Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3586 3586

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

ThrisaManx
05.01.2019 3 z 5

Přiznám se, že se mi do druhého dílu ani pouštět nechtělo, jelikož první díl byl průměrný. Recenze a ostatní mě ale přesvědčili, abych si to přečetla. Že druhý díl je lepší. Že je skvělý.

Tak já začnu tím pozitivním: Byl to čtivé.

Bohužel Feyre byla děsně protivná, neskutečně sebestředná a zoufale sebelítostivá. Neustále musela dokola omílat, jak je chudinka zlomená (to, že se SJM tak ráda dokola opakuje, to už jsme si asi zvykli ze všech ostatních jejích knih). A hlavně byla opravdu nespravedlivá.
Tamlina mi bylo fakt líto. Feyre o něm řekla, že je "zahleděný sám do sebe", ale co ona? Vždyť ona nebyla jiná! Neustále fňuká, jak je děsně zlomená, ale přitom ostatní toho prožili mnohem víc. Tamlin byl prostě chudák, co udělal pár blbostí.
Rhysand. Ach, ten všemi milovaný Rhysand! Nevěřím mu ani slovo. Je nesympatický, nafoukaný a nechápu, proč ho všichni tak milují, když mě se protiví. A i když Rhysand udělal spoustu špatných věcí, taky pár lidí povraždil a často se choval jak kretén, Feyre ho lituje a vidí v něm hrdinu, zatímco Tamlina, který prostě udělal pár chyb a špatných věcí a hloupostí, toho nesnáší a odsuzuje.
A i když se Tamlin zachoval dost blbě, není o nic horší než Rhysand.

Ach jo, Feyre je jednoznačně jedna z nejhorších hlavních hrdinek. Autorka ale píše tak dobře, že i přes naprosto příšerné postavy dokáže napsat docela milý, i když průměrný příběh, který se ale dobře čte. Je pro mě hodně těžké tuto knihu hodnotit, nejraději bych dala 2,5 hvězd.

Sam.Mischell
30.12.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto uchvátila. Nejdříve jsem nechápala jak Feyre mohla opustit Tamlina. Nelíbilo se mi pouto, které začalo vznikat mezi ní a Rhysandem, ale od poloviny knihy jsem vůči tomu začala roztávat. A úplně si mě vladař nočního dvora získal svým vyprávěním v horské chatě. To jak od začátku věděl, že je jeho družka ale nenaléhal na ni, že chtěl aby k tomu dospěla sama, to byla neskutečná oběť, která mě přesvědčila o jeho roli. Že on je ten pravý. Jinak v knize nechyběla akce, pořád se tam něco dělo. Neměla jsem klid, dokud jsem ji nedočetla. Ihned se vrhám na další díl.☺

simi28
30.12.2018 5 z 5

Už uplynula poměrně dlouhá doba, kdy jsem přečetla první díl, takže jsem se trochu bála, že jsem spoustu detailů zapomněla. Avšak hned po dočtení první kapitoly byly všechny obavy ty tam.
Nebudu lhát, hlavní hrdinka Feyre mi neskutečně lezla na nervy svými ustavičnými změnami názorů. Ze všeho nejvíc mi ale vadilo, jak si pořád stěžovala na svůj život a litovala se. I přesto jsem druhému dílu úplně propadla.
Již v prvním díle jsem si Tamlina nedokázala moc oblíbit, ale tady mě rozčiloval ještě mnohem více než Feyre :). Když se na scéně objevil Rhysand, vzpomněla sem si, jak jsem ho v prvním díle úplně nemusela, Tady jsem si ho však k mému překvapení neuvěřitelně zamilovala, ale kdo taky ne.
I když děj nebyl místy moc akční, posledních sto stran jsem četla se zatajeným dechem a nemohla jsem tuto knihu za žádnou cenu odložit. Doporučuji všem.

denniys
27.12.2018 4 z 5

jsem velmi mile překvapená..bavilo mě to víc než první díl..jen jsem musela už číst něco velmi podobného ( jen si vzpomenout co), jelikož mám neodbytný pocit, že tento příběh už znám..

Akinaz
27.12.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil moc, více než první. Noční dvůr nadáním autorky ožívá před očima stejně jako láska Rhysanda a Freye... Krásné dějové linky, úžasně popsaný svět... :-)

Baru1236
26.12.2018 5 z 5

Budu upřímná, když řeknu, že se mi do druhého dílu moc nechtělo. A to ne proto, že by se mi nelíbil první díl, to vůbec, ale protože jsem věděla s kým Feyre nakonec skončí. Přiznám se, že jsem si v první knize Tamlina dost oblíbila a nelíbila se mi představa, že na něj autorka začne házet špínu, jen aby odůvodnila Freyřino vzplanutí k Rhysandovi. Takže jsem do knihy šla s dost smíšenými pocity.
Ale už chápu, proč je tenhle díl považován za nejlepší díl série. Knihu jsem doslova nemohla odložit dokud jsem ji nedočetla (taky jsem šla spát až o půl sedmé ráno).
Moje obavy se naštěstí nenaplnily a autorka dokázala Freyřin odchod od Tamlina dostatečně racionálně vysvětlit, aniž by tím výrazně uškodila jak jednomu, tak druhému charakteru.
No a nakonec jsem stejně skončila na straně Rhysanda, protože přiznejme si, kdo by si ho nezamiloval.

