nepřišlo. Navíc s blížícím se závěrem paní Smrt máchá se svou kosou až v příliš širokém záběru, tohle Shakespeare na můj vkus trochu přepískl. Dávám nakonec 52% s tím, že to, co knížku vytahuje nad průměr, jsou kapky moudrosti, jež autor tu a tam v textu utrousil a z nichž některé jsem si opsal do svého "deníčku moudrých vět".

Elsa14
26.10.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že to je první dílo, které jsem od Shakespeara četla. Už tolikrát jsem si chtěla od něj něco přečíst, ale nikdy jsem se k tomu nakonec nedostala. Takže mě zachránila povinná literatura :). Hamlet se mi moc líbil, i když byl dost tragický.

Tynyton
24.10.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších tragédií, která mě uchvátila svou atmosférou a stala se mým nejoblíbenějším dílem od WS.

Richelle
15.10.2017 5 z 5

Jedno z nejlepších děl od autora. Pro mě úplně nejlepší. Četla jsem ji několikrát. Určitě doporučuji, pokud si někdo chce přečíst Shakespeara, aby zvolil právě Hamleta.

Doemit
02.10.2017 3 z 5

Knihu jsem četla do školy k maturitě. Při příchodu postav jsem musela převracet na začátek, abych si uvědomila kdo je kdo. Je to trochu složitější čtení, ale příběh má kniha dobrý. Akorát na mě trochu moc rychlý konec. Dávám ***

SoňkaSoník
01.10.2017 2 z 5

Čteno v rámci povinné literatury na maturitu, musela jsem se do díla několikrát začíst. Prokousat se touto tragédií byl chvílema pěkný oříšek.

Artos
19.09.2017 5 z 5

Za mě nejlepší Shakespearova tragédie. Dokonalé postavy, nad kterými hlavně převyšuje hlavní protagonista kralevic dánský s jeho neskonalou touhou po pomstě.
Velkolepé dílo mistra nad mistry.
PS: Doporučuji si poslechnout audioknihu, která je bravůrně namluvena (Boris Rösner - Claudius a Jan Šťastný - Hamlet par excellence).

-markéta-
14.09.2017 2 z 5

Kniha pro mě byla utrpením. Četla jsem ji dlouho a nakonec vůbec nevím, o čem byla.
Jsem ráda, že jsem knihu dočetla a určitě se k ní už nevrátim.
2 hvězdičky, protože je to od Hamleta, jinak by to pro mě byl lehce odpad.

Cink262
06.09.2017 5 z 5

Pomstychtivost, hrdost. Život – smrt.
Kniha se mi líbila, zajímavé bylo číst monology různých postav "stranou" což je podle mě skvělé vyřešení situace, když se něco mají dozvědět diváci, ale ne ostatní postavy nebo když chce daná postava nechat vyjevit své vlastní myšlenky. Kniha se četla rychle, jednak protože je krátká, ale také nepochybně kvůli tomu, že mě bavila a bylo zde skvělé vyvážení mezi dějem a myšlenkami. Zajímavé bylo taky, že se občas poezie měnila na prózu. Moc jsem si také oblíbil postavu Hamleta, který na veřejnosti působil sice jako šílenec, ale díky velkému množství monologů se prokázal také jako chytrý muž, který rozebíral různé zajímavé a působivé myšlenky a přemýšlel nad minulostí i budoucností, a neposledně také plánoval svou pomstu zlému strýci.

BeyondHorizon
02.09.2017 3 z 5

Je to zvláštní, Shakespearovy tragédie nemám ráda, ale jeho komedie ano a moc. Prostě mi Hamlet nesedl a nebavil mne, což mě překvapuje, protože tragické a smutné příběhy mám radši než ty veselé a mnohdy bezduché.

Zikus
07.08.2017 5 z 5

Výborný. Hamletovi slovní hrátky jsou naprosto geniální + oceňuji úvahy k zamyšlení, kterých je v knize dostatek a celkovou tragickou linii příběhu. Za mě jedna z nejlepších knih z povinné četby. Doporučuji.

Anna 13
19.07.2017 4 z 5

Příběh, nad kterým se hluboce zamyslíte...
Možná bych ho ocenila a prožila více, kdybych po knize sáhla v jiné náladě. Ale rozhodně tohle nebylo mé poslední setkání s Hamletem.

Překvapuje mne, jak mne Shakespearova tvorba vždy zaujme. Knize bych snad vytkla její zdlouhavost. Pár stránek před známým vyvrcholením příběhu bylo i nudných.

Každopádně mne kniha překvapila, zaujala a četla se příjemně.

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Hodně záleží na překladu, který se člověku dostanou do ruky... :-/ Ty staročeské jsou jen onanie nad "krásou českého jazyka", ale potom čtenáři uniká obsah... :-/ Hamlet je bezesporu nesmrtelné dílo, které má své nezastupitelné místo v povinné literatuře. :)

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasická kniha.

Atanone
01.07.2017 5 z 5

S Hamletem jsem měla vždy problém-to nehodnotím pana Shakespeara,ale pouze postavu. Možná je to problém mojí povahy,že v mladém princi vidím lehce zpovykaného puboše,který neví,co chce a nedá pokoj,dokud je naživu jediná postava hry.A v této hře opět co postava,to skvost,takže mi pro mnohé srdce zabušilo.
Jako u většiny knih,které jsem přečetla několikrát (protože jsou tak převelice dobré),se můj pohled na hru neustále mění. Tak uvidíme,pokud bude "příště",co bude dál.

kejty91
23.06.2017 4 z 5

Nemám co dodat. Prostě Hamlet.

Emmadriel
08.06.2017 5 z 5

Nejlepší kniha od Shakespeara. Filozofie z ní čiší na každé stránce. Každý by si měl tuto knihu přečíst.

Nita17
08.06.2017 5 z 5

Je tu cosi shnilého ve státě dánském.

Hamlet je prostě moje srdcovka. Jeho odvaha, vzpupnost i bláznovství. Nejlepší dílo mezi tragédiemi.

DeniseMarini
08.06.2017 5 z 5

Shakespear je pro mě srdcovka a Hamlet nemá chybu.

Brunnetka
24.05.2017 5 z 5

Klasika, kterou jsem četla v podobě "Pohádky a povídky labutě avonské" (Převyprávěný Shakespeare). Krásný příběh :-) Originál jsem celý nedočetla, s dramaty mám problém....