Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306865/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 5 3586 3586

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Gedzita
13.09.2018 2 z 5

Joo, dobře, bylo to trochu lepší, v tomhle díle se alespoň něco dělo. Ale jako upřímně, jsem vážně fascinovaná autorčiným stylem psaní. Chápu, že to je psané pro teenagery, ale kombinace nekonečných popisů hrdinčiných šatů, způsobu jakým se stovky let starý vílák dvoří své nastávající (a její odpovědi ve formě nadávek a fakáčů), vůbec celá parta sovky let starých víláků chovajících se jak puberťáci... A vyvrcholení, ve kterém se z deprimované hrdinky najednou stane nejhustší badass knihy (nee, nikdo to nečekal)? Opět mě nejvíc bavily dialogy typu On: „ Jsi skvělá a úžasná a když budeš chtít, dokážeš všechno. Dám ti vše co budeš chtít.“ Ona: „ Zmetku,“ udělá fakáče, „Prasáku!“ Uf.

asodomkova
08.09.2018 5 z 5

Série mě zaujala jako nijaká. Děj, akce, popisy, všechno je tak dokonalé. Jsem z toho všeho úplně odvařená. Do Feyre jsem se dokázala vžít během chvíle. Sice z ní není moje nejoblíbenější postava (protože nikdo není lepší než naše milovaná trojice Ilyrijců), ale dokázala jsem s ní většinou souhlasit.
Autorka dokázala absolutně úžasně vykreslit všechny Feyřiny pocity. Maasová je prostě skvělá, nemůže být snad ani jiná. Obě její série mi přirostly k srdíčku a její styl psaní je naprosto okouzlující.

orangerose
05.09.2018 5 z 5

Tamlina nemusím , oblíbila jsem si Rhysandra , pěkně napínavý děj :)

Makaja
03.09.2018 4 z 5

Z celé série asi nejlepší díl, přečetla jsem v kuse za jednu noc. Možná zbytečně hodně stránek a zbytečně hodně sexuálních scén, ty mi začínají vadit- už je nečtu. SPOILER Jen ten obrat u Tamlina o 180 stupňů mi přijde jako mále uvěřitelnej.... no ale tak nějak se musela hlavní pipka, pardon hrdinka, dostat k Rhysandovi a ospravedlnit si svojí přelétavost KONEC SPOJLERU.

MiraiYume
02.09.2018 5 z 5

No páni! Tohle byla naprosto úžasná napínavá jízda od první stránky až po tu šílenou šestistou šedesátou. První díl byl skvělý, druhý byl ještě lepší. Ano, Tamlin byl v prvním díle po všech stránkách kouzelný, šarmantní, okouzlující svým tajemným způsobem. Ale Rhys? Rhys je všechno, co Tamlin postrádá. Autorka si výborně pohrála s psychologickým vykreslením postav. Tamlin i Feyre jsou po hrůzách pod Horou zlomení a místo aby jeden druhému byli oporou, nedokážou pomoci ani svým vlastním zlomeným duším. Tamlin prošel proměnou. To, co nás na něm okouzlovalo v prvním díle, nahradila neutuchající potřeba mít vše pod kontrolou a až zběsilé nutkání ovládat všechno a všechny kolem sebe. Rhys zažil větší utrpení než Tamlin, ale díky své silné vůli a síle svých snů a osobnosti se nenechal zlomit. Feyre mne dobrou tříčtvrtinu knihy neskutečně štvala, ale na druhou stranu jsem ji chápala. Maas její depresivní a sebezničující stavy dokázala dovést do dokonalosti. Té postavě jsem to zkrátka všechno věřila - tu bolest a sebezničující prázdnotu. Kdo jiný by ji z jejích temných stínů měl vytáhnout, než samotný pán temnot? Oni dva si dokázali pomoci navzájem a budování jejich vztahu bylo tak přirozené a nekrášlené, že se podobalo realitě. Rhysand je po všech stránkách okouzlující postava, kterou nelze nemilovat. A ta jeho temná stránka je... Ach!
Po prvních kapitolách jsem si pomyslela, že jsem asi začala číst nějaký těžce erotický román, ale nakonec mi tyhle vsuvky vůbec nevadily. Na začátku poukazovaly na to, že tělesná láska v žádném případě nedokáže nahradit partnerské soužití, kdy si dva věří a navzájem se podporují a ke konci zas jen prohloubily dojem ze vztahu Rhyse s Feyre. Protože i ta erotika do plnohodnotného vztahu patří, že jo.
Tahle kniha má jedinou vadu - nevejde se mi do kabelky! Takže jsem si čtení musela nechávat až na doma. Ale příjemným zjištěním bylo, že i přes svůj šílený objem v podstatě neobsahuje hluchá místa. Příběh do poslední čárky plyne tak, jak plynout musí, aby došlo k tomu konci, ke kterému dojde (nechci spoilerovat) a jak Rhyse a Feyre sblížit a nechat ji objevit její schopnosti.

pipa36
16.08.2018 5 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě chytla a nepustila. Mé obavy z velkého množství stran a tím pádem rozvláčnosti a nedej bože plytkosti děje se však naštěstí nepotvrdily, pořád se něco dělo. Feyre byla sice půl knihy na zabití, ale pak se to rozjelo. Tak nějak jsem již v půlce prvního dílu doufala, že bude Rhysandovi dáno více prostoru...
Hned jdu na další díl!

leník511
14.08.2018 5 z 5

Když bych to měla srovnat s prvním dílem, který se mi líbil, tak tohle bylo něco naprosto úžasného a stokrát lepšího. Fakt pokud vás první díl nenadchl, tak si přečtěte tento, protože je za mě mnohem lepší.