Lucik100
24.12.2018 5 z 5

Úžasný. Kniha přinášela mnoho překvapení a v tomto díle jsem si najednou zamilovala postavy, u kterých jsem u prvního dílu nevěřila, že by se to mohlo stát a naopak jsem začala opovrhovat osobami, které jsem v prvním díle obdivovala.

Ulrika
16.12.2018 5 z 5

Jedine slovo.WAU!!!! HLAVNĚ POSLEDNÍ TŘETINA KNIHY!

Readwoman
12.12.2018 5 z 5

Tak tahle kniha je prostě jízda!!!!!!!! Vřele všem moc doporučuji. Ještě první díl, ale ten se tomuhle nerovná ani z poloviny... Tohle je má nejoblíbenější série na světě! Miluju postava Rhysanda, mám ráda Feyre, žasnu nad vtipy Cassiana...
Prostě úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kingomolka
05.11.2018 5 z 5

Super,super,super ! :)

dominika2585
05.11.2018 5 z 5

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

mazda333
03.11.2018 3 z 5

Oproti slabé jedničce bylo tohle o dost lepší. I když mě to vtáhlo do děje teprve až při útoku na Velaris. Před tím jsem často nedokázala udržet pozornost, nejspíš proto, jak tam furt někam odbíhali a sháněli různé krámy, které tam snad byly jen proto, aby se nějak zabil čas. Hlavně už ale tento díl působí mnohem uvěřitelněji. Palec hore si zaslouží postavy a krásně popsané město Velaris ... jo a vodní vlci byli bezva :-)

phedr
01.11.2018 5 z 5

Z téhle série asi moje nejoblíbenější asi pro tu spoustu romantiky

AniDi
28.10.2018 5 z 5

Naprosto oprávněně dávám plné hodnocení. Knížka je plná dobrodružství a naprosto jsem si všechny zamilovala. Měla jsem ráda Tamlina ale kdo by si nezamiloval Rhysanda, že? Tento díl se mi líbil ještě více než první. Doporučuji.

kikibo
26.10.2018 5 z 5

O můj bože, já tu knížku miluju a rhys ❤ občas bych chtěla aby fantasy byla realita :D už teď vím že ji budu čist znova, Dočetla jsem v práci a mám sevřenou hruď , ať už jsem doma abych se vrhla na 3. díl.

AjkaHynkova
20.10.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Úžasné. Těším se na třetí díl.

Magdyla.8
19.10.2018 4 z 5

Druhý díl byl tedy o něco lepší než první. Na všechno co jste věděli z prvního dílu jste mohli klidně zapomenout. Na mě kniha ke konci byla už příliš dlouhá a plná válek..ale uznejte. Kdo si nezamiloval Rhysanda,no?!

ketvin
13.10.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé.... Jsem z téhle série unesená, jako jsem byla z Trůnu... Autorka je prostě úžasná, jedna z naprosto nejlepších... ❤
A ten příběh druhého dílu? Nechci spoilerovat, ale prostě jsem po zkušenosti z trůnu věděla, co se stane mezi všemi hlavními hrdiny a hrozně mě to těšilo. Ten vývoj postav? Vztahů? Naprosto dokonalé přenesení mého čtenářského srdce od jednoho k druhému? Nechápu, jak to autorka dělá, ale UMÍ to, což mi právě už v trůnu ukázala, tady to jen bylo "ještě dokonalejší" :) ❤ A naprosto dechberoucí konec? Uffff.... :)

Emičkazknihy
10.10.2018 5 z 5

Kniha mi místy ořipadala velice přímočará, ale to jen z jednoho důvodu. Nedívala jsem se za rok, ani jsem nedohlédla dost daleko. Pokaždé když se nějaké to malé tajemství spisovatelky odhalilo, řekla jsem si že zrovna toto jsem postřehnou mohla. Když jsem něco přečetla, nesmírně mě to překvapilo, nebo potěšilo. Měla jsem pocit, jako kdyby si spisovatelka procházela stejnou nouzí, jako hlavní hrdinka. Když byla Feyre smutná, z knihy to přímo vyzařovalo, když se smála, smála jsem se s ní. Kdybych měla začít od obálky, tak mě nesmírně ohromila a mám ji vystavenou. Poté jsem knihu už nemohla odložit a každé ráno jsem chtěla jenom ležet v posteli a prožívat dobrodružství v jiném vesmíru, světě a možnostech. Jedinné co mě zklamalo byl prostředek knihy, kdy se hlavní postavy dostali na chatu, nepřišlo mi to vhodné, pro mnohé náctileté, ani teenegery, pokud počítám anglii a ameriku.

andulka1406
18.09.2018 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Nenudila jsem se a opravdu mě zajímalo co bude dál. Stane se tu spousta věcí co jsem nečekal. Líbil se mi vztah mezi Feyre a Rhysandem. Každopádně chvíli jde kniha až do erotického románu .. konec samozřejmě dopadl tak, že si musím co nejdřív pořídit další díl.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986