Farma zvířat

Farma zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29638/bmid_farma-zvirat-Zok-29638.jpg 5 10125 10125

Farma zvířat je alegorický satirizující román George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinistickou degenerací Sovětského svazu. V příběhu se objevuje skupinka zvířat, která se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede ji sama. Jejich vláda se však postupně zvrhne v brutální tyranii. Tento román byl napsán v průběhu 2. světové války a vydán srpnu roku 1945. Ačkoliv nebyl do konce 50. let příliš úspěšným, dnes je jedním z nejznámějších děl autora, stejně jako např. antiutopický román 1984.... celý text

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Aurora (Praha)

Animal Farm , 1945

Irika
08.02.2013 5 z 5

Tato kniha zcela přesně popisuje realitu a zapadá do jakékoli doby, proto dávám 100%.

Bobšule
03.02.2013 3 z 5

Je to možná tím, že než jsem Farmu četla, slyšela jsem na ni jen samé ódy, takže jsem pak možná očekávala víc, než jsem mohla dostat. Každopádn,ě tato kniha mě tolik nenadchla. Jediné, co se mi vrylo do paměti, byla nakonec "soudružka kočka". :-)

Kapis
01.02.2013 5 z 5

Dokonalá záležitost, bajkovitě čtivé, člověk se neodtrhne, dokud to celé nezhltá a to hluboké poselství o tom, co jsme za zvířata v člověku zůstane dlouho utkvělé. Navíc geniální Velíškovské ilustrace řadí toto vydání hodně vysoko an mém žebříčku

marqetka
31.01.2013 5 z 5

Je to klasika, kterou můžu číst stále dokola.

naninka05
26.01.2013 4 z 5

Knize jsem se taky dlouho vyhýbala, a to byla velká škoda, jelikož děj této knihy je velmi poutavý a rychle plyne. Do četby k maturitě si ji na 100% dám, jelikož se dá nad touto knihou hodně přemýšlet. Jediné co se mi až tak moc nelíbilo je konec. Takový otevřený a ani není jasné jak to na Farmě zvířat skončilo a co se stalo se zvířaty co přežily až do konce. Ale doporučuji k přečtení.

letterB
24.01.2013 5 z 5

Až děsivě pravdivé!...Krásná kniha

Tefnut
20.01.2013 4 z 5

Kniha popsuje jak se zvířata postavila a lidem a začala se chovat jako lidi. Můžeme zde vidět plno podob moci.

Jujkyna
17.01.2013 5 z 5

Výborné zobrazení komunismu od začátku.. Kniha mi plynula jako film, takže dojem byl o to silnější. :) Doporučuji všem přečíst!

Snow-White
15.01.2013 5 z 5

Výborná kniha, která se mi dobře četla i v originále. Krátké, v podstatě "jednoduché" (pro někoho, kdo má alespoň základní znalost historie) čtení s hlubokou myšlenkou.

Phoenix16.cz
07.01.2013 5 z 5

Už na základce mi tato kniha byla vnucována formou povinné četby jako něco naprosto úžasného, co prostě musí každý přečíst. "Doporučením" tohoto typu jsem se vždycky bránila zuby nehty a dodnes si stojím za tím, že jen proto, že je kniha všeobecně uznávaná a kritiky vynášená do nebe, nemusím ji číst, pokud nechci. Ani nevím, co se ve mně hnulo, že jsem po této knize konečně sáhla (a to zcela dobrovolně). A musím říct, že je to zatím nejlepší povinná četba, se kterou jsem kdy přišla do styku. Proč je román tak dobrý je asi zbytečné psát, to jsme se všichni dověděli už ve škole. Jediné, na co chci upozornit, je, že začít číst, aniž byste znali politické události dané doby, je zbytečné. Budete z toho mít pouze příběh o hloupých zvířátkách. Teprve ve chvíli, kdy si dokážete spojit postavy (zvířata) z románu s reálnými osobami z naší historie, oceníte kvalitu a nápaditost knihy.

Klaudiana
02.01.2013 5 z 5

Neskutečné. Myslím, že jako alegorie to mělo větší účinek, než kdyby to bylo vyprávěno realisticky. Ukázáno, jak i ty nejkrutější a nejnesmyslnější skutky můžou být brány jako samozřejmost.

Luke1609
27.12.2012

Geniální kniha, při které jsem se neustále snažil v duchu vyburcovat zvířata k další revoluci. Ukázka "prasat" v pravém slova smyslu.

Freedyn
24.12.2012 5 z 5

Mě se líbila jak kniha, tak filmové zpracování:))

čohynka
12.12.2012 5 z 5

Super, geniální kniha.

Peťanka
21.11.2012 5 z 5

"Dvanáct rozčilených hlasů na sebe křičelo a všechny si byly podobné. Teď už nebylo pochyb o tom, že s tvářemi prasat se něco stalo. Zvenčí pohlížela zvířata z prasete na člověka a z člověka na prase, a opět z prasete na člověka. Ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti."

Mrazí z toho co? Geniální a nadčasové dílo.

Bublinka.
21.11.2012 5 z 5

Naprosto geniálníí, co dodat?

fear
04.11.2012 5 z 5

Geniální.Není co víc dodávat.

Dandulka
29.10.2012 5 z 5

Bylo to moc zajímavé. Jako alegorie a ironie na bývalý Sovětský svaz se mi líbilo.Přečetla jsem ji asi za 3 hodiny-

Zuzvil
16.10.2012 4 z 5

„…My prasata pracujeme duševně. Celé zařízení této farmy závisí na nás. Ve dne v noci se staráme o vaše blaho. My ta jablka jíme a mléko pijeme pro ""vás""!...

Snad ani není potřeba nic dodávat, ale přece jen :-) Knížka je velmi čtivá a působivě jsou popsány jednotlivé zvířecí postavy, hlavní devizou knihy je její jednoduchý, až téměr strohý a nenásilný popis, kam až se dokážeme nechat zmanipulovat...

fan_tomas
15.10.2012 3 z 5

Krapet dětský děj, ale jinak to šlo. Samozřejmě se zde naráží na "rudé". Mohu doporučit....