Knihomolkajá
13.08.2018 3 z 5

Na rozdíl od prvního dílu, který ode mě dostal dvě hvězdičky jenom díky mému dobrému rozmaru, druhý díl stál opravdu za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem se k tomu odhodlala, ale stálo to za to.
Ovšem ani tomuto skvostu se nepodařilo, vyvarovat chybám a nesrovnalostem, na které já tak ráda poukazuji.
Hlavní podivnost celé této knihy je v tom, že se zde točíme kolem Feiryný neutuchající lásky k Rhysandovi. V prvním díle tomu bylo přesně naopak. Nezachránila náhodou celý svět díky své bezmezné lásce k Tamlinovi, pro kterého by byla ochotná zemřít? Pokud jste se u prvního dílu nad jejich nezlomnou láskou chytali za srdce, tohle bude něco pro vás. Naše milovaná Feyre si totiž našla dalšího chlapce, pro kterého by také úplně v pohodě zemřela a ani by nemrkla. Nad tím zůstává rozum stát.
Také mě naprosto zklamal přerod ze zastrašené lidské dívky na drsnou vílu, která ničí nepřátele pomocí magie. Jakmile zničila Tamlinovu pracovnu, zaklapla jsem knihu a šla to rozdýchat na čerstvý vzduch. Už mě nebavilo pořád číst, jaká to je hrdinka. Přitom v prvním díle by se při prvním náznaku nebezpečí div neschovala pod postel.
Poslední, co mě dost štvalo, bylo, jak srdceryvně autorka popisovala, co se stalo v prvním díle. Všechny postavy se přitom staly zlými až v této knize a předtím byli všichni popisováni tak lehce, že i ta největší záporačka na mě působila, jako ve skrytu duše vlastně milá žena.
Druhý díl nebyl zase tak špatný. Bohužel mi dost začíná vadit vzdychání Feyre nad jakoukoli, jen náznakem špatnou informací. Její reakce mi mnohdy připadala naprosto neadekvátní.

Petronela258
13.08.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Mnohem lepší než první díl. Změna chování Feyra byla úžasná, už nebyla protivná jako v prvním díle. Také mě moc potěšilo, že autorka nám dopřála asi 250 stránek oddech, než Feyre poslala do dalšího vztahu. Tiše jsem zajásala nad počtem stránek dalšího dílu. :)

Eleanor-ka
11.08.2018 4 z 5

Musím říct, že ač se mi v předchozím díle Rhys zalíbil, jeho vztah s Feyre mi zde nebyl moc po chuti. Nevím, je to možná ta moje staromódnost..

alabra
10.08.2018 5 z 5

Ve svém žánru skvěle napsaná kniha. Nic nechybělo - boj dobra a zla, magie, láska a přátelství, i ta trocha erotiky tu byla. Dávám všech pět hvězd.

Bet
10.08.2018

Kniha jako vždy super. Ten konec mě dostal už se těším na další díl.

maja11231
08.08.2018 5 z 5

Zase super kniha. Dokonce si říkám že je lepší než první díl. No už se těším co bude ve třetí díle ❤
Doporučuji

ivič
08.08.2018 5 z 5

Určitě lepší než první díl. těším se na pokračování.

katerina2660
07.08.2018 5 z 5

Tak to byla pecka! Mnohem lepší než první díl! Nemohla jsem se odtrhnout! Uf, už se těším na závěrečný díl!!!

LuScha
04.08.2018 5 z 5

To byla BOMBA!! Tato knížka je tak skvělá, že jsem nechtěla její konec.

Tibia
21.07.2018 5 z 5

Ikdyž jsem přečetla absolutně všechny knihy od S.J.M., tato kniha byla ze všech nejlepší.

girdi
19.07.2018 5 z 5

To byla jízda! Za mě dvojka překonala první díl na plné čáře, protože prostě Rhysand a tak vůbec ;-) Nečekala bych, že 650 stran uteče tak rychle. A ty další zápletky a zvraty, fakt pecka. Maximální spokojenost.

Staňka5
18.07.2018 3 z 5

Tamlinova změna se mi nelíbila. Celkově se mi nelíbilo, jak s danou postavou bylo naloženo. Měla jsem pocit, že si zasloužil víc, ale to se nedá nic dělat. Velmi dobré postavy Azriela, Mor, Cassiana a Armen, bavily mě jejich vtipy a Rhysand byl taky dobrý.
Jen Feyere byla opět člověkem, který mohl být sebevíc protivný a všichni ho měli rádi. (-: Děj knihy se víc vlekl, než tomu bylo u prvního dílu. Závěr knihy mě překvapil.

__Vev__
18.07.2018 5 z 5

Zbožňuju! Stopro lepší než jednička. Rhyse si nešlo zamilovat a to platí i pro Cassiana, Azriela, Amren a Mor. Příběh se mi líbil a bylo mi absolutně jedno, že kniha má přes 600 stran. Mně osobně se četla fantasticky, a byla jsem poměrně zklamaná, když jsem ji dočetla v poměrně krátké době. Četla jsem ji v době, kdy třetí díl ještě nevyšel a čekat na něj bylo utrpení.
Velmi jsem si oblíbila autorčino psaní, popis krajiny, to jak měla vše promyšlené. Prostě vše. Těžko se mi bude hledat další skvělá kniha, která by se mi líbila tak, jako tahle série. Holt jsem rozmlsaná. Knihu vřele doporučuji.

láska magie erotika víly, rusalky fantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